Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Září v 3. oddělení ŠD

První měsíc školního roku máme skoro za sebou, a jak ho trávili žáci ve školní družině.

Prvňáčci se seznámili s prostředím školní družiny a se svojí třídou. Pokusili jsme se i o pár výrobků, vyráběli jsme – tupované jablíčko pomocí houbičky, otisk dlaní, výrobky ze zažehlovacích korálků, náramky a náhrdelníky z korálků, pletení náramků pomocí gumiček, medvídky z cédéček, starší žáci si vyráběli penál, kdy pracovali s tavicí pistolí.

Hezké dny jsme trávili venku, kde si žáci hráli s velkým létajícím Ufo talířem, malovali křídami a hráli míčové hry. Cvičili jsme i v naší tělocvičně. Žáci čtvrtého ročníku si pro prvňáčky připravili maňáskové divadlo.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 3. 10. 2022 12:45

Obědy pro děti

Od 4. 10. 2022 mají žáci naší školy, kteří se přihlásili do projektu Obědy pro děti,  možnost čerpat dotované obědy. Zatím je schválené čerpání do 31. 12. 2022. Celkem se jedná o 19 žáků.
Žádáme rodiče, aby v případě nemoci a nepřítomnosti žáka ve škole odhlašovali svým dětem obědy.
V případě neomluvených absencí žáka, nebo v případě, že žák nebude na dotované obědy bez odhlášení chodit, bude žák z programu vyloučen. 

vedení školy


Publikováno 30. 9. 2022 13:56

Deváťáci ve světě vědy a techniky

V úterý 27. 9. navštívili žáci 9. ročníků a několik žáků z 8.A v rámci projektu Ústeckého kraje IKAP2 Science Centrum Techmánie v Plzni. Zhlédli jsme skvělou show s kapalným dusíkem, která nám na řadě experimentů dokázala, že dusík vůbec není nudný plyn. Zahalila nás hustá mlha, zjistili jsme, co  se stane se zmrzlým rajčetem a bonbonem marshmallow, náš odvážný figurant Honza podstoupil riziko omrzlin a nechal se polít tekutým dusíkem, a dokonce došlo i na výbuchy! Poté jsme si díky interaktivním exponátům vyzkoušeli na vlastní kůži nejrůznější fyzikální zákony.

A co se nám nejvíc líbilo?

Klára, Kačka a Zuzka: Nejvíc se nám líbilo vystoupení o chemii.                                                                         

Sam: Zaujal mě šikmý dům.

Květa: Líbila se mi láhev, která vybouchla.

Niky: Super větrák a krásné prostředí pro focení.

Hanka: Mně se líbila vodní sekce.

Mája: Všechno bylo super.

Fotogalerie

Mgr. Z. Chládková, Mgr. S. Kuncová a J. Dvořáková


Publikováno 29. 9. 2022 10:35

Chráníme přírodu

Včera 22. 9. k nám přijela paní, která má ráda přírodu. Říkala nám, že i my můžeme začít chránit přírodu. Byli jsme v parku a povídali jsme si o stromech a fotili je. Mě to tedy hodně bavilo. Bylo to zajímavé a mnoho nového jsme se dozvěděli.

Martin Bauml, 5.B

22. 9. přijela do 5.B paní spisovatelka Renata Šindelářová. Je to jedna z mála lidí, kteří opravdu chrání přírodu. Naučila nás spoustu věcí. Například, jak namalovat výra, že bychom měli odtrhnout šňůrky od roušek, aby se do nich nezamotali ptáci. Tomuto projektu dávám pět hvězdiček, prostě se mi to moc líbilo.

Matyáš Boček 5.B

Fotogalerie


Publikováno 27. 9. 2022 12:43

9.A a 9.B v divadle

V pátek 23. 9. jsme vyrazili do mosteckého divadla, kde jsme zhlédli slavnou komedii Charleyova teta anglického dramatika Brandona Thomase. Čekala nás vtipná zápletka s falešnou tetou z Brazílie, anglický humor a skvělé herecké výkony, které byly na konci odměněny bouřlivým potleskem. Představení jsme si všichni moc užili, o čemž svědčí i dojmy žáků:  

Honza: Líbily se mi herecké výkony nepravé tety a sluhy Brasseta.

Láďa: Bylo dobré, že představení nebylo zbytečně dlouhé a nebylo ani nudné, zaujal mě děj hry.

Aneta: Líbily se mi vtipné části, herecké výkony a celý příběh.

Terka: Super herecké výkony.

Dan: Nejlepší byla hlavní postava Charleyovy tety, byla zahrána velmi zábavně.

Fotogalerie

Mgr. Z. Chládková a Mgr. J. Řebíčková


Publikováno 27. 9. 2022 12:25

ZUŠ u nás ve škole

14. 9. nás navštívili pedagogové ZUŠ Klášterec. Seznámili děti s uměleckými obory, předvedli hru na  některé nástroje a zpříjemnili nám deštivé dopoledne veselými, většinou pohádkovými, písničkami. Moc jim děkujeme a věříme, že si jejich milým vystoupením získají některé žáčky pro umělecké obory v jejich škole.

Fotogalerie

Mgr. Doris Homolková


Publikováno 15. 9. 2022 13:29

I v chemii to můžeme rozsvítit - Hodina moderní chemie

Žáci osmých a devátých ročníků Základní školy Školní měli dne 12. 9. 2022 možnost zažít netradiční hodinu chemie. Letos se opět podařilo zapojit do projektu Hodina moderní chemie, který má za cíl zpopularizovat a přiblížit chemii žákům nejen základních škol. V předchozích letech účast v programu nedovolila opatření Covid-19. Proto jsme byli rádi, že tentokrát mohl zástupce VŠCHT Praha přijet ukázat žákům zajímavé pokusy a objasnit některé jevy, se kterými se žáci běžně setkávají. Tentokrát byly hodiny zaměřeny na luminiscenci - záření pevných a kapalných látek.  V přírodě tento jev pozorujeme například u světlušek a medúz. Všechny třídy si netradiční hodiny chemie užily.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 12. 9. 2022 17:17

Slavnostní přivítání žáků 1. tříd

Dne 1. 9 .2022 se naši prvňáčci ocitli v pohádce spolu s Šebestovou, kouzelným sluchátkem a Jonatánem. Mach nedorazil, protože byl na dovolené. A proč Jonatán vypadal jako klokan? To popletlo kouzelné sluchátko.

Prvňáčci si akci užili. Zazpívali si a zatančili spolu se žáky školy a paní učitelkou Mgr. Doris Homolkovou. Poté je přivítala paní ředitelka Ing. Monika Bártová a pan místostarosta Ing. Petr Hybner. Každý žák dostal balónek.

Na závěr si žáky rozdělily paní učitelky Mgr. Zdena Moziková a Mgr. Dana Šimoníčková a odvedly si je i s rodiči do tříd. Tam na ně čekaly připravené kufříky od zřizovatele a další pomůcky.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na nelehké přípravě prvního školního dne, a přejeme všem dětem úspěšný vstup do nového školního roku.

Fotogalerie

vedení školy

 


Publikováno 2. 9. 2022 14:46

Volba člena školské rady

Jedná se o volbu nového člena zákonných zástupců žáků do školské rady pro současné funkční období, které skončí 30. 6. 2024.

Více informací naleznete v příloze tohoto příspěvku, případně vám sdělí třídní učitelé na třídních schůzkách 1. 9. (1. třídy)  a 12. 9. 2022.

Příloha:

vedení školy


Publikováno 1. 9. 2022 8:13

Zahájení školního roku v 1. třídách

1. září budou děti slavnostně přivítány na školním platě (prostor před tělocvičnami a hlavním vchodem do školy). Rozdělení žáků k jednotlivým třídním učitelkám naleznete v příloze tohoto příspěvku. Žáci jsou uvedeni pod svými registračními čísly.

Po slavnostním přivítání přejde pouze jeden z rodičů do dané třídy s třídní učitelkou, kde se dozví všechny další potřebné informace a základní seznam vybavení a pomůcek. Pokud rodič dojde sám s dítětem, bude po dobu této schůzky o jeho dítě postaráno.

V tento první školní den není potřeba nosit školní tašku a přezůvky.

Časový rozvrh pro první dny:
1. 9. 2022 - 1 hodina 
2. 9. 2022 - 2 hodiny (konec cca 9:40)

od 5. 9. 2022 dle rozvrhů

Všem dětem přejeme krásný zbytek prázdnin a v září se na ně budeme těšit!!!

Příloha:

vedení školy a třídní učitelky 1. tříd


Publikováno 23. 8. 2022 9:29