Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Novější 1 3 18 35 52

Školička nanečisto

Srdečně zveme budoucí prvňáčky spolu s jejich rodiči na návštěvu naší školy dne 23. 3. v 15:30 hodin. Součástí školičky bude i hudební vystoupení divadla Hnedle vedle před školou.

Bližší informace naleznete v příloze toho příspěvku.

Těšíme se na vás.

Příloha:

vedení školy


Publikováno včera v 7:34

Zápis do 1. tříd

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2023/2024 je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017. V případě velkého zájmu otevřeme až 3 první třídy. V prvních třídách by měly v příštím roce učit Mgr. Alena Bartoňová, Mgr. Radka Maříková a Mgr. Ivana Jiránková. Třetí první třídu otevřeme při počtu 54 přijatých žáků. Máme snahu v prvních třídách zajistit menší kolektivy.

Děti, kterým byl pro školní rok 2022/2023 udělen odklad školní docházky, musí požádat o přijetí znovu.

Dostaví-li se k zápisu rodiče s dítětem narozeným v době od 1. 9. do 31. 12. 2017 (tj. k 1. 9. 2023 nešestiletým) a požadují-li zahájení školní docházky, je nezbytně nutné v době zápisu podat písemnou žádost a doložit ji doporučujícím vyjádřením školského poradenského pracoviště a odborného lékaře.

Zápis se uskuteční ve dnech 3. a 4. 4. 2023 vždy mezi 13:00 – 17:00.

Dodatečný zápis je stanoven na 17. dubna 2023 mezi 13:00 – 17:00.

Doklady k zápisu:

  1. Rodný list dítěte
  2. Občanský průkaz zákonného zástupce (nebo pas u cizích státních příslušníků a doklad o pobytu)

Odklad povinné školní docházky:

Pokud uvažujete o odkladu školní docházky pro své dítě, je třeba zažádat o vyšetření v PPP ještě před zápisem.

U zápisu je třeba už předložit doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Zápis probíhá formou pohovoru, kdy se jedna paní učitelka věnuje dítěti a druhá s rodiči vypisuje příslušné formuláře.

Před dnem zápisu, prosím, děti nestresujte, nestrašte je školou ... Chceme, aby se jim u nás líbilo, aby se do školy těšily. I my se těšíme na nové žáčky a přejeme jak dětem, tak i rodičům co nejklidnější a příjemná léta školní docházky.   

Přílohy:

vedení školy


Publikováno včera v 7:33

Vztahy ve třídě 6.B s nadací Světlo Kadaň

Dnes jsme měli u nás ve třídě na návštěvě 2 lektory z nadace Světlo, kteří s našimi žáky probírali problematiku vztahů ve třídě. Lektory byli Monika a Míša.

Blok byl rozdělen na 3 části po 1 vyučovací hodině.

V první části jsme si s žáky ujasňovali, jaké vztahy s ostatními by chtěli mít, co od nich očekávají a jací jsou žáci v kolektivu. Zda jsou to samostatné jednotky neboli sólíčkáři či vyžadují podporu kolektivu a udržují týmového ducha. Tento první blok byl o seznámeni se žáků a lektorů.

Druhý blok byl zaměřený na spolupráci ve skupině. Žáci měli za úkol instruovat svého kolegu, aby namaloval obrázek dle jeho instrukcí. První žák měl obrázek od lektorů, druhý žák byl otočený zády k prvnímu a poslouchal instrukce.

Ve třetím bloku se žáci rozdělili do dvou skupin, ve kterých si měli nejprve sepsat všechny slova, která je napadnou, když se řekne konflikt. Pak nacvičit scénku, ve které měl být jasně znázorněn konflikt a v další scénce kompromis. Žáci se aktivně zapojili a hezky pracovali.

Po celou dobu byli ve třídě přítomni pan učitel třídní a paní asistentka Homolková, kteří pozorovali žáky, jak pracují.

Všichni byli s průběhem workshopu nadmíru spokojeni. Doufáme, že příští workshop bude stejně tak povedený.

Fotogalerie

Mgr. Václav Matějček


Publikováno včera v 7:32

Preventivní program 5.B

Po roce k nám opět zavítali lektoři Michal a Monika, aby si s námi popovídali. Tentokrát byly tématem vztahy mezi spolužáky ve třídě.

Hráli jsme několik zajímavých her zaměřených především na spolupráci. Také jsme si sami vytvořili manuál k tomu, jak by měla vypadat „Ideální třída“. Povídali jsme si o důležitosti vzájemného respektování se, o umění domluvit se,

O slušnosti apod.

Všem se nám program moc líbil a těšíme se na další spolupráci.

Fotogalerie

kluci a holky z 5.B


Publikováno včera v 7:20

YPEF – Young People in European Forests

23. 3. 2023 se uskutečnilo XIII. místní kolo soutěže YPEF na Lesní správě v Klášterci nad Ohří. Programem byl písemný a praktický test, který byl zaměřen na všeobecné znalosti přírody naší republiky, různé poznávačky (listy, šišky, kůže, semínka atd.). Poté následovalo výborné občerstvení, které nám připravili zaměstnanci Lesní správy (moc děkujeme).

Ze třídy 8.A se zúčastnili Lukáš Barták, František Rolinec a Natálie Vohralíková, kteří skončili na krásném 3. místě. A ze třídy 6.A,B Jakub Nádeník, David Nádeník a Dominik Vaško, kteří se umístili na 5.místě.

Gratulujeme!!!

Fotogalerie

Helena Döringová


Publikováno včera v 7:09

Výuka programování

Naše škola v letošním roce začala při vyučování informatického myšlení používat nový typ výukových robotů, kteří našim žákům pomáhají rozvíjet prostorovou představivost a logiku. Roboti Photoni naše žáky rozhodně zaujali. Pro starší máme připravené menší roboty Ozoboty a pro ty nejstarší programování pomocí Micro:bitů.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová a Mgr. Miloslav Hrachovec


Publikováno 22. 3. 2023 16:03

Ponožková výzva

Ponožková výzva se každoročně koná 21. března a spojuje se se Světovým dnem Downova syndromu.

V tento den se na znamení oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky. Cílem výzvy je šířit povědomí o lidech s Downovým syndromem.

Do této výzvy se zapojili i žáci naší školy.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 22. 3. 2023 15:39

2.A - Plavání

Plavání je povinnou součástí tělesné výchovy  v 2. - 3. ročníku ZŠ.

Plaveme všichni a plaveme rádi. Vše nám trošku komplikují virózy, kterých je tento rok opravdu hodně, ale my se nevzdáváme a plaveme s radostí dál. Těšíme se, že v létě už se o nás na koupališti rodiče nebudou muset bát a budou se divit, jaký pokrok jsme po 10 lekcích udělali.

Fotogalerie

žáci 2.A


Publikováno 21. 3. 2023 6:52

Maškarní karneval v KC

Naše družina se zúčastnila maškarního karnevalu v novém kulturním centru. Všechny družiny z Klášterce se domluvily a zorganizovaly karneval. Děti si společně s rodiči přichystaly masky a kostýmy. Celý karneval byl v režii hudebního divadla Hnedle vedle. Zpívali nám písničky a přichystali soutěže. Děti tančily, řádily a smály se. Za soutěže dostávaly bonbóny. Přišli i někteří rodiče, aby viděli své děti v maskách. Nakonec proběhlo vyhlašování nejlepších masek. Děti obdržely moc pěkné odměny. Ostatní kostýmy byly oceněné malým dárkem a sladkostí. Všichni jsme si maškarní karneval užili.

Děkujeme všem asistentkám za pomoc při karnevalu.

 Fotogalerie

vychovatelky ŠD


Publikováno 17. 3. 2023 12:14

Virtuálně v Dukovanech

Dne 15. 3. se zúčastnily třídy 9.B a 9.C virtuální prohlídky jaderné elektrárny v Dukovanech. Program byl hezky připravený a děti dostaly základní informace o výhodách výroby energie pomocí štěpení jádra. Nejvíce žáky zaujaly záběry elektrárny z ptačí perspektivy a vnitřku elektrárny, kam jinak není přístup. Děti se i úspěšně zapojily do online debaty s přednášejícími a odnesly si cenné poznatky.

Ing. Stanislav Šlenc


Publikováno 17. 3. 2023 11:53

Novější 1 3 18 35 52