Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Novější 1 3 18 36 53

Zápis do 1. tříd

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2023/2024 je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017. V případě velkého zájmu otevřeme až 3 první třídy. V prvních třídách by měly v příštím roce učit Mgr. Alena Bartoňová, Mgr. Radka Maříková a Mgr. Ivana Jiránková. Třetí první třídu otevřeme při počtu 54 přijatých žáků. Máme snahu v prvních třídách zajistit menší kolektivy.

Děti, kterým byl pro školní rok 2022/2023 udělen odklad školní docházky, musí požádat o přijetí znovu.

Dostaví-li se k zápisu rodiče s dítětem narozeným v době od 1. 9. do 31. 12. 2017 (tj. k 1. 9. 2023 nešestiletým) a požadují-li zahájení školní docházky, je nezbytně nutné v době zápisu podat písemnou žádost a doložit ji doporučujícím vyjádřením školského poradenského pracoviště a odborného lékaře.

Zápis se uskuteční ve dnech 3. a 4. dubna 2023 vždy od 13 do 17 hodin.

Dodatečný zápis je stanoven na 17. dubna 2023 od 13 do 17 hodin.

Doklady k zápisu:

  1. Rodný list dítěte
  2. Občanský průkaz zákonného zástupce (nebo pas u cizích státních příslušníků a doklad o pobytu)

Odklad povinné školní docházky:

Pokud uvažujete o odkladu školní docházky pro své dítě, je třeba zažádat o vyšetření v PPP ještě před zápisem.

U zápisu je třeba už předložit doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Zápis probíhá formou pohovoru, kdy se jedna paní učitelka věnuje dítěti a druhá s rodiči vypisuje příslušné formuláře.

Před dnem zápisu, prosím, děti nestresujte, nestrašte je školou ... Chceme, aby se jim u nás líbilo, aby se do školy těšily. I my se těšíme na nové žáčky a přejeme jak dětem, tak i rodičům co nejklidnější a příjemná léta školní docházky.   

Přílohy:

vedení školy


Publikováno včera v 7:41

Ti nejlepší se naučili vázat knihu …

V měsíci březnu probíhala ve všech třídách druhého stupně soutěž o originální návrh obalu knihy. Ocenění žáci se zúčastnili tvůrčí dílny.

Březen - měsíc knihy se promítl i do našich čtenářských dílen. Žáci 6. - 9. ročníků tvořili vlastní návrhy knižních obalů. Návrh doplnili originálně a mnohdy vtipně pojatým autorským medailonkem se svou podobiznou a vymýšleli také anotaci ke knize, kterou mají rozečtenou.

Výsledné práce byly velmi zdařilé a nápadité, vzájemně si je ohodnotili sami žáci.

Ve čtvrtek 30. 3. byl tento projekt završen úžasným workshopem s paní Lenkou Samcovou, pod jejímž vedením jsme se seznámili s technikou knižní vazby.

Vlastníma rukama jsme sešili knižní blok, slepili hřbet, vytvořili pevné desky a knižní blok zavěsili do desek a následně vylisovali. A bylo hotovo…

Každý účastník si po dvou hodinách pilné a zajímavé tvůrčí práce odnesl vlastnoručně vyrobený zápisník.

Fotogalerie

Mgr. Zuzana Chládková a Mgr. Iva Máchová


Publikováno včera v 7:40

Březen v 3. oddělení ŠD

V měsíci březnu jsme navštívili kulturní centrum, kde si žáci užili den v maskách za doprovodu hudebního divadla Hnedle vedle.

Krásné dny jsme trávili venku, kde žáci hráli různé míčové hry a malovali křídami na chodník. Sportovali jsme také v naší tělocvičně. Velmi oblíbenou činností je u nás ve třídě skládání lega, žáci spolu staví různé stavby, velmi rádi také spolu hrají různé stolní hry.

Naše školní družina organizuje výtvarnou soutěž pro klášterecké školní družiny, letos na téma ,,Z pohádky do pohádky“. Všem, kteří se zapojili, moc děkujeme a stále probíhá možnost hlasování v naší družině. Vyrobili jsme také výrobky, které zdobí naší družinu, nebo si je žáci odnesli domů, aby udělali radost svým blízkým. Nyní již pracujeme na výrobcích na Velikonoce.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno včera v 7:38

Hlasujte o nejlepší motiv

Milí příznivci školy. Máme pro Vás jedno skvělé překvapení!

Máme nabídku kolekce školního oblečení a jste to právě Vy, kdo rozhodne o její podobě! Hlasujte do 31.3.2023 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom bude použit na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky. Následně si budete moci vybrané oblečení v případě zájmu zakoupit v internetovém obchodě.

Hlasovat můžete na odkazu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/1005d562

Příloha:

vedení školy


Publikováno 27. 3. 2023 10:07

Jeden za všechny, všichni za jednoho?

V minulém týdnu jsme se jako žáci 7.B spolu s naší třídní učitelkou a paní asistentkou zúčastnili preventivního programu zaměřeného na třídní vztahy. Programem nás provedli nám už známá Monča a její kolega Tom. Za pomocí her a soutěží jsme se opět přesvědčili o tom, že pro dobré výsledky je třeba si navzájem naslouchat a pracovat jako tým. Neustále se snažíme na vztazích v našem kolektivu pracovat, protože už víme, že nic se nestane jen tak, samo, bez naší pomoci. I když to mezi námi občas zaskřípe, věříme, že jednou budeme na léta strávená společně s úsměvem vzpomínat.
Fotogalerie
třídní kolektiv 7.B


Publikováno 24. 3. 2023 16:03

Školička nanečisto

23. 3. nás navštívili předškoláčci. Prohlédli si naši školu, seznámili se s budoucími třídními učitelkami a vyzkoušeli si, jak to ve škole chodí. Pak si užili zábavný program hudebního divadla Hnedle vedle a prohlédli si prostory školní družiny. Všichni předškoláčci byli moc šikovní a těšíme se na ně u zápisu.

Fotogalerie

vedení školy


Publikováno 23. 3. 2023 7:34

Vztahy ve třídě 6.B s nadací Světlo Kadaň

Dnes jsme měli u nás ve třídě na návštěvě 2 lektory z nadace Světlo, kteří s našimi žáky probírali problematiku vztahů ve třídě. Lektory byli Monika a Míša.

Blok byl rozdělen na 3 části po 1 vyučovací hodině.

V první části jsme si s žáky ujasňovali, jaké vztahy s ostatními by chtěli mít, co od nich očekávají a jací jsou žáci v kolektivu. Zda jsou to samostatné jednotky neboli sólíčkáři či vyžadují podporu kolektivu a udržují týmového ducha. Tento první blok byl o seznámeni se žáků a lektorů.

Druhý blok byl zaměřený na spolupráci ve skupině. Žáci měli za úkol instruovat svého kolegu, aby namaloval obrázek dle jeho instrukcí. První žák měl obrázek od lektorů, druhý žák byl otočený zády k prvnímu a poslouchal instrukce.

Ve třetím bloku se žáci rozdělili do dvou skupin, ve kterých si měli nejprve sepsat všechny slova, která je napadnou, když se řekne konflikt. Pak nacvičit scénku, ve které měl být jasně znázorněn konflikt a v další scénce kompromis. Žáci se aktivně zapojili a hezky pracovali.

Po celou dobu byli ve třídě přítomni pan učitel třídní a paní asistentka Homolková, kteří pozorovali žáky, jak pracují.

Všichni byli s průběhem workshopu nadmíru spokojeni. Doufáme, že příští workshop bude stejně tak povedený.

Fotogalerie

Mgr. Václav Matějček


Publikováno 23. 3. 2023 7:32

Preventivní program 5.B

Po roce k nám opět zavítali lektoři Michal a Monika, aby si s námi popovídali. Tentokrát byly tématem vztahy mezi spolužáky ve třídě.

Hráli jsme několik zajímavých her zaměřených především na spolupráci. Také jsme si sami vytvořili manuál k tomu, jak by měla vypadat „Ideální třída“. Povídali jsme si o důležitosti vzájemného respektování se, o umění domluvit se,

O slušnosti apod.

Všem se nám program moc líbil a těšíme se na další spolupráci.

Fotogalerie

kluci a holky z 5.B


Publikováno 23. 3. 2023 7:20

YPEF – Young People in European Forests

23. 3. 2023 se uskutečnilo XIII. místní kolo soutěže YPEF na Lesní správě v Klášterci nad Ohří. Programem byl písemný a praktický test, který byl zaměřen na všeobecné znalosti přírody naší republiky, různé poznávačky (listy, šišky, kůže, semínka atd.). Poté následovalo výborné občerstvení, které nám připravili zaměstnanci Lesní správy (moc děkujeme).

Ze třídy 8.A se zúčastnili Lukáš Barták, František Rolinec a Natálie Vohralíková, kteří skončili na krásném 3. místě. A ze třídy 6.A,B Jakub Nádeník, David Nádeník a Dominik Vaško, kteří se umístili na 5.místě.

Gratulujeme!!!

Fotogalerie

Helena Döringová


Publikováno 23. 3. 2023 7:09

Výuka programování

Naše škola v letošním roce začala při vyučování informatického myšlení používat nový typ výukových robotů, kteří našim žákům pomáhají rozvíjet prostorovou představivost a logiku. Roboti Photoni naše žáky rozhodně zaujali. Pro starší máme připravené menší roboty Ozoboty a pro ty nejstarší programování pomocí Micro:bitů.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová a Mgr. Miloslav Hrachovec


Publikováno 22. 3. 2023 16:03

Novější 1 3 18 36 53