Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:
Novější 1 3 9 18 26

Zubní hygiena v 8.B

Zuby jsou důležitou částí našeho těla, potřebujeme je nejen k rozkousání potravy a správnému vyslovování, ale jsou také součástí našeho vzhledu.

Aby byly zuby zdravé a krásné, je třeba o ně správně pečovat, protože když přijdou problémy, tak už je většinou pozdě a náprava není vždy možná.

Žáci 8.B se 2.12. seznámili nejen se současnými možnostmi a trendy v péči o chrup, ale také si hlavně vyzkoušeli, jak o své zuby správně pečovat a jak používat jednotlivé kartáčky na zuby a zubní nit.

Žáci si pomocí tablet obarvili zubní plak a zuby si vyčistili svým obvyklým způsobem. Zbylá barva jim ukázala, kde všude jim plak na zubech zůstal, paní zubní hygienička Sára Tejkalová z Plzně jim pak individuálně poradila, jaký typ čištění zubů je pro ně vhodný.

Děkujeme paní Sáře Tejkalové a budeme se těšit na případnou další spolupráci.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová


Publikováno 3. 12. 2021 10:31

ŠD - 1. oddělení - listopad

Na začátku měsíce jsme se naučili novou píseň Listopad, listopad. Některé děti se naučily jednu sloku a některé sloky dvě. Připravili jsme výtvarné překvapení tzv. monotyp. Malovali jsme temperami na fólii. Pomocí vatových tyčinek nebo prstů nám vznikaly různé výtvory jako bagr, auto, vlak, domek, motýl a srdce. Tato metoda děti velmi bavila.

Na den svatého Martina jsme mu inkoustem vyrobili koně, protože pořekadlo říká, že Martin přijede na bílém koni. Použili jsme i zmizík a dotvořili oči, nos, třmeny a vločky. Na hřívu nám pomohl tzv. sisál (provaz). Starší děti obkreslovaly koně a zdobily ho fixami, hřívu vytvořily z barevného papíru.

Začali jsme vyrábět i ozdoby na stromeček. Použili jsme samotvrdnoucí hmotu, vykrajovali malé stromečky a zdobili je malými zlatými korálky. Pracovali jsme i s umělými chlupatými drátky, ze kterých nám vznikly andílci a jiné ozdoby na stromeček. Používali jsme i různobarevnou vlnu a tvořili jsme anděly a vánoční skřítky s čepičkou. Děti pracovaly se zaujetím a ozdoby se nám velmi povedly.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 3. 12. 2021 10:22

Uzavření třídy 7.A

Rozhodnutí KHS naleznete v příloze tohoto příspěvku.

Příloha:

vedení školy


Publikováno 24. 11. 2021 15:26

Uzavření třídy 2.B

Rozhodnutí KHS naleznete v příloze tohoto příspěvku.

Příloha:

vedení školy


Publikováno 19. 11. 2021 15:09

Zrušení Dne otevřených dveří

S politováním Vám musíme oznámit, že jsme se rozhodli po zvážení současné situace odpolední akci pro veřejnost - Den otevřených dveří z důvodu zhoršené epidemické situace zrušit. Nechceme ohrozit zdraví žáků, pedagogických pracovníků školy a veřejnosti. Nebylo by ze strany školy možné
omezit počet účastníků, protože se akce měla konat ve venkovní veřejnosti otevřené části školy, a ani zajistit plnění v danou dobu platných opatření vlády. Nebylo by také možné uskutečnit plánované skupinové prohlídky školy a dohlédnout na to, aby osoby měly platný certifikát o provedeném očkování nebo prodělaném onemocnění Covid-19. Děkujeme za pochopení.
Den otevřených dveří zpracujeme "virtuálně" a dovolíme si Vám poslat odkaz na video, abychom Vám ukázali alespoň část připraveného programu.

V případě zlepšení epidemiologické situace se s Vámi rádi setkáme v jiném termínu.

vedení školy


Publikováno 19. 11. 2021 10:43

1. oddělení ŠD - Jogínek

Na začátku jógového cvičení jsme zvonili zvonečkem a přáli si dáreček k Vánocům. Řádili jsme i s padákem, smáli se a bavili. Pustili jsme si relaxační hudbu a podle ní jsme s padákem cvičili a hráli s ním různé hry. Točili jsme s velkým švihadlem, pod kterým žáci probíhali na druhou stranu. Někomu se to povedlo a někomu ne. Nacvičovali jsme „Jak sluníčko vstávalo“, trénovali správné držení těla, procvičovali svaly a techniky dýchání. Nakonec jsme poslouchali pohádku O hvězdě. Děti si domů odnesly vybraný dáreček, mandalu a sladkou odměnu. Děti byly ze cvičení nadšené.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 18. 11. 2021 17:26

Projektový den Šablony II – Geocaching

Dne 8. 11. 2021 se žáci  5.A  ZŠ Školní  v Klášterci nad Ohří zúčastnili projektového dne zaměřeného na Geocaching (česky Geokešink), což je název hry, ve které geocacher (česky kačer) hledá geocache (česky kešky) za pomoci navigačního polohového systému.

V první části tohoto dne se se svým průvodcem „kačerem“ všichni seznámili s pravidly geokešinku a s používáním aplikace, která „kačerům“ pomáhá v lovení „kešek“. Všichni si přinesli chytré telefony a velice rychle se naučili aplikaci ovládat. Dozvěděli se také, že hlavní je být nenápadný, tichý a neničit přírodu ani majetek ostatních a také dodržovat bezpečnostní pravidla.

Ve druhé části přišla na řadu praxe. Žáci se vydali do města a společně „ulovili“ tři „kešky“ a zároveň se seznámili se zajímavostmi, které jsou s těmito místy spojené, což je vlastně také jedním z cílů této hry.

Nikomu se nechtělo s hledáním končit a všichni se pro tuto hru vysloveně nadchli. Někteří z žáků plánovali, že si tuto hru sami vyzkouší. Ti, co ji již provozují, budou, samozřejmě, pokračovat dál.

Co může být lepšího než pohyb a pobyt v přírodě, takže hurá „lovit“.:-))))

Fotogalerie

Mgr. Jana Lelková


Publikováno 10. 11. 2021 11:27

Projektový den v ZUŠ

V pondělí 8. 11. žáci z 3. oddělení ŠD navštívili kláštereckou ZUŠ.

Za hudebního doprovodu (příčná flétna, kytara, klavír, saxofon, trumpeta a bicí) si zazpívali písničky Jede jede mašinka, Malé kotě, Princezna ze mlejna aj.

Poznávali podle hraní, o který hudební nástroj se jedná, poté si na jednotlivé nástroje mohli i zahrát.

Zahráli si spolu Turecký pochod, každý měl svůj hudební nástroj – triangl, bubínek, dřívka a vajíčka.

Vyzkoušeli si mluvit a zpívat do mikrofonu.

V učebně ,,dramaťáku“ si vyzkoušeli pohybové a dramatické hry.

Děkujeme všem učitelům za příjemně strávené odpoledne.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 10. 11. 2021 11:18

Bublinkové vystoupení

Na začátku listopadu nás ve školní družině navštívil kouzelník a zhlédli jsme i bublinkovou show, která byla součástí kouzelnického představení. Kouzelník nám předvedl několik zajímavých triků. Nad některými kouzly nám zůstával rozum stát. Poté přišla na řadu bublinková show, kde jsme mimo jiné viděli bublinkový ohňostroj, obří bubliny nebo bublinkový kolotoč. Představení se dětem moc líbilo, byly nadšené. 

Fotogalerie

vychovatelky ŠD


Publikováno 3. 11. 2021 7:29

Sportovní soutěže

Žáci z 3. oddělení ŠD se mezi sebou utkali v několika disciplínách - hod na koš, skok přes švihadlo, dřep a kop na bránu.

Po sečtení všech bodů se umístili takto:

1. třída:

1. místo Blechová Hana 

2. místo Hradecká Viktorie

3. místo Voňka Vladimír

4. místo Hruška Eliáš, Říhová Rozárie

5. místo Milák Ondřej

3. třída:

1. místo Krejčí Kryštof

2. místo Pozděnová Kristýna

3. místo Hrušková Viktorie

4. místo Brejška Ondřej, Kostková Karolína

5. místo Dvořák Daniel

6. místo Kender Michal

7. místo Szatmári Kateřina

5. třída:

1. místo Nádeník David

2. místo Nádeník Jakub

Každý dostal diplom na památku a cenu podle svého výběru.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 3. 11. 2021 7:22

Novější 1 3 9 18 26