Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:
Novější 1 3 12 24 35

Beseda ve školní družině

Ve čtvrtek 19. 5. nás ve školní družině navštívil pan Palfi z městské policie.

Pro žáky si připravil hodinovou besedu na různá témata. Žáky seznámil s tím, jak se mají chovat při jízdě na kole, nebo koloběžce. Proč je důležité mít při jízdě helmu. Jaké mají povinnosti jako chodci. Žáky seznámil s reflexními prvky.

Dále povídal o tom, jak se mají žáci chovat při kontaktu s cizí osobou, zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla.

Beseda byla velmi poučná a panu Palfimu moc děkujeme za jeho návštěvu.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno dnes v 10:50

Vernisáž výstavy "Máme rádi Evropu"

Srdečně všechny zveme na vernisáž výstavy "Máme rádi Evropu" v úterý 31. 5. od 16 hodin.

Příloha:

žáci a zaměstnanci školy


Publikováno včera v 14:26

Zážitkový preventivní program v 6.B

Jsme součástí jedné rodiny, jednoho třídního kolektivu, jedné školy, a během slunečného středečního dopoledne jsme se stali také součástí jedné společné akce. Do naší třídy, kde už jsme byli v plném počtu a s nadšením pro práci připraveni, dorazily hned ráno dvě usměvavé lektorky Monča a Pavla z neziskové organizace Světlo Kadaň. Při své běžné práci se věnují lidem v nouzi, problematice drogové závislosti, vyloučených lokalit, bezdomovectví či prevenci proti šikaně. Za námi přišly s připraveným programem nazvaným Součástí systému. Nejprve jsme se seznamovali a představili si pravidla, která už ve škole dodržujeme, a která byla součástí i následné práce. Během první hodiny se žáci věnovali práci na téma šikana a kyberšikana, ve zbývajícím čase jsme si všichni společně zahráli několik zajímavých her a vybrali třídní „empatickou hvězdu“. Program nás moc bavil a odnášíme si z něj zajímavé poznatky o sobě i spolužácích. Nadále totiž zůstáváme součástí systému a všichni chceme, aby byl skvěle fungující a pohodový.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková


Publikováno včera v 13:53

Navštívili jsme výstavu o Lidicích

Žáci 8.B a 8.C společně navštívili výstavu Lidice 80 v galerii Kryt. Za několik dnů si totiž připomeneme výročí 80 let od chvíle, kdy byla v rámci heydrichiády (jako výstraha pro celý český národ) nacisty zlikvidována obec Lidice. Nejen 340 lidem, včetně 88 dětí, kteří v Lidicích zemřeli, ale všem obětem druhé světové války se věnuje zajímavá a emotivní výstava. Žáci měli možnost zhlédnout nejen video, na kterém přeživší popisují vlastní vzpomínky, ale také si mohli přečíst celý příběh od začátku, jelikož je zde připomínán i atentát na R. Heydricha. Značná část výstavy nakonec přibližovala taktéž ohlasy lidické tragédie po celém světě. Návštěvu plánují všechny třídy 8. a 9. ročníků.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková


Publikováno včera v 13:48

Zápis do 1. tříd pro cizince

Zápis se bude konat ve dnech 6. 6. a 7. 6. 2022 vždy od 13 do 17 hodin.

Náhradní zápis se bude konat 11. 7. 2022 od 9 do 11 hodin a 12. 7. 2022 od 13 do 17 hodin.

K zápisu je třeba přinést pas dítěte a zákonného zástupce a doklad o pobytu.

 


Publikováno 18. 5. 2022 7:23

Přírodovědná vycházka 5.B

Dne 3. 5. v úterý jsme se vydali na přírodovědnou vycházku spojenou s cvičením v přírodě na zříceninu hradu Lestkov, která se tyčí nad naším krásným městem. Rozkvetlá příroda a veselá nálada nám dělaly společnost po celou dobu naší túry. Po cestě jsme se učili poznávat různé rostliny, hráli slovní hry a povídali se, co je u kohokoliv z nás nového. Zdolali jsme i prudký kopec, kterým vedla naše cesta na hrad. V našem cíli jsme si opekli špekáčky, prozkoumali okolí hradu a pročetli historickou tabuli, která nás seznámila s vývojem stavby a minulostí hradu. Po cestě zpět jsme si natrhali kytičky petrklíčů – prvosenky jarní – to pro potěchu našim milým maminkám a ještě jsme se občerstvili kláštereckou kyselkou ve stáčírně našich krásných lázní Evženie. Počasí nám přálo a tak naše túra byla opravdu zdařilá.

A jak jsme se měli? Podívejte se na naše fotografie a uvidíte sami.

Fotogalerie

žáci 5.B a Mgr. Zdena Moziková


Publikováno 16. 5. 2022 12:00

Byli jsme u slavnostního otevření nového hřiště

Pro někoho obávaný pátek 13. prožili žáci 6. tříd radostně, pohodově a s úsměvy na tvářích. Nikoho nepostihlo žádné neštěstí, ba naopak se společně s dalšími žáky, a to i těmi nejmenšími – z mateřských škol, zúčastnili otevření multifunkčního hřiště v Lesní ulici.            

Připraven byl veselý program, o který se postaral šikovný tým divadla Hnedle vedle. Malí i velcí si mohli zazpívat, rozcvičit se, zaskákat si, dokonce i vyzvat přítomné k povedenému tanečku. Když už bylo pohybu na jednom hřišti dost, přesunuly se zraky přítomných k hřišti druhému, na kterém probíhal míčový souboj přímo s panem starostou.

Nádherné počasí a vidina blížícího se víkendu umocnily dojmy z příjemného zážitku. Všem patří poděkování za organizaci a pozvání. Myslím, že mohu za všechny napsat slova, která nám poletovala hlavami při odchodu: „Tak tady nás rozhodně ještě někdy potkáte!“

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková


Publikováno 16. 5. 2022 7:06

Žlutý tým zasahuje - Den šestý

Dnešní den jsme si všichni užili. Poslední den našeho pobytu před cestou domů jsme se učili surfovat na pláži u Feitoria. První zádrhel se objevil při navlékání neoprenu. Není to vůbec jednoduché se do něj nasoukat. Po nácviku na suchu jsme se vydali s prkny na moře. Někteří z nás udělali rychle velké pokroky a sjeli si svou první vlnu, jiným to trvalo trošku déle. V krásném počasí, i přes chladné moře, jsme si surfování užili. Odpoledne jsme se koupali a slunili na pláži. Na závěr dne nás čekala slavnostní večeře a Fado night, zpěv portugalských písní, v podání místní skupiny. Rozloučili jsme se s ostatními týmy a vydali se strávit poslední noc v hostelu. Dopoledne zítra vyrazíme letecky domů.

Portugalsko jsme si moc užili. Připravili si pro nás zajímavý program. Nyní se musíme připravit na příjezd ostatních týmů k nám koncem května.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 15. 5. 2022 6:45

Žlutý tým zasahuje – Den pátý

Dnešní den začal výletem do Arrábida Convent, starého kláštera řádu Františkánů, který se nachází v blízkosti města Setúbal. Prohlédli jsme si prosté místnosti mnichů i okolí kláštera a vydali se na pláž. Konečně jsme měli možnost se vykoupat v moři. Voda byla sice chladná, ale osvěžení bylo v horkém dnu velmi příjemné. Po koupání  jsme měli možnost v místní restauraci ochutnat portugalská jídla.  Pak už nastal dlouho očekávaný výlet lodí. Tříhodinová vyjížďka stála za to. Povedlo se nám pozorovat delfíní rodinku. Ta nás po nějakou dobu projížďky doprovázela. Byl to nezapomenutelný zážitek. Ofoukaní větrem, ale spokojení, jsme se vrátili na břeh a vydali se do hotelu.

Zítra je náš poslední den plný aktivit. Těšíme se na lekci surfování a Fado night.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 14. 5. 2022 6:25

Žlutý tým zasahuje - Den čtvrtý

Tak už máme za sebou polovinu našeho pobytu. Utíká to jako voda. Dnes jsme začali prezentací připravených pokusů a workshopů. Náš workshop byl zaměřen na povrchové napětí vody. Jako druhou část jsme měli kahoot soutěž v poznávání obrázků, které nejsou v původní barvě. Po obědě ve školní jídelně jsme si zasportovali s ostatními týmy na hřišti školy. Bohužel bazén byl zavřený. Osvěžení by se v horkém počasí hodilo. 

Zítra nás čeká celodenní výlet do Setúbalu, kde navštívíme Convent Arrábida a pláž. Také se těšíme na slíbený výlet lodí podél pobřeží.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 13. 5. 2022 7:07

Novější 1 3 12 24 35