Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Novější 1 3 22 42 63

Poznáváme Klášterec nad Ohří - motivačně poznávací projektový den

Myslíte si, že dobře znáte město, ve kterém žijeme? Kolik dřevěných mostků je v ulici Pod Skalkou? Jaký strom je nejblíže korkovníku? Co drží v ruce bronzová socha Moudrá od místního rodáka? Které kontinenty nemají v Sala Terreně své alegorické sochy? Z terasy zámeckého parku je vidět hora pojmenovaná podle hmyzu a druhá má ve svém názvu barvu. Jaký je součet výšek těchto hor?

Právě na takové otázky dnes, 29. září, hledali odpovědi naši žáci během projektového dne. Ve skupinách si prošli starý Klášterec a díky otázkám a úkolům se na něj museli dívat jinýma očima, protože k správnému splnění úkolu nebyly třeba mimořádné znalosti, ale schopnost pozorovat město kolem sebe.

Další částí úkolu bylo získávání písmen z nápisů a informačních tabulí, ze kterých se složila jména osob, které významně ovlivnily historii i současnost našeho města. Pro správné uspořádání písmenek byly třeba nápovědy, které žáci získali za správné odpovědi či sportovní výkony, které jako skupina plnili společně.

Počasí nám přálo a tak se hodila i zmrzlinová odměna pro všechny, kteří se do projektového dne zapojili.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová


Publikováno včera v 16:16

Družina v době prázdnin

V letošním školním roce bude zajišťovat  školní družinu v době vedlejších prázdnin ZŠ Petlérská.

V příloze jsou bližší informace a přihláška, kterou je potřeba při zájmu odevzdat.

Příloha:

vedení školy


Publikováno včera v 16:07

Zážitkový kurz v Zásadě u Kadaně

S žáky 6. a 7. tříd jsme se vydali na čtyřdenní dobrodružství do Zásady u Kadaně. Jelikož je to kousek, šli jsme pěšky tam i nazpět. Kurz byl plný různých aktivit – od stmelovacích her a činností, až po sportovní hry a túry. V pondělí se žákům věnovali pouze třídní učitelé a naše dvě skvělé asistentky, v úterý a ve středu nás přijely podpořit i dvě kolegyně, které si připravily moc pěkné hry (táborové a sportovní), ze kterých byly děti nadšené.

V úterý večer jsme pro všechny odvážlivce uspořádali stezku odvahy, a i přes to, že byla opravdu hodně strašidelná, tak jí většina dětí zvládla projít, a některé děti zkusily alespoň část. Věříme, že na tuhle stezku jen tak nezapomenou. Když jsme se večer po stezce vrátili na penzion, tak nás tam čekala jedna nepříjemnost – prasklo potrubí a netekla nám voda. Tento stav trval bohužel ještě i druhý den do oběda, a my už jsme si mysleli, že to budeme muset zabalit a jít domů. Nakonec jsme zjistili, že nás tato nepříjemnost dosti stmelila, protože nám děti se vším pomohly, dělaly různé věci navíc, a nakonec jsme se celé té situaci vlastně zasmáli. Odpoledne byla voda zpravená, a tak jsme se mohli vrátit do normálního režimu.

Během pobytu hrály děti spoustu her, stavěly v lese obydlí pro zvířátka, ušli nemalé vzdálenosti za krásnými výhledy, opekly si buřty, hledaly poklady kolem táboráku, ale hlavně – bavily se. Ve čtvrtek ráno jsme se po snídani sbalili, na poli jsme si zaházeli s vajíčky a vydali jsme se zpátky do Klášterce ke škole, kde náš výlet končil. Věříme, že si děti odnesly skvělé zážitky, a že se jim zážitkový kurz líbil.

Fotogalerie

Mgr. Václav Homolka


Publikováno 27. 9. 2023 13:47

ŠD - 1. oddělení - Sportování venku

Dne 20. 9. jsme soutěžili venku za školou, kde město Klášterec nad  Ohří postavilo nové sportovní hřište. Naše družina si zvolila netradiční sporty - běhání mezi kuželkami, házení velkým míčem a skákání z místa. Během soutěží jsme se povzbuzovali a fandili kamarádům. Netradiční sportování nás pobavilo a při té zábavě jsme i rozpohybovali naše těla.

Žáci, kteří se umístili na prvních místech, byli odměněni diplomem a věcnou cenou a ostatní dostali sladkost.

Výsledky sportování:

Smíšená -  1.B

  1. místo - Černohous Adam
  2. místo - Černohousová Tereza
  3. místo - Genserová Maruška

Smíšená -  3.A, 3.B, 4.A

  1. místo - Genser Lukáš
  2. místo - Ledecká Tereza
  3. místo - Kaiserová Emma

Fotogalerie 

Mgr. Miroslava Šlosrová, Lenka Srbecká


Publikováno 26. 9. 2023 7:10

8.A, 9.A a 9.B v divadle

Ve čtvrtek 21. 9. jsme vyrazili do Městského divadla v Mostě na představení Hrabě Monte Cristo aneb Pomsta není řešení. Šlo o volnou adaptaci slavného historického románu A. Dumase st., tentokrát nezvykle zpracovaného jako komediální příběh o zradě a pomstě, která nakonec vůbec nemusí být důležitá. Představení bylo skvělé, těšíme se na další návštěvu mosteckého divadla. 

Fotogalerie

Mgr. I. Máchová, Mgr. J. Řebíčková, Mgr. Z. Chládková, H. Döringová, L. Končeková a I. Vejvodová  


Publikováno 23. 9. 2023 7:50

29. září

29. září 2023 proběhne celoškolní projektový den zaměřený na poznávání Klášterce nad Ohří. Vyučování žáků 1. stupně skončí v 11:40, vyučování žáků 2. stupně v 12:35. Aktivity projektového dne budou probíhat na území města (venku). Z toho důvodu je nutné vhodné oblečení a obuv dle aktuální předpovědi počasí.

vedení školy


Publikováno 22. 9. 2023 15:30

Výlet na Šumnou

Ráno začalo zataženou oblohou a obavami, zda nezmokneme. Po cestě na Šumnou se ale nebe začalo projasňovat a my se dočkali pěkného, přímo "výletového" počasí. Šlo se nám báječně, cestou jsme vymýšleli legendy o zřícenině hradu a na vrchol jsme vyběhli jako kamzíci. 

Díky Emilčiným rodičům nás nahoře čekal již hořící ohníček a my si tak mohli pochutnat na buřtech, párcích a opečeném chlebu. Posilněni jsme si zahráli ve skupinách  scénky z hradu v jeho největší slávě.

Celým dnem nás provázeli Šmoulové, ani nevíme, kdo to první vymyslel, ale byli všude a nešlo se jich zbavit. Kdo s námi nebyl, asi nepochopí:) :) :)

Byl to prima den, děkujeme všem, kteří ho pro nás připravili. Příště bude Lestkov, už teď se těšíme.

Fotogalerie

žáci 4. A


Publikováno 20. 9. 2023 7:04

Atletika pro děti - 3.B

V úterý 19. 9. se naše třída zúčastnila sportovní akce Atletika pro děti. Žáci si zkusili překážkový běh, skok z místa, hod oštěpem, hod na cíl a běh mezi kužely. Po splnění všech disciplín si všichni domů odnesli malou odměnu. Celá akce byla dobře připravena a dětem se moc líbila.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková


Publikováno 19. 9. 2023 15:04

Pozdrav

Prvňáčkové z 1.B zdraví rodiče. Jsme sice ještě malí, ale moc šikovní.

Fotogalerie

žáci 1.B


Publikováno 12. 9. 2023 7:24

Novinky z 1.A

Tak jsme prvňáčci!

Školní rok začal a my jsme se pustili o pilné práce.

Škola nás baví a je dobře, že někdy máme i čas na hraní. Ani se nenadějete a budeme umět číst, psát i počítat.

Fotogalerie

žáci 1.A


Publikováno 12. 9. 2023 7:23

Novější 1 3 22 42 63