Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Den Země v 2. a 3. oddělení ŠD

Den Země je každoroční akce, které se koná 22. dubna. Jejím cílem je podpořit ochranu životního prostředí.

S žáky jsme si na toto téma popovídali, pak jsme se vypravili ven. V areálu školy žáci sbírali šišky. Pojali jsme to jako soutěž mezi druhým a třetím oddělením naší školní družiny. Žáci v zápalu hry nasbírali neskutečné množství. Po naplnění několika pytlů jsme vyhodnotili, že vyhráli úplně všichni. Po návratu zpátky do tříd dostali žáci sladkou odměnu a malou drobnost na památku. Všem moc děkujeme.

Fotogalerie

Bc. Veronika Karičková a Hana Windischová

 


Publikováno 24. 4. 2024 13:56

Ohlédnutí za březnem - měsícem knihy

Dnes, kdy slavíme Světový den knihy a autorského práva, je čas ohlédnout se za minulým měsícem, který jsme ve výuce věnovali zvyšování povědomí o tvorbě knih a jejich významu pro náš život.

V rámci března – měsíce knihy jsme se ve čtenářských dílnách věnovali netradičnímu zpracování čtenářského deníku. Žáci psali dopis autorovi, posílali pohlednici z místa děje, komentovali důležitou událost očima vybraných postav a vytvářeli otázky k ději knihy.

Žáci šesté třídy se naučili v zajímavém workshopu vázat knihy, sedmá třída navštívila knihovnu, kde pro nás připravili poutavou besedu o antických bájích. V osmých třídách se děti dozvěděly od spisovatelky paní Martiškové, jaké strasti provází psaní a vydávání knih.

Fotogalerie

Mgr. Iva Máchová a Mgr. Zuzana Chládková


Publikováno 24. 4. 2024 13:50

Duben v 1. oddělení ŠD

Měsíc duben nás inspiroval k tomu, abychom začali připravovat věci na jarmark. Začali jsme pískováním zvířátek jako jsou: jednorožci, koníci, kočka, medúza, apod.. Skládali jsme barevná dřívka, která jsme nazdobili kvetoucími větvičkami a vystříhali vlaštovky. Další v pořadí byly lapače snů. Zdravotní barevná dřívka jsme slepili, ozdobili barevnou vlnou a nazdobili korálky. Nakonec jsme připevnili i pírka. Některá děvčata vyráběla jiné lapače, celé z korálků.

Děti nalepovaly netradiční obrázky na kterých byli brontosauři, ovečky nebo mořské víly, které si odnesou domů.

Dalším výrobkem bylo tiskání květů a malování listů na plátno. Vytvářeli vlčí máky, růžové květiny, růže a chudobky. Chlapci obtiskávali velké a malé ruličky a nabarvili z nich bubliny z bublifuku. Žákům se výtvarně moc dařilo. Na dřevo jsme nalepili ampule. Nazdobili vlnitou lepenkou a přidali květinu.

Nejlepší dárek pro maminku jsou přívěsky. Nabarvili jsme srdíčko, květ, čtvereček, kolečko barevnými lesklými třpytkami. Na barevnou šňůrku jsme navlékali barevné korálky. Na barevné tužky jsme udělali srdíčko chlupatými drátky. Pak jsme ze sádry vyrobili srdíčka, malovali jsme je barvami a použili třpytky. Děti z první třídy skládaly na podložku auto, motýla, koníčka a rybu. Pak jsme je přidělali na klíčenku. Žáci si vzali sponku a na gumičku dávali barevné korálky. Vznikla z toho záložka do knihy. Průhledné skleničky jsme pomalovali motýlky a nalili do nich vosk. Dále jsme dělali květinové ozdoby na stoly a připevnili ubrousek. Pak jsme vytvořili ze samotvrdnoucí hmoty jarní dekoraci a nabarvili jsme ji fixami. Rodiče i žáci si mohou zakoupit obálku s překvapením.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 23. 4. 2024 15:21

Den Země v 1. oddělení ŠD

Na den Země jsme na papírový talíř nakreslili fixami model planety Země. Země je jediná obydlená planeta ve vesmíru.

Rozhodli jsme se uklidit před školou. Posbírali jsme papíry, víčka od lahví, igelity, obaly od bonbonů a jiné věci, co do přírody nepatří. Na konci jsme zavěsili na stromy ptáčkům koule se zrním na zobání.  Děti byly odměněny míčky, které byly zmenšeným modelem planety Země. Den Země jsme oslavili tak, že jsme jí trošku pomohli.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 23. 4. 2024 15:18

Den Země - Projektový den 3. - 9. tříd

22. duben je vyhlášen dnem Země, aby se všem připomnělo, že naše planeta je naším jediným domovem, který si musíme chránit.
Naše škola již několikátým rokem pro žáky pořádá projektový den, který jim tohle všechno má připomenout.
Během dnešního dne se žáci třetích až osmých tříd zúčastnili vědomostních a dovednostních soutěží, které proběhly ve dvou kategoriích. V soutěži třetích, čtvrtých a pátých ročníků zvítězila trojice z 3.A - M. Malinová, M. Svobodová a M. Vohralíková. V konkurenci týmů šestých, sedmých a osmých ročníků byla nejlepší trojice z 8.A - V. Jelínek, L. Říha a E. Hrach.
Druhou částí našeho projektového dne byla výroba hmyzího domečku nebo upcyklovaného výrobku - např. výrobky z použitých PET lahví, upcyklace použitého skla či výroba šperků.

Žáci 2. stupně ještě vytvořili za svou třídu plakát, kde se zamýšleli, co pro přírodu vykonali v posledním roce a co by pro ni chtěli vykonat v roce budoucím.
Opět chceme vyzdvihnout pomoc našich deváťáků, bez nichž by celý projektový den nemohl zdárně proběhnout.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová a Mgr. Miloslav Hrachovec


Publikováno 22. 4. 2024 16:43

Dodatečný zápis do 1. tříd

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2024/2025 je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018. V prvních třídách budou v příštím roce učit Mgr. Ilona Pekariková a Mgr. Miroslava Hanzová.

Děti, kterým byl pro školní rok 2023/2024 udělen odklad školní docházky, musí požádat o přijetí znovu.

Dostaví-li se k zápisu rodiče s dítětem narozeným v době od 1. 9. do 31. 12. 2018 (tj. k 1. 9. 2024 nešestiletým) a požadují-li zahájení školní docházky, je nezbytně nutné v době zápisu podat písemnou žádost a doložit ji doporučujícím vyjádřením školského poradenského pracoviště a odborného lékaře.

Dodatečný zápis je stanoven na 22. dubna 2024 od 13 do 17 hodin.

Doklady k zápisu:

  1. Rodný list dítěte
  2. Občanský průkaz zákonného zástupce (nebo pas u cizích státních příslušníků a doklad o pobytu)

Odklad povinné školní docházky:

Pokud uvažujete o odkladu školní docházky pro své dítě, je třeba zažádat o vyšetření v PPP ještě před zápisem.

U zápisu je třeba už předložit doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Zápis probíhá formou pohovoru, kdy se jedna paní učitelka věnuje dítěti a druhá s rodiči vypisuje příslušné formuláře.

Před dnem zápisu, prosím, děti nestresujte, nestrašte je školou ... Chceme, aby se jim u nás líbilo, aby se do školy těšily. I my se těšíme na nové žáčky a přejeme jak dětem, tak i rodičům co nejklidnější a příjemná léta školní docházky.   

Přílohy:

vedení školy


Publikováno 20. 4. 2024 11:06

Zajímavé malování v ZUŠce

Třikrát po sobě jsme v pátek navštívili Základní uměleckou školu v našem městě. Vyzkoušeli jsme si zajímavou techniku plošného tisku. Paní učitelka Irena nám vše výborně vysvětlila a tak není divu, že jsme si odnesli velmi povedené výtvory.

Fotogalerie

Libor Ulbrich, 4.B


Publikováno 19. 4. 2024 17:33

Basketbalový turnaj o putovní pohár

Dne 19. 4. jsme pořádali basketbalový turnaj pro sedmé a osmé ročníky kláštereckých škol.

Kromě naší školy se zúčastnily ZŠ Krátká a ZŠ Petlérská. Hrálo se o putovní pohár, z každé školy soutěžily dvě družstva a každý zápas trval 7 minut. Naše dva týmy tvořili tito žáci ze 7. tříd - Martin Bogdan, Nikita Nikiforuk, Jakub a David Nádeníci, Dominik Vaško a Kryštof Vimr. Dále žáci z 8. tříd, konkrétně Filip Leden, Zdeněk Snopek, Jakub Mikeš, Vojtěch Hejtmánek a Tomáš Málek. V minulém roce naši žáci vyhráli putovní pohár, který letos vybojovali žáci ze ZŠ Krátká. My jsme tentokrát skončili druzí, což je i tak krásný výsledek. Byl to napínavý souboj a všechny týmy se opravdu snažily.

Z 6 zúčastněných týmů celkově:

1. místo obsadili žáci 8. ročníku ze ZŠ Krátká

2. místo obsadili žáci 8. ročníku naší školy

3. místo obsadili žáci 8. ročníku ze ZŠ Petlérská

Pro zajímavost sem přidáváme i celkový počet střelených košů.

8. ročník ZŠ Krátká – 34 košů

8. ročník naší školy – 26 košů

8. ročník ZŠ Petlérská – 16 košů

7. ročník naší školy – 11 košů

7. ročníky škol ZŠ Krátká a ZŠ Petlérská stejně – 7 košů

Všem děkujeme za účast, vítězům blahopřejeme. Příští rok se snad znovu všichni sejdeme a opět utkáme o putovní pohár.

Fotogalerie

Mgr. Václav Homolka a Mgr. Miroslava Hanzová


Publikováno 19. 4. 2024 17:28

Výsledky 2. kola voleb do školské rady

Ve 2. kole voleb byli zvoleni tyto kandidáti:

  • za zákonné zástupce Jana Malinová a Radka Ledecká
  • za pedagogické pracovníky Mgr. Jana Hortová a Mgr. Miloslav Hrachovec

Příloha:

Ing. Monika Bártová


Publikováno 17. 4. 2024 10:09

Taneční soutěž

Dne 16. 4. se konala na ZŠ Petlérská taneční soutěž a naši žáci to opět rozjeli. Taneční skupina "Malinovky", složena ze sourozenců Michelle, Tobiáše,

Klaudie, Izabel Zoe Malinových a Barbory Přibylové, přidala do sbírky naší školy hned několik cenných kovů. 
V první části soutěže si za 1. stupeň naší ZŠ vytančila skvělé 2. místo Michellka. Též se velmi dobře zadařilo účastnicím 2. stupně - Barča si z mnoha zúčastněných dívek odnesla krásné 5. místo, Klaudii na hrudi cinkla bronzová medaile a Izabell si odnesla cenu nejvyšší, a to za 1. místo. 
Ve druhé části soutěže se utkalo celkem 11 tanečních skupin a naše "Malinovky" převzaly z rukou organizátorek senzační 2. místo. 
Tímto bych chtěla našim žákům za reprezentaci ZŠ Školní velmi poděkovat. Též děkujeme paní Laudátové a Černohorské za bezchybnou organizaci a plynulý průběh celé soutěže, a také všem, kteří se na ní podíleli. 

Fotogalerie

Anna Fuksová

Publikováno 17. 4. 2024 10:03