Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Vzdělávání 2023

Ve středu 9. 11. navštívily deváté třídy tradiční výstavu Vzdělávání, kterou pořádá Okresní hospodářská komora v Městské sportovní hale v Chomutově. U stánků jednotlivých středních škol především z našeho regionu měli žáci možnost seznámit se s aktuální nabídkou vzdělávacích programů a pohovořit s učiteli a studenty o podmínkách a možnostech středoškolského studia. Získali také informace o přijímacím řízení či dnech otevřených dveří a odnesli si plno propagačních materiálů. Tato akce mnohým jistě usnadní volbu střední školy a budoucího povolání.

Fotogalerie

Mgr. Z. Chládková, Mgr. J. Řebíčková, Mgr. S. Kuncová a J. Dvořáková 


Publikováno 10. 11. 2022 12:27

Výsledek volby zástupce rodičů do školské rady

Novým zástupcem zákonných zástupců ve školské radě se stala Radka Ledecká.

Příloha:

vedení školy


Publikováno 8. 11. 2022 14:59

Návštěva ilustrátora

Dne 7. 11. 2022 navštívily třídy 1.A, 1.B, 2.B a 3.A Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří. O program plný zábavy, smíchu, pohádek a úžasných obrázků se postaral známý ilustrátor Adolf Dudek. Děti i paní učitelky si program velmi užily. Děkujeme za zpříjemněný start do nového týdne.

Fotogalerie

žáci 1.A, 1.B, 2.B a 3.A 


Publikováno 8. 11. 2022 14:51

Hledáme nejlepšího mladého chemika

Ve středu 2. 11. 2022 se uskutečnilo školní kolo již 11. ročníku soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“. Do soutěže se zapojili žáci 9. tříd. Potýkali se s různě záludnými úlohami zaměřenými na pojmy, názvosloví a výpočty. Nejúspěšněji byla řešena úloha Chemické rébusy. Největší problémy měli žáci s výpočty a chemickými pojmy. Do krajského kola postupují Tomáš Hrachovec, Hynek Hicl a Lucie Irena Dufková. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Odkaz: https://mladychemikcr.cz/

 

HARMONOGRAM SOUTĚŽE:

  • Do 27. října 2022 – přihlášení do soutěže, rozeslání testů na ZŠ
  • Do 4. listopadu 2022 – první kolo soutěže (školní) – testování na ZŠ
  • Prosinec 2022 – druhé kolo soutěže (krajské) – testování na pořádající SŠ
  • Leden-únor 2023 – třetí kolo soutěže (regionální finále) na SŠ – laboratorní úloha
  • Květen 2023 – ZŠ obdrží pozvánky na celostátní finále
  • Červen 2023 – celostátní finále v prostorách FChT Univerzity Pardubice

Ing. Monika Bártová


Publikováno 6. 11. 2022 9:55

Deváťáci v Národním muzeu

logo[9].jpg

Dlouhé roky jsme čekali, než se opět budeme moci s našimi žáky znovu vypravit do staré budovy Národního muzea v Praze. Nejprve bylo muzeum uzavřené kvůli rekonstrukci a následně bylo exkurzi velmi těžké naplánovat kvůli epidemiologickým opatřením.

Konečně 3. listopadu vše klaplo a my jsme společně mohli v rámci Šablon III – projektový den mimo školu navštívit tuto jedinečnou budovu a připravené expozice. Již samotná budova dokázala žáky okouzlit svou krásou a majestátností, ale stejně tak následně zapůsobily i vystavené přírodniny a modely.

V dočasné výstavě “ Země – The Earth is me“ žáci ve spolupráci s  p. Šindelářovou - odborníkem  na ekologii ověřili své schopnosti vyhledávat odpovědi do připravených pracovních listů a dozvěděli se spoustu nových informací o udržitelnosti a šetrném přístupu k životnímu prostředí.  Žáci si ale prohlédli i sbírky ve stálých expozicích Sál minerálů a meteoritů, Sál luminiscence, Okna do pravěku a Zázraky evoluce.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová


Publikováno 6. 11. 2022 9:52

Návštěva u pana starosty

Ne každý občan našeho města má možnost navštívit pana starostu, popovídat si s ním v jeho kanceláři, vznést podněty, co by ve městě chtěl a co chybí a dokonce se posadit do starostovského křesla.  Žákům 3. B se to povedlo. Pan starosta Ing. Štefan Drozd s dětmi čile diskutoval. Seznámil je i s tím, co se ve městě v blízké budoucnosti chystá. Po této návštěvě se všichni přesunuli na pracoviště Městské policie. Zde se děti podívaly, jak fungují městské kamery a prohlédly si vybavení městských policistů. Děti si obě návštěvy moc užily.

Fotogalerie

Mgr. Jana Vlastníková


Publikováno 4. 11. 2022 12:50

Jak se žilo dříve

V říjnu naše třída navštívila výstavu na zámku s názvem "Jak se žilo dříve".

Děti se seznámily se středověkým způsobem bydlení, obchodování, oblékání a pěstování plodin. Vyzkoušely si psaní brkem a obtížnost středověkého písma. Podivovaly se nad krutými způsoby trestání a mučení provinilců a se zájmem naslouchaly  zámeckým duchařským historkám. Součástí prohlídky byla i prohlídka expozice loutek v zámeckém sklepení.

Paní průvodkyně dětem vše přibližovala poutavým vyprávěním. Výstava se nám moc líbila.

Fotogalerie

Mgr. J. Vlastníková


Publikováno 4. 11. 2022 9:54

Halloween - pečení cukroví

Letos jsme oslavili část Halloweenu ve školní kuchyňce, kde jsme pekli dýně, duchy a netopýry z lineckého těsta. Rozváleli jsme těsto, vykrajovali vykrajovátky tvary, pekli a zdobili je polevou. Nestačila však ani zaschnout a my si už skvěle pochutnávali. 

Po sladké pochoutce jsme si v maskách zasoutěžili v tělocvičně a zatančili ve třídě. Závěrem jsme samozřejmě také vyhlásili nejhezčí masky. Nejstrašidelnější měla Rozálka :)

Fotogalerie

žáci 3. A


Publikováno 2. 11. 2022 12:23

Páťáci tančí

V úterý 25. 10. jsme ve škole tančili. Měli jsme skvělého instruktora Matěje. Tančili jsme moderní tance, ten první nám šel docela dobře, ale ten druhý, to byl oříšek. Nakonec jsme to ale zvládli. Tento den byl super a doufám, že bude více dnů  tancování s Matějem.

Matyáš Kráčmar

Tancování mě baví. Věnuji se tancování už 7 let. Budu se snažit, abych uměla tancovat jako Matěj. Matěj je moc šikovný. Spolupracuje s mojí učitelkou tance. Moje trenérka mi řekla, že mohu mít v 15 letech svoji  vlastní  skupinu. Tancovat před ostatními spolužáky se stydím. Přesto jsem svoji největší slabinu překonala. Moc mě to bavilo a naučila jsem se nové taneční kroky.   

 Kristýna Štefulová

V úterý jsme s tanečníkem Matějem první dvě hodiny tancovali v tělocvičně. Nejdříve jsme se protáhli. Potom jsme tancovali lehčí a nakonec těžší tanec. Na závěr nám Matěj ukázal svůj tanec cha cha. Byl moc šikovný a určitě bych si to ještě jednou nebo i vícekrát zopakovala.

Klaudie Malinová

Tancování s Matějem mě velmi bavilo. Naučil jsem se skvělé tance. Pouštěli jsme s k tanci různé melodie, takže se nám lépe tancovalo.   

Jan Sivák

Fotogalerie


Publikováno 2. 11. 2022 12:17

Halloween ve 3. oddělení ŠD

V pondělí 31. 10. jsme si užili Halloween i v naší třídě.

Žáci přišli v maskách, vystřihli si ducha, kterého si pojmenovali. Nakonec jsme si užili hudební soutěže. Hráli jsme židličky, vyhráli Adam Braum, Lukáš Dohányos, Kačka Ondrová a Kačka Szatmári. Pak jsme si zahráli sochy, kde vyhrála Eliška Křížková. Všichni dostali odměnu. Nakonec jsme si užili diskotéku.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 2. 11. 2022 10:51