Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Halloweenská oslava

V pátek dopoledne zavítali do naší školy Mrtvá nevěsta, Gandalf, T-rex, několik zombie, rej čarodějnic a spousta dalších nadpřirozených bytostí. Slavil se tu totiž Halloween.
Naši osmáci (8.B) a sedmáci (7.B) přichystali dopoledne plné zábavy a dobrodružství pro mladší žáčky na škole. Všichni si vyrobili masky, osmáci přichystali strašidelnou stezku s úkoly, sedmáci připravili pro děti tvořivé dílničky a zábava mohla začít.
Našeho programu se zúčastnili čtyři třídy - 3.A, 3.B, 4.A a 4.B. Každý, kdo se ve zdraví vrátil ze stezky, dostal sladkou odměnu a z dílniček si pak na památku odnesl vlastnoručně vyrobené halloweenské dekorace - duchy z papírových talířků, zápich do květináče a náramek. Ještě si děti nazdobily perníčky, které nám napekla 4.B (za což dekujeme), ale ty domů nedonesl snad nikdo, jak byly výborné.
Z fotografií sami můžete vidět, že dopoledne si užily všechny děti, jak ty menší, tak i ty větší. A my jim, jako pedagogové a asistenti daných tříd, děkujeme za realizaci této akce.

Fotogalerie

třídní učitelé a asistenti 8.B a 7.B


Publikováno 6. 11. 2023 10:31

4.B v kuchyňce

Včera čtvrťáci připravovali hallowenské perníky na dnešní akci. Kluci se postavili k válu, jako zkušené hospodyňky. I děvčatům šla práce pěkně od ruky. Těšíme se až si perníky nazdobíme a hlavně sníme.

Fotogalerie

Michaela Zmeškalová a žáci 4.B


Publikováno 3. 11. 2023 10:00

Říjen v 1. oddělení ŠD

Začátkem měsíce října chlapci udělali z trubek podzimáčky (stromy). Jeden je buk, druhý javor a třetí jírovec. Na čtvrtky jsme lepili podzimní listy a plody. Kluci si podzimáčky oblíbili.

Děti si povídaly o baletkách. Děvčata vystříhávala baletky z bílého papíru a nalepila je na barevné čtvrtky. Ozdobila je listím a udělala pozadí. Zdobili jsme tak nástěnku v jídelně.

Podzimní listí jsme tečkovali a použili akvarelové barvy. Dětem se hraní s tečkováním moc líbilo.

Pak jsme tvořili dýně. Vystřihli jsme kola z kartónu a nalepili ne ně barevnou látku. Použili jsme podzimní list a omotali list chlupatými drátky. Dýně se nám povedly.

Určovali jsme čas. Žáci hovořili o digitálních, přesýpacích a ciferníkových hodinách. Ve dvojicích pracovali s pracovními listy, kde dopisovali čas podle obrázků a doplňovali do ciferníku čísla.

Pavoučí sítě a pavouk nás inspiroval k další tvorbě. Na černou čtvrtku jsme nakreslili bílou tužkou síť, kterou jsme lepili herkulesem a použili jsme sůl na zasypání. Pak jsme barvili akvarelovými barvami nebo jsme použili barevné třpytky. Děti byly překvapené, že mohou pracovat se solí ve výtvarné výchově. První třída vyráběla pavučiny z papírového talíře. Nakreslili pavučinu bílými voskovkami a použili vodovky na vybarvení talíře. Nakonec přilepili tavnou pistolí pavouky.

Sluníčko stále svítí a tak si v keramice  vyrobíme krásná sluníčka.

Poslední den 31.10. jsme si udělali „Halloween“.  Děti se převlékly do masek – smrťák, černá paní, čertík, černá kočka, Hulk a jiné. Nejdříve jsme hráli halloweenské hry - namotávání  na provázku pavouka, házení žaludů do koše, židličková hra. Všichni si pochutnávali na popcornu. Vítězové dostali věcnou odměnu a ostatní si pochutnávali na bonbónech. Vytvořili jsme různé strašidelné dekorace v podobě pavouků, dýní a čarodějnic.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová, Lenka Srbecká a děti z 1. oddělění

 


Publikováno 3. 11. 2023 8:11

Halloween ve školní jídelně

31. 10. 2023 v naší školní jídelně proběhlo vaření s čarodějnickým kuchařem Milanem.

Vaření proběhlo v Halloweenském duchu, podávala se halloweenská hokaido polévka s krutónky a hamburger s kuřecím masem a zeleninou.

Věříme, že všem chutnalo a čarodějnický kuchař svou přítomností děti pobavil.

Fotogalerie

Jana, Alena, Radka, Helena - kuchařky školní jídelny


Publikováno 2. 11. 2023 12:35

4.B v knihovně

Na Halloween do knihovny? A proč ne? Paní knihovnice nám ukázala mnoho nových knih, které si rádi půjčíme. Žákům 4.B se beseda líbila, a už se těšíme na další návštěvu naší krásné knihovny v kulturním centru.

Fotogalerie

Michaela Zmeškalová


Publikováno 1. 11. 2023 9:16

Hledáme nejlepšího Mladého chemika

V říjnu se uskutečnilo školní kolo již 12. ročníku soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika“. Motem letošního ročníku je „Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na den. Naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu na celý život“. Do soutěže se zapojili žáci 9. tříd v rámci hodin chemie. Potýkali se s různě záludnými úlohami zaměřenými na pojmy, názvosloví a výpočty. Nejúspěšněji byla řešena úloha Chemické rébusy. Největší problémy měli žáci s výpočty a chemickými pojmy. Do krajského kola postupují Yan Sklianko, Veronika Hlavínová a Pavla Hablawetzová. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole. Děkuji za spolupráci Mgr. Kuncové.

Nejúspěšnější řešitelé školního kola s více jak 20 body:

pořadí

Počet bodů

jméno

třída

1.

28,25

Skliarenko Yan

9.A

2.

25,5

Hlavínová Veronika

9.A

3.

24,75

Hablawetzová Pavla

9.B

4.

23,00

Nguyen Viet Tiep

9.A

5.

21,5

Granát Daniel

9.A

6.

20,75

Skoková Martina

9.B

Odkaz: https://mladychemikcr.cz/

Ing. Monika Bártová


Publikováno 1. 11. 2023 9:11

Halloween ve 4.A

Dnešek byl ve znamení Halloweenu. Nejprve jsme si ráno uvařili dýňovou polévku, na které jsme si ke svačině pochutnali, protože se nám náramně vydařila. Vybírali jsme z našich rodinných receptů a dlouho zvažovali, jaké ingredience zvolíme a jaké ne.

Poté jsme vydlabali velké dýně a zapálili v nich svíčky, vystřihli si halloweenskou lucerničku a vyzdobili si tak pěkně třídu.
Na závěr dne jsme si spolu s kamarády ze 4. B zatančili a zaskotačili na karnevale v maskách. Byla to zábava, den se nám výtečně vydařil a my si ho opravdu užili.

Fotogalerie

žáci 4.A


Publikováno 1. 11. 2023 9:08

Říjen v 3. oddělení ŠD

Další měsíc školního roku máme za námi. Ani tento měsíc žáci v školní družině nezaháleli a pracovali na mnoha výrobcích.

Při procházce jsme nasbírali krabici listí, které jsme poté zpracovali na podzimní skřítky, velmi oblíbené jsou stále zažehlovací korálky, kdy žáci do šablony skládají korálky, které se poté zažehlí žehličkou.

Velmi často a rádi sedávají žáci spolu u stolečků, kde hrají různé stolní hry, malují si, barví omalovánky, nebo si modelují s modelínou. K blížícímu se Halloweenu jsme vytvořili 3D dýně a duchy. Pracovali jsme se suchým pastelem, kdy žáci stínovali a míchali barvy pomocí šablony kočičky.

Navštívili nás také králíci Hop a Skok a zpříjemnili nám tak jedno krásné odpoledne.

Hezké počasí jsme trávili venku. Velmi oblíbená je naše tělocvična, kde žáci hrají míčové hry – pamatovaná, kopaná, trénují hod na koš a florbal. Stále trénujeme taneček na blížící se akademii naší školy.

Fotogalerie

Bc. Veronika Karičková


Publikováno 31. 10. 2023 11:37

1.A – zpráva pro rodiče

Vážení rodiče,

již dva měsíce chodíme do školy a musíme říci, že je to velmi znát.

Malujeme, píšeme, čteme, počítáme, zpíváme i sportujeme s velikým nadšením. Jsme šikovní žáci, kteří umí sedět v lavicích i pečlivě pracovat u tabule. O přestávkách si moc hezky hrajeme, a protože jsme velcí kamarádi, pomáháme si. Často chodíme ven, protože učit se venku, nás velmi baví.

Zdravíme vás!   

Fotogalerie

žáci 1.A


Publikováno 31. 10. 2023 7:04

Preventivní beseda o šikaně s Policií České republiky

24. 10. se na naší škole uskutečnila v osmých třídách poutavá beseda o šikaně.

Jejím obsahem byla především trestně právní odpovědnost a postihy trestní činnosti dětí a mladistvých. Pro žáky byly zajímavé i informace z oblasti mravních deliktů a kyberšikany na sociálních sítích.

Zajímavá, ale především poučná beseda se uskutečnila ve spolupráci s Českou policií.

Mgr. Iva Máchová

  


Publikováno 25. 10. 2023 6:56