Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

1. oddělení ŠD - Jogínek

Na začátku jógového cvičení jsme zvonili zvonečkem a přáli si dáreček k Vánocům. Řádili jsme i s padákem, smáli se a bavili. Pustili jsme si relaxační hudbu a podle ní jsme s padákem cvičili a hráli s ním různé hry. Točili jsme s velkým švihadlem, pod kterým žáci probíhali na druhou stranu. Někomu se to povedlo a někomu ne. Nacvičovali jsme „Jak sluníčko vstávalo“, trénovali správné držení těla, procvičovali svaly a techniky dýchání. Nakonec jsme poslouchali pohádku O hvězdě. Děti si domů odnesly vybraný dáreček, mandalu a sladkou odměnu. Děti byly ze cvičení nadšené.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 18. 11. 2021 17:26

Projektový den Šablony II – Geocaching

Dne 8. 11. 2021 se žáci  5.A  ZŠ Školní  v Klášterci nad Ohří zúčastnili projektového dne zaměřeného na Geocaching (česky Geokešink), což je název hry, ve které geocacher (česky kačer) hledá geocache (česky kešky) za pomoci navigačního polohového systému.

V první části tohoto dne se se svým průvodcem „kačerem“ všichni seznámili s pravidly geokešinku a s používáním aplikace, která „kačerům“ pomáhá v lovení „kešek“. Všichni si přinesli chytré telefony a velice rychle se naučili aplikaci ovládat. Dozvěděli se také, že hlavní je být nenápadný, tichý a neničit přírodu ani majetek ostatních a také dodržovat bezpečnostní pravidla.

Ve druhé části přišla na řadu praxe. Žáci se vydali do města a společně „ulovili“ tři „kešky“ a zároveň se seznámili se zajímavostmi, které jsou s těmito místy spojené, což je vlastně také jedním z cílů této hry.

Nikomu se nechtělo s hledáním končit a všichni se pro tuto hru vysloveně nadchli. Někteří z žáků plánovali, že si tuto hru sami vyzkouší. Ti, co ji již provozují, budou, samozřejmě, pokračovat dál.

Co může být lepšího než pohyb a pobyt v přírodě, takže hurá „lovit“.:-))))

Fotogalerie

Mgr. Jana Lelková


Publikováno 10. 11. 2021 11:27

Projektový den v ZUŠ

V pondělí 8. 11. žáci z 3. oddělení ŠD navštívili kláštereckou ZUŠ.

Za hudebního doprovodu (příčná flétna, kytara, klavír, saxofon, trumpeta a bicí) si zazpívali písničky Jede jede mašinka, Malé kotě, Princezna ze mlejna aj.

Poznávali podle hraní, o který hudební nástroj se jedná, poté si na jednotlivé nástroje mohli i zahrát.

Zahráli si spolu Turecký pochod, každý měl svůj hudební nástroj – triangl, bubínek, dřívka a vajíčka.

Vyzkoušeli si mluvit a zpívat do mikrofonu.

V učebně ,,dramaťáku“ si vyzkoušeli pohybové a dramatické hry.

Děkujeme všem učitelům za příjemně strávené odpoledne.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 10. 11. 2021 11:18

Bublinkové vystoupení

Na začátku listopadu nás ve školní družině navštívil kouzelník a zhlédli jsme i bublinkovou show, která byla součástí kouzelnického představení. Kouzelník nám předvedl několik zajímavých triků. Nad některými kouzly nám zůstával rozum stát. Poté přišla na řadu bublinková show, kde jsme mimo jiné viděli bublinkový ohňostroj, obří bubliny nebo bublinkový kolotoč. Představení se dětem moc líbilo, byly nadšené. 

Fotogalerie

vychovatelky ŠD


Publikováno 3. 11. 2021 7:29

Sportovní soutěže

Žáci z 3. oddělení ŠD se mezi sebou utkali v několika disciplínách - hod na koš, skok přes švihadlo, dřep a kop na bránu.

Po sečtení všech bodů se umístili takto:

1. třída:

1. místo Blechová Hana 

2. místo Hradecká Viktorie

3. místo Voňka Vladimír

4. místo Hruška Eliáš, Říhová Rozárie

5. místo Milák Ondřej

3. třída:

1. místo Krejčí Kryštof

2. místo Pozděnová Kristýna

3. místo Hrušková Viktorie

4. místo Brejška Ondřej, Kostková Karolína

5. místo Dvořák Daniel

6. místo Kender Michal

7. místo Szatmári Kateřina

5. třída:

1. místo Nádeník David

2. místo Nádeník Jakub

Každý dostal diplom na památku a cenu podle svého výběru.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 3. 11. 2021 7:22

ŠD - 1. oddělení - Podzim

V družině jsme si povídali o podzimu, proměnlivosti počasí a přeměně okolí. Určovali jsme sezónní zeleninu a ovoce. Sbírali jsme spadané listí a podzimní plody. Dále jsme vystřihovali všelijaké listy, které jsme lepili na barevné papíry a ozdobili jsme je netradičními ornamenty. Začali jsme vyrábět náramky. Na gumičku jsme navlékali kostky s písmeny a barevné korálky. Děti se tešily, že si vytvoří náramek se svým jménem. Vyráběli jsme také hroznové víno z kosmetických odličovacích tamponků. Při zdobení jsme používali kapátko, kterým jsme barvili jednotlivé hrozny. Děti měly radost z odvedené práce.

Na Halloween jsme vyráběli černé netopýry, které jsme připevnili na kolíček. Starší žáci pracovali s tavnou pistolí. Nasbírali jsme také kaštany a zdobili je barvami. Na bílé papírové sáčky jsme nakreslili halloweenská strašidla. Skládáním barevného papíru se nám povedlo udělat ozdobný dýňový retěz. Závěrem podzimního tvoření vystřihávali větší žáci pavouky, které jsme přilepili na oranžový podklad.

Děti celé podzimní vyrábění zhodnotily kladně a moc si to užily.

 Fotogalerie

Mgr. Šlosrová Miroslava


Publikováno 3. 11. 2021 7:07

Jarmark v ŠD

V úterý 26. 10. proběhl jarmark v naší školní družině.

Pro všechny byla přichystaná bohatá tombola, kde byl každý lístek výherní.

Rodiče si mohli prohlédnout výrobky našich žáků.  V připraveném výrobním koutku si každý domu odnesl dýni z kartonu, z papíru složenou čarodějnici a obrázky s halloweenskou tematikou.

Akce se podařila a všem se líbila.

Fotogalerie

vychovatelky ŠD


Publikováno 2. 11. 2021 15:17

Strašidelné úterý ve 2. A

Dnes jsme se rozhodli oslavit v naší třídě Halloween v maskách. Začali jsme v kuchyňce tím, že jsme si k svačince připravili velmi chutné mumie z párečků a listového těsta To byla ale dobrota! Poté jsme si ve třídě četli o strašidýlkách, počítali s dýněmi či jedovatými houbami, viděli pohádky o Dušičkách, Bílé paní a strašidelném kocourovi a v neposlední řadě jsme také soutěžili o nejlépe námi zamotanou mumii. Na závěr jsme si zatančili v maskách a vyhodnotili ty nejkrásnější. Byl to super den!
žáci 2. A

Publikováno 27. 10. 2021 17:28

Dračí tvoření

Žáci 4.A a 4.B spojili síly a pustili se do zajímavého projektu. Ve skupinkách se jim podařilo vyrobit 6 velikánských papírových draků. Co bylo pro nás nového? No, především to, že jsme mohli pracovat ve skupinách, nová byla také práce s akrylovými barvami a s nestandardně velikou čtvrtkou.

Nelehká práce byla s navazováním mašliček. Vše se nám nakonec povedlo a z výsledku práce jsme se mohli radovat.

Fotogalerie

všichni ze 4.A a 4.B


Publikováno 27. 10. 2021 17:18

Tonda Obal na cestách

Tonda Obal na cestách je vzdělávací program zaměřený na třídění odpadů a jejich následnou recyklaci. Tohoto programu se v pondělí 25. 10. zúčastnily všechny třídy naší školy.

Žáci se dozvěděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj následně vyrábí. Také měli možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů a vyzkoušet si odpady správně vytřídit.

Cílem akce bylo přesvědčit žáky, že třídit odpad má smysl. A že každý z nás by měl přemýšlet, jak snížit množství odpadu, které produkuje.

Fotogalerie

Mgr. Miloslav Hrachovec


Publikováno 27. 10. 2021 17:04