Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

6.A, 6.B, 6.C - Divadlo Hněvín

Den na Hněvíně

Příjemný den prožily šesté třídy na hradě Hněvín, kde Divadlo Most pořádalo představení Lotrando a Zubejda. Herci podali v této známé pohádce skvělé výkony a navíc nám přálo počasí, takže jsme odjížděli plni hezkých dojmů.

Mgr. Iva Máchová

Letní divadlo pod širým nebem

Žáci 6. ročníků vyrazili na divadelní představení Lotrando a Zubejda, které se odehrávalo přímo na nádvoří mosteckého hradu Hněvín. Díky krásnému počasí, usměvavým žákům, skvělému doprovodu a především šikovnosti herců jsme si celé dopoledne velmi užili. Čapkův příběh z Devatera pohádek byl zpracován mile a poutavě. Nechyběly ani známé písně Z. Svěráka a J. Uhlíře. Před odjezdem jsme si zvládli dát také chutnou svačinu s výhledem na Krušné hory i část Českého středohoří.

Mgr. Diana Homolková

Fotogalerie


Publikováno 20. 6. 2022 10:32

Červen ve 3. oddělení ŠD

Na den dětí jsme vyrazili na točenou zmrzku, kde si každý vybral podle svého gusta.

Ve třídě jsme pracovali a vyráběli obrázky pomocí provázku a pomocí zubního kartáčku. Se zubním kartáčkem děti práce velmi bavila. Vyrobili jsme si i vyškrabávací obrázky pomocí voskovek a barev, po zaschnutí žáci vyškrabávali různé motivy.

Venku jsme si užívali krásného počasí, žáci hráli různé hry. Nejvíce ze všech žáky bavila hra, kdy bylo v areálu školy rozmístěno 60 šikulů, úkolem bylo rozdělit se do týmů a najít jich co nejvíce. Všichni dostali odměnu podle svého výběru, buď sladkost, nebo přívěsek na klíče.

Ještě máme před sebou vycházku do našeho parku, kde navštívíme zámeckou cukrárnu a posedíme spolu u zmrzliny.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 18. 6. 2022 14:24

A bylo tam krásně ...

Dne 15. 6. šli žáci 1.A do Rašovic.

Celé dopoledne bylo zaměřené na sport – házení, běhání, překážky, fotbal, vybíjená.

V Rašovicích na fotbalovém hřišti je spousta prolézaček, trampolíny, občerstvení a hlavně pan Martin Bašus, který se o nás vždy úžasně stará, a my mu za to z celého srdce moc děkujeme.

Ke škole jsme se vrátili velmi unavení, ale i tak jsme stále mluvili o tom, jak tam bylo krásně. Děkujeme!

Fotogalerie

žáci 1.A


Publikováno 16. 6. 2022 7:00

Třídní výlet 9.A

V pátek 10. 6. jsme se vydali se třídou 9. A na Šumnou, kde jsme v krásném počasí příjemně strávili celé dopoledne. Naštípali jsme dřevo, opekli buřtíky, a pak jsme si to opět štrádovali směrem domů natěšení na třídní rozlučku, kterou jsme podnikli v kempu ATC Hradec. Na obou akcích nás doprovázela skvělá paní asistentka Iveta Vejvodová, bez které by to nešlo. Věřím, že si oba výlety žáci velice užili.

Fotogalerie

Mgr. Václav Homolka


Publikováno 15. 6. 2022 7:02

Naše cesta z města …

V pátek 10. 6. jsme se vypravili na přírodovědnou vycházku v okolí Útočiště. Pozorovali jsme rostliny, zvířata a také jsme trochu sportovali. V lese jsme se pak rozdělili do skupin a stavěli domečky pro “hmyzáčky“. Všechny byly moc pěkné, snad se tam brzy nastěhují …

Fotogalerie

třída 2.B                                                                                                                                    


Publikováno 14. 6. 2022 14:45

1.B - Lesní stezka

V úterý jsme si prošli „Lesní stezku“ nad Útočištěm.  Děti si v lese postavily domečky pro lesní skřítky a pohrály si na hřišti.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková a Lenka Srbecká


Publikováno 14. 6. 2022 14:43

Sběr papíru a víček

V letošním školním roce bude sběr papíru a víček ukončen k 22. 6. 2022. Po tomto datu už, prosím, sběr nenoste ani nevozte k zadnímu vchodu do školy, děkujeme za pochopení. Opět oceníme nejlepší sběrače. V době prázdnin sběr také nenoste. Začneme zase až v září. Všem moc děkujeme.

Danka Chloubová


Publikováno 14. 6. 2022 8:33

Třídní výlet 1.A

Dne 8. 6. jsme navštívili chomutovský zoopark.

Viděli jsme zde spoustu zvířat, která se vyhřívala na sluníčku a stejně jako my si užívala nádherného počasí.

Ke správnému výletu patří samozřejmě i občerstvení a sportovní aktivity, proto jsme navštívili lanové centrum a v nedalekém stánku si koupili několik dobrot.

Ve vlaku jsme pak při zpáteční cestě téměř všichni usnuli.

Fotogalerie

žáci 1.A


Publikováno 14. 6. 2022 7:01

2.A v Perštejně

Ve čtvrtek 9. 6. jsme se vydali na pěší výlet z Lužného a prima si ho užili. Ve slohu jsme napsali, jak se nám výlet líbil a co jsme na něm viděli i prožili. Přikládáme k nahlédnutí naše dvě práce. 

žáci 2.A

Jeli jsme vlakem " Žraločkem" a vystoupili v Kotvině. Po cestě zpět jsme hráli různé soutěže. První soutěž byla zapamatovat si několik přírodnin. Druhá běh, ale při něm se Maxovi vyzula bota a skončil čtvrtý. Hráli jsme také přírodní pexeso, vytvářeli mandaly z přírodnin a skládali o výletě básničku. V Kyselce jsme si dali zmrzlinu a limču. Výlet byl hezký a chtěla bych si ho zopakovat ve třetí třídě.

E. Urbancová

Nejvíc se mi na tom líbilo, jak jsme tam dělali soutěže a taky jak jsme vymýšleli báseň a jak jsme dělali cestou Arizonu a jak jsme si koupili zmrzlinu. Výlet byl moc hezký, protože se mi tam líbilo úplně všechno.

K. Iblová

Fotogalerie


Publikováno 13. 6. 2022 7:15

1.B v Perštejně

V úterý i přes nepřízeň počasí jsme odjeli autobusem do Perštejna, abychom se podívali po jeho okolí. Navštívili jsme malou farmičku pana Lebedy a vystoupali jsme na Temberk. Děti si nakrmily zvířátka a pohrály si. Všem se minivýlet líbil.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková a Lenka Srbecká


Publikováno 13. 6. 2022 6:58