Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Jarmark školní družiny

Ve středu 24. 5. proběhl v prostorách školní družiny náš tradiční jarní jarmark.

Pro návštěvníky našeho jarmarku bylo připraveno mnoho výrobků, na kterých naši žáci pracovali.

Letos jsme pracovali i s dřevem – strašáci a srdíčka, dekorace na fotografie, výrobky ze skla, sádry, věnce, větrníky, magnetky, přívěsky, dekorovali jsme hrníčky a misky, šperky, lapače snu, obrázky na plátně, závěsná dekorace, zdobené láhve… a mnoho dalšího.

Děkujeme všem, kteří se přišli na náš tradiční jarmark podívat. Odměnou pro nás byla chvála, za odvedenou práci.

Celé odpoledne se neslo v příjemném duchu plné spokojenosti, radosti a smíchu.

Fotogalerie

žáci a vychovatelky ŠD


Publikováno 25. 5. 2023 9:55

9.A a 9.B v divadle

V úterý 23. 5. třídy 9.A a 9.B navštívily Městské divadlo v Mostě, kde zhlédly představení Baron Prášil.  Román o slavném lháři a cestovateli napsal německý spisovatel G. A. Bürger již v r. 1786. Stali jsme se součástí hry jako hosté v německé hospůdce, jejíž majitelkou byla živelná paní hostinská a její hluchoněmý a trochu natvrdlý manžel Horst. Někteří z diváků si sami v představení zahráli v rolích Hanse, Klause a Hildy. Na konci došlo i na ochutnávku guláše, který paní hostinská uvařila během představení přímo na jevišti. Vtipné a „zaručeně pravdivé“ příhody barona Prášila se nám velice líbily.

Fotogalerie

Mgr. Zuzana Chládková a Mgr. Jitka Řebíčková


Publikováno 25. 5. 2023 9:34

Exkurze v porcelánce - Projektový den (Šablony III.)

Ve čtvrtek 18. 5. se naše třída zúčastnila projektového dne, kterým nás provázel pan Kubát. Jeho náplní byla exkurze v porcelánce  s vlastnoručním ozdobením hrníčku nebo misky.  Poté nás náš průvodce provedl zámeckým parkem, vyprávěl nám o jeho historii. Den jsme zakončili prohlídkou původní pece ze staré porcelánky.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková a Lenka Srbecká


Publikováno 24. 5. 2023 7:10

Aktuality z 2.A

Nejlepší čtenáři

Naše třída chodila od začátku školního roku pravidelně každý měsíc do klášterecké  knihovny.

Vždy jsme se těšili na další dobrodružné, pohádkové, komiksové i jiné knihy. Po přečtení, jsme si knihu pečlivě zapsali do svého čtenářského deníku.

Dne 14. 5. jsme knihovnu navštívili v tomto školním roce naposledy. Všechny přečtené knihy jsme odevzdali a k našemu překvapení byli vyhodnoceni čtyři nejlepší čtenáři - Markéta Vohralíková, Magdaléna Svobodová, Michelle Malinová a Hanka Blechová.

Trošku jsme jim záviděli krásné odměny, ale nezoufáme, protože ve třetím ročníku to může být zase někdo jiný, kdo vyhraje.

Záleží jen na naší píli. 

Výroba porcelánu

Dne 16. 5. jsme měli krásný projektový den. Poznávali jsme historii výroby porcelánu v našem městě a navštívili současnou porcelánku, kde jsme si ozdobili hrnky a misky podle své fantazie.

Jsme rádi, že učit se nemusíme jen v lavicích. Těšíme se na další projektové dny.

Plavání

Dne 22. 5. ukončila 2.A výuku plavání. Každý dostal podle svého výkonu kraba, želvu, kapříka nebo delfínka.

Už nyní se těšíme do 3. ročníku, kde budeme v plavání pokračovat. Doufáme, že pak už všichni budeme plavat jako delfín.

Fotogalerie

žáci 2.A


Publikováno 23. 5. 2023 14:37

Učíme se učit se

Žáci 5.A a 5.B absolvovali dne 19. 5. zajímavý seminář, ve kterém se pod vedením ing. Aleše Procházky (trenéra paměti) učili učit se. Vyzkoušeli si mnoho zajímavých testíků a zábavných činností, při kterých si trénovali paměť a pozornost. Zároveň se dozvěděli nové informace o fungování lidského mozku. Děti celých pět hodin trénovaly formou různých her svoji paměť a pozornost. Každý se dozvěděl něco nového o sobě a to vše mohou použít při učení se nejen ve škole. Velmi přínosný projekt. Děkujeme.

Fotogalerie

Mgr. Alexandra Preislerová a Mgr. Alena Bartoňová


Publikováno 22. 5. 2023 7:17

ŠD - 1. oddělení - Křížovka v přírodě

Žáci druhých tříd soutěžili v přírodě a řešili křížovku. Je to hra na zapamatování čísel a abecedy. Jedno z dětí dělalo zapisovatele, ostatní běhaly a musely si zapamatovat, co je napsáno na kartě. Byl to napínavý souboj. Všichni byli spokojení a hra se jim líbila. Sečetli jsme body a podle nich nám vyšli výherci.

1.místo - Balejová Adélka, Csoka Marek, Vavříková Kateřina, Durčiaková Natálka a Blechová  Hana, Patakyová Elena, Hradecká Viktorie, Nguen Nha Phuong.

Vítězové si vybrali gumu, tužku a ostatní sladkost.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 19. 5. 2023 9:36

Šablony III - Projektový den 3. A a 3. B - Bečov nad Teplou

Na tomto výletě jsme prožili mnoho věcí. Bylo tam občerstvení, písničky a teplý čaj. Dostali jsme pracovní list, kde bylo 14 úkolů. Našli jsme strom korkovník a strom Olgy Havlové.
V kiosku jsme mohli nakupovat, na ohníčku si opéct buřta, zazpívat si s kytarou a pohrát si na hřišti, kde byla lanovka, klouzačka a pískoviště. Bylo sice chladno, ale nakonec vše dopadlo dobře.
za všechny vybráno ze slohové práce Nikolaje Nikolova

Publikováno 19. 5. 2023 9:08

Hádej hádači

Dne 16. 5. se žáci 4.A, 4.B, 5.A a 5.B zúčastnili programu s názvem Hádej hádači. Tyto soutěže se odehrály v kulturním centru a provedl nás jimi pan Barták. Všechny třídy mezi sebou zápasily o vítězství, kterého se nakonec zmocnila třída 4.A. Děti musely uhodnout různé hádanky a poznat hlášky a písničky z pohádek.

Program se všem velice líbil a děkujeme panu Bartákovi, který opět nezklamal a připravil pro žáky zábavné dopoledne.

Fotogalerie

Klára Čtvrtníčková


Publikováno 19. 5. 2023 8:56

Basketbalový turnaj

Dne 12. 5. jsme pořádali basketbalový turnaj pro šesté a sedmé ročníky kláštereckých škol.

Kromě naší školy se zúčastnily ZŠ Krátká a ZŠ Petlérská. Hrálo se o putovní pohár, z každé školy soutěžily dvě družstva a každý zápas trval 8 minut. Naše dva týmy tvořili tito žáci: z 6. tříd - Martin Bogdan, Jakub Frelich, Nikola Nikiforuk, Tomáš Nguyen, Gabriela Adamcová, Leona Humlová a Kristýna Škachová, ze 7. tříd - Filip Leden, Zdeněk Snopek, Jakub Mikeš, Vojtěch Hejtmánek, Tomáš Málek, Adéla Kompaníková, Izabell Zoe Malinová, Barbora Přibylová a Veronika Maršíková. Náš vítězný tým vyhrál stejný počet zápasů jako žáci ze ZŠ Krátká, rozhodl až konečný součet vstřelených košů u obou týmů (ze všech zápasů), kterých měli naši žáci nakonec více. Byl to napínavý souboj, všechny týmy se opravdu snažily.

Z 6 týmů celkově:

  1. místo obsadili naši žáci ze 7. ročníku
  2. místo obsadili žáci 7. ročníku ze ZŠ Krátká
  3. místo obsadili žáci 6. ročníku ze ZŠ Petlérská

Všem děkujeme za účast, vítězům ze srdce blahopřejeme. Příští rok se snad znovu všichni sejdeme a opět se utkáme o putovní pohár.

Fotogalerie

Mgr. Václav Homolka a Mgr. Miroslava Hanzová


Publikováno 12. 5. 2023 17:04

Vaření s kuchařem Honzíkem

Dnes jsme v naší školní jídelně vařili s kuchařem Honzíkem a to polévku z hlívy ústřičné a tortelliny s masem s boloňskou omáčkou a sypané sýrem.

Vaření si užili nejen skvělé paní kuchařky, ale i naši strávníci, kterým uvařené jídlo moc chutnalo.

Byli i tací, kteří polévku zprvu nechtěli, ale po přesvědčení, aby aspoň trošičku ochutnali, si na konec i přidávali.

Moc děkuji kuchaři Honzíkovi i kuchařkám za to, jak skvělé jídlo pro naší školu uvařili.

 Fotogalerie

Danka Chloubová


Publikováno 12. 5. 2023 16:45