Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Duben v 1. oddělení ŠD

Duben v 1. oddělení ŠDMěsíc duben nás inspiroval k tomu, abychom začali připravovat věci na jarmark. Začali jsme pískováním zvířátek jako jsou: jednorožci, koníci, kočka, medúza, apod.. Skládali jsme barevná dřívka, která jsme nazdobili kvetoucími větvičkami a vystříhali vlaštovky. Další v pořadí byly lapače snů. Zdravotní barevná dřívka jsme slepili, ozdobili barevnou vlnou a nazdobili korálky. Nakonec jsme připevnili i pírka. Některá děvčata vyráběla jiné lapače, celé z korálků.

Děti nalepovaly netradiční obrázky na kterých byli brontosauři, ovečky nebo mořské víly, které si odnesou domů.

Dalším výrobkem bylo tiskání květů a malování listů na plátno. Vytvářeli vlčí máky, růžové květiny, růže a chudobky. Chlapci obtiskávali velké a malé ruličky a nabarvili z nich bubliny z bublifuku. Žákům se výtvarně moc dařilo. Na dřevo jsme nalepili ampule. Nazdobili vlnitou lepenkou a přidali květinu.

Nejlepší dárek pro maminku jsou přívěsky. Nabarvili jsme srdíčko, květ, čtvereček, kolečko barevnými lesklými třpytkami. Na barevnou šňůrku jsme navlékali barevné korálky. Na barevné tužky jsme udělali srdíčko chlupatými drátky. Pak jsme ze sádry vyrobili srdíčka, malovali jsme je barvami a použili třpytky. Děti z první třídy skládaly na podložku auto, motýla, koníčka a rybu. Pak jsme je přidělali na klíčenku. Žáci si vzali sponku a na gumičku dávali barevné korálky. Vznikla z toho záložka do knihy. Průhledné skleničky jsme pomalovali motýlky a nalili do nich vosk. Dále jsme dělali květinové ozdoby na stoly a připevnili ubrousek. Pak jsme vytvořili ze samotvrdnoucí hmoty jarní dekoraci a nabarvili jsme ji fixami. Rodiče i žáci si mohou zakoupit obálku s překvapením.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová