Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ohlédnutí za březnem - měsícem knihy

Ohlédnutí za březnem - měsícem knihyDnes, kdy slavíme Světový den knihy a autorského práva, je čas ohlédnout se za minulým měsícem, který jsme ve výuce věnovali zvyšování povědomí o tvorbě knih a jejich významu pro náš život.

V rámci března – měsíce knihy jsme se ve čtenářských dílnách věnovali netradičnímu zpracování čtenářského deníku. Žáci psali dopis autorovi, posílali pohlednici z místa děje, komentovali důležitou událost očima vybraných postav a vytvářeli otázky k ději knihy.

Žáci šesté třídy se naučili v zajímavém workshopu vázat knihy, sedmá třída navštívila knihovnu, kde pro nás připravili poutavou besedu o antických bájích. V osmých třídách se děti dozvěděly od spisovatelky paní Martiškové, jaké strasti provází psaní a vydávání knih.

Fotogalerie

Mgr. Iva Máchová a Mgr. Zuzana Chládková