Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Vánoční besídka v 1.A

Dnešní den 18.12. byl magický a kouzelný a vážně prima.

Vyprávěli jsme si o vánočních zvycích a poslouchali vánoční písně a koledy. Poté jsme vyráběli andělské přání našim rodinám. Zapálili jsme si také voňavé "Františky" a tři svíce na adventním věnci. Dali si čaj a výborné cukroví od našich šikovných maminek. Užili jsme si tak vánoční atmosféry a štědrosti obdarování.

Celé dopoledne jsme se nemohli dočkat rozdávání dárků. Byly opravdu krásné a líbily se nám, udělaly nám obrovskou radost, což určitě uvidíte na přiložených fotografiích.

Děkujeme a přejeme všem báječné vánoční svátky.

Fotogalerie

žáci 1.A a Mgr. Ivana Jiránková


Publikováno 21. 12. 2020 12:47

Preventivní aktivity

kraj.jpg

Na naší škole věnujeme velkou pozornost prevenci. Již několik let využíváme dotační program Ústeckého kraje, který nám umožňuje  ve čtvrtých až devátých třídách realizovat preventivní program za pomoci organizace Světlo Kadaň, z.s., „Život bez rizik“.  Tento program probíhá interaktivní formou, využívá skupinovou dynamiku, práce probíhá formou her a technik. To však v letošním školním roce nebylo možné. A tak se žáci museli spokojit s distanční formou. Přesto  se děti aktivně zapojovaly do různých aktivit, dozvěděly se nové informace a většinou hodnotily program jako velmi přínosný.

Fotogalerie

Mgr. Iva Máchová


Publikováno 21. 12. 2020 12:14

Vánoční besídka v 1. oddělení ŠD

Děti v naší družině zabalily rodičům dárky a odnesly si je domů. Povídali jsme si o vánočních  tradicích. Paní vychovatelka uvařila čaj a dali jsme si perníčky, sušenky a popcorn. Hráli jsme hry a sestavovali jsme klauna. Besídka se nám  velmi povedla.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 21. 12. 2020 12:06

Tradice a zvyky v 3. oddělení ŠD

Ve školní družině jsme se seznamovali s vánočními tradicemi a zvyky.

Děti se dozvěděly historii o vánočním stromečku, proč se na Vánoce jí kapr, lije se olovo ...

Některé tradice si děti i samy vyzkoušely, házely střevícem, pouštěly si skořápkové lodičky a rozkrojily si jablko.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 17. 12. 2020 10:27

Důležitá informace

Vláda na svém pondělním zasedání rozhodla, že žáci půjdou do školy v tomto kalendářním roce naposledy v pátek 18. prosince 2020Pondělí 21. a úterý 22. prosince 2020 budou vyhlášeny jako dny boje proti covidu. Rodiče budou po oba dny moci čerpat ošetřovné, školní jídelna a družina nebudou v provozu

Předpokládáme, že se do školy žáci vrátí v pondělí 4. ledna. Podle nyní platných opatření by měla probíhat prezenční výuka výuka žáků celého prvního stupně a žáků 7. a 9. tříd. Žáci 6. a 8. tříd by se v týdnu od 4. ledna měli vzdělávat distančně z domova dle platného rozvrhu.

vedení školy


Publikováno 16. 12. 2020 13:20

Vánoční překvapení – 1. oddělení ŠD

V prosinci jsme tvořili andílky polepené barevnými lepicími páskami. Také jsme vyráběli stromeček z dřevěných špachtlí zdobený vánočními motivy. Děti vystříhávaly velké zvony, a poté na ně lepily vločky a andílky. Nakonec jsme si je přilepili na okna, jako vánoční výzdobu.
V tomto měsíci nás čekal svátek Mikuláše. Vyráběli jsme čerty z ruliček od toaletního papíru, a také andílky z vatových tamponků, které si děti mohly navléknout na prst.
V družině také dodržujeme adventní tradice. Zapalujeme svícen a každý den si některé z dětí z adventního kalendáře odnáší sladkost. Také máme překvapení pro rodiče. Děti jim vytvářely přání k Vánocům. Pro maminky jsme navlékali korále, které jsme pak vložili do malých obálek. Tatínkům jsme vyrobili skleničku na svíčku, ozdobenou vločkami a stromečkem.
Práce dětí byly velmi pěkné a doufáme že překvapíme jejich rodiče.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová a Klára Čtvrtníčková


Publikováno 16. 12. 2020 12:46

Hrajeme si na malíře

Každý dostal rozpůlenou fotografii svého obličeje.

Úkolem bylo dokreslit si druhou polovinu. Práce žáky velmi bavila a pustili se s chutí a s úsměvem do práce.

Někteří chtěli dokreslit obličej i svého spolužáka, a tak si sami vybrali, koho ztvární.

Každý si svůj portrét odnesl domu.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 15. 12. 2020 13:22

Sloh ve 3.B

Při hodině ČJ jsme si vysvětlovali pojem popis. Aby nám to lépe šlo, popisovali jsme každý svého oblíbeného plyšáčka. Práce se nám pěkně povedla.

Fotogalerie

žáci 3.B


Publikováno 15. 12. 2020 12:29

Mezinárodní soutěž o nejlepší scénář hodiny na téma „The Colours of Science“

erasmus.jpg

V roce 2020 byla vyhlášena mezinárodní soutěž v rámci projektu Erasmus+ o nejlepší scénář hodiny na téma projektu barvy vědy. Soutěže se mohli zúčastnit učitelé všech zemí a zaslat své návrhy vyučovacích hodin. Poté byly porotou vybrány nejlepší návrhy a vítězové obdrželi věcné ceny  drony. Naše škola si vybrala scénář a tedy i  vítěze ze Severní Makedonie. Z důvodu omezení poštovních služeb z důvodu Covid- 19 bylo možné zaslat věcnou cenu až v prosinci 2020.

http://atelierforsteam2.colegiopedropoveda.org/archives/578#more-578

Ing. Monika Bártová


Publikováno 11. 12. 2020 7:16

Projekt „ The Colours of Science“ pokračuje

erasmus.jpg

I přes problémy s Covid-19  se snažíme pokračovat v práci na projektu Erasmus+ „ The Colours of Science“. 

První setkání projektu Erasmus+ se uskutečnilo v říjnu 2019 v městě Bialystok v Polsku. Na jaře 2020 se mělo uskutečnit setkání ve Španělsku a na podzim v Portugalsku. Bohužel se z důvodu mimořádné situace setkání nemohla uskutečnit. Na projektu se ale pracuje dál. Koordinátoři projektu se zúčastnili několika konferencí školství, kde prezentovali situaci ve školách partnerských zemí a projekt samotný. První online konference proběhla v Polsku – Bialystok dne 28. 8. 2020. Dne 19. 11. 2020 se koordinátoři projektu a učitelé ze Španělska setkali virtuálně na konferenci ve Španělsku -  Jáen. Poslední online setkání -  kongres EDUvision byl pořádán ve slovinské Ljubljaně dne 3. 12. 2020.  V rámci tohoto kongresu vystoupili koordinátoři projektu a ambasadoři European Schoolnet. 

A co nás čeká dál? Zatím není možné plánovat setkání učitelů a žáků v jiných zemích projektu. Proto jsme zvolili formu online mobilit, kdy budeme sdílet práce žáků prostřednictvím internetu. První taková prezentace práce žáků škol se uskuteční dne 16. 12. 2020. Žáci všech partnerských škol si připravili pokusy na různé téma a budou je sdílet s ostatními žáky. Naši žáci budou předvádět pokusy na téma „The colours of milk“.

Pevně doufáme, že situace dovolí pokračovat v plánovaných mobilitách co nejdříve a navštívíme partnerské země.

http://atelierforsteam2.colegiopedropoveda.org/

Přílohy:

Ing. Monika Bártová


Publikováno 11. 12. 2020 7:03