Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Důležitá informace

Ředitelka školy vyhlašuje podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, v platném znění 21. prosinec a 22. prosinec 2021 volnými dny pro žáky školy. Volné dny jsou vyhlášeny z provozních důvodů a z důvodu velkého počtu nepřítomných žáků z důvodu nemoci. Volno by mělo přispět i ke zklidnění epidemické situace. Jídelna školy a školní družina nebudou v uvedené dny v provozu.

Zároveň se zkracuje vyučování dne 20. 12. 2021 z organizačních důvodů – „Den zaměřený na tradice a zvyky Vánoc“ takto: I. stupeň - výuka do 11:40 a  II. stupeň - výuka do 12:35. Výdej oběda bude do 13:15.

Ing. Monika Bártová


Publikováno 13. 12. 2021 14:48

Mikuláš

Dne 6. 12. nás na škole navštívili Mikuláš, Čert a Anděl. Chodili po třídách, začali u těch nejmenších a skončili u starších dětí. Děti recitovaly básničky a za odměnu dostávaly mikulášskou nadílku.

Fotogalerie

Iveta Vejvodová


Publikováno 10. 12. 2021 14:50

Tradice a zvyky

Žáci v 3. oddělení školní družiny se seznámili s tradicemi a některé si sami mohli vyzkoušet.

Povídali jsme si o tom, jaké tradice a zvyky dělají žáci doma se svými rodiči, sourozenci, prarodiči…

Poté jsme si rozkrájeli jablíčka, pouštěli skořápkové lodičky a házeli pantofli, do této tradice se nám zapojili i chlapci.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 9. 12. 2021 16:11

Vánoční tvoření

Žáci z 3. oddělení školní družiny se ze všech sil připravují na Vánoce.

Třída je již vánočně vyzdobena a žáci pracují na výrobcích, které si pak odnesou domu.

Letos to jsou:

 • Vánoční vitrážové sklíčko
 • Polystyrenové hvězdy, zvonečky a koule, které žáci barvili akrylovou barvou a posypali flitry
 • Dekorativní šišky na špejli
 • Adventní věnce
 • Andílek z polystyrenu, zdobený barvou, flitry a okrasná křídla
 • Dřevěná okénka zdobená vánoční dekorací
 • Zvonečky z korku

Žáci odvedli výbornou práci a s nadšením si výrobky odnášeli domů.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 9. 12. 2021 16:05

ŠD 1. oddělení - Mikulášská besídka

Dne 6. 12. se uskutečnila mikulášská besídka, při které se děti přestrojily do masek. Hrály čertí soutěže jako např.:

 • házení brambor do misky
 • výroba čertích rohů
 • zpívání čertích písniček
 • hádání hádanek
 • namotávání čerta
 • výroba čerta a Mikuláše
 • mikulášská nadílka
 • tančení na diskotéce
 • měření síly

Děti dostaly za soutěže dáreček a sladkou odměnu (perník). Pochutnaly si i na popcornu. Mikulášská besídka se dětem moc líbila. Z programu byly nadšené.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 9. 12. 2021 15:17

Zubní hygiena v 8.B

Zuby jsou důležitou částí našeho těla, potřebujeme je nejen k rozkousání potravy a správnému vyslovování, ale jsou také součástí našeho vzhledu.

Aby byly zuby zdravé a krásné, je třeba o ně správně pečovat, protože když přijdou problémy, tak už je většinou pozdě a náprava není vždy možná.

Žáci 8.B se 2.12. seznámili nejen se současnými možnostmi a trendy v péči o chrup, ale také si hlavně vyzkoušeli, jak o své zuby správně pečovat a jak používat jednotlivé kartáčky na zuby a zubní nit.

Žáci si pomocí tablet obarvili zubní plak a zuby si vyčistili svým obvyklým způsobem. Zbylá barva jim ukázala, kde všude jim plak na zubech zůstal, paní zubní hygienička Sára Tejkalová z Plzně jim pak individuálně poradila, jaký typ čištění zubů je pro ně vhodný.

Děkujeme paní Sáře Tejkalové a budeme se těšit na případnou další spolupráci.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová


Publikováno 3. 12. 2021 10:31

ŠD - 1. oddělení - listopad

Na začátku měsíce jsme se naučili novou píseň Listopad, listopad. Některé děti se naučily jednu sloku a některé sloky dvě. Připravili jsme výtvarné překvapení tzv. monotyp. Malovali jsme temperami na fólii. Pomocí vatových tyčinek nebo prstů nám vznikaly různé výtvory jako bagr, auto, vlak, domek, motýl a srdce. Tato metoda děti velmi bavila.

Na den svatého Martina jsme mu inkoustem vyrobili koně, protože pořekadlo říká, že Martin přijede na bílém koni. Použili jsme i zmizík a dotvořili oči, nos, třmeny a vločky. Na hřívu nám pomohl tzv. sisál (provaz). Starší děti obkreslovaly koně a zdobily ho fixami, hřívu vytvořily z barevného papíru.

Začali jsme vyrábět i ozdoby na stromeček. Použili jsme samotvrdnoucí hmotu, vykrajovali malé stromečky a zdobili je malými zlatými korálky. Pracovali jsme i s umělými chlupatými drátky, ze kterých nám vznikly andílci a jiné ozdoby na stromeček. Používali jsme i různobarevnou vlnu a tvořili jsme anděly a vánoční skřítky s čepičkou. Děti pracovaly se zaujetím a ozdoby se nám velmi povedly.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 3. 12. 2021 10:22

Uzavření třídy 7.A

Rozhodnutí KHS naleznete v příloze tohoto příspěvku.

Příloha:

vedení školy


Publikováno 24. 11. 2021 15:26

Uzavření třídy 2.B

Rozhodnutí KHS naleznete v příloze tohoto příspěvku.

Příloha:

vedení školy


Publikováno 19. 11. 2021 15:09

Zrušení Dne otevřených dveří

S politováním Vám musíme oznámit, že jsme se rozhodli po zvážení současné situace odpolední akci pro veřejnost - Den otevřených dveří z důvodu zhoršené epidemické situace zrušit. Nechceme ohrozit zdraví žáků, pedagogických pracovníků školy a veřejnosti. Nebylo by ze strany školy možné
omezit počet účastníků, protože se akce měla konat ve venkovní veřejnosti otevřené části školy, a ani zajistit plnění v danou dobu platných opatření vlády. Nebylo by také možné uskutečnit plánované skupinové prohlídky školy a dohlédnout na to, aby osoby měly platný certifikát o provedeném očkování nebo prodělaném onemocnění Covid-19. Děkujeme za pochopení.
Den otevřených dveří zpracujeme "virtuálně" a dovolíme si Vám poslat odkaz na video, abychom Vám ukázali alespoň část připraveného programu.

V případě zlepšení epidemiologické situace se s Vámi rádi setkáme v jiném termínu.

vedení školy


Publikováno 19. 11. 2021 10:43