Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Ponožková výzva

Ponožková výzva se každoročně koná 21. března a spojuje se se Světovým dnem Downova syndromu.

V tento den se na znamení oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky. Cílem výzvy je šířit povědomí o lidech s Downovým syndromem.

Do této výzvy se zapojili i žáci naší školy.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 22. 3. 2023 15:39

2.A - Plavání

Plavání je povinnou součástí tělesné výchovy  v 2. - 3. ročníku ZŠ.

Plaveme všichni a plaveme rádi. Vše nám trošku komplikují virózy, kterých je tento rok opravdu hodně, ale my se nevzdáváme a plaveme s radostí dál. Těšíme se, že v létě už se o nás na koupališti rodiče nebudou muset bát a budou se divit, jaký pokrok jsme po 10 lekcích udělali.

Fotogalerie

žáci 2.A


Publikováno 21. 3. 2023 6:52

Maškarní karneval v KC

Naše družina se zúčastnila maškarního karnevalu v novém kulturním centru. Všechny družiny z Klášterce se domluvily a zorganizovaly karneval. Děti si společně s rodiči přichystaly masky a kostýmy. Celý karneval byl v režii hudebního divadla Hnedle vedle. Zpívali nám písničky a přichystali soutěže. Děti tančily, řádily a smály se. Za soutěže dostávaly bonbóny. Přišli i někteří rodiče, aby viděli své děti v maskách. Nakonec proběhlo vyhlašování nejlepších masek. Děti obdržely moc pěkné odměny. Ostatní kostýmy byly oceněné malým dárkem a sladkostí. Všichni jsme si maškarní karneval užili.

Děkujeme všem asistentkám za pomoc při karnevalu.

 Fotogalerie

vychovatelky ŠD


Publikováno 17. 3. 2023 12:14

Virtuálně v Dukovanech

Dne 15. 3. se zúčastnily třídy 9.B a 9.C virtuální prohlídky jaderné elektrárny v Dukovanech. Program byl hezky připravený a děti dostaly základní informace o výhodách výroby energie pomocí štěpení jádra. Nejvíce žáky zaujaly záběry elektrárny z ptačí perspektivy a vnitřku elektrárny, kam jinak není přístup. Děti se i úspěšně zapojily do online debaty s přednášejícími a odnesly si cenné poznatky.

Ing. Stanislav Šlenc


Publikováno 17. 3. 2023 11:53

Důležitá informace

Elektronická žákovská knížka (Bakaláři) nebude ve čtvrtek 16. 3. zřejmě větší část dne v provozu z důvodu jejího přesunu ze starého na nový server školy.

Děkujeme za pochopení.

vedení školy


Publikováno 15. 3. 2023 12:24

Jak by vypadal dopis pro nového pana prezidenta?

Žáci si v rámci hodin českého jazyka vyzkoušeli napsat dopis, který by (po řádné úpravě) zaslali nově zvolenému prezidentovi naší republiky. Jaké měli žáci otázky? Kam by pana prezidenta pozvali, pokud by navštívil naše město? Co by mu poradili a popřáli? Přečtěte si některé z dopisů.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková


Publikováno 10. 3. 2023 7:41

Hledáme nejlepšího mladého chemika - finále regionu

Dne 7. 3. 2023 se uskutečnilo na SOŠTZ Lovosice regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Do tohoto kola postoupilo 33 úspěšných soutěžících z krajského kola.  Mezi nimi i naši žáci Tomáš Hrachovec a Hynek Hicl. Tomáš Hrachovec se ve finále umístil na krásném 13. místě a Hynek Hicl na 27. místě. V tomto kole si soutěžící vyzkoušeli své praktické dovednosti v laboratoři.  Součástí finále bylo i vystoupení Michaela Londesborougha, který svými pokusy popularizuje chemii nejen prostřednictvím České televize. 

Oběma žákům za skvělou reprezentaci školy děkujeme.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 9. 3. 2023 17:43

Máme mistryni republiky

Mistrovství ČR v atletice žactva přineslo zlatý úspěch naší žákyni Tereze Kothánkové ze třídy 9.B. Tereza v Ostravě zvítězila ve vrhu koulí výkonem 13,23 m.

Dobře si vedl i Ladislav Proser, také z 9.B, který startoval též ve vrhu koulí a skončil na 10. místě.

Oběma gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů!

Fotogalerie

Mgr. Jitka Řebíčková

 


Publikováno 9. 3. 2023 17:19

Únor v 3. oddělení ŠD

V měsíci únoru jsme vyráběli valentýnská přání, valentýnský kolíček s ozdobou a masky.

Luštili jsme křížovky, hádanky a osmisměrky. Krásné dny jsme trávili venku, kde žáci hráli různé míčové hry, nebo malovali křídou na chodník. Ty chladnější dny jsme sportovali v naší tělocvičně.

Navštívili jsme naší školní cvičnou kuchyňku, kde jsme si udělali pizzu. Žáci si rozdělili úkoly a na pizze si velmi pochutnali.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 5. 3. 2023 11:39

Družinová sbírka pro psí útulek

V naší školní družině proběhla sbírka pro klášterecký útulek. Žáci se svými rodiči přinesli mnoho věcí.

V pátek bylo vše odvezeno do útulku viz. foto.

Všem, kteří do sbírky přispěli, moc děkujeme.

Příloha:

Bc. Veronika Součková


Publikováno 5. 3. 2023 11:37