Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Kroková výzva

Naše škola se zapojila do Krokové výzvy vyhlášené ZŠ a MŠ Perštejn.

V 1. týdnu se zapojilo (někteří třeba pouze 1 den) 13 zaměstnanců a 71 žáků školy.

Celkem jsme zatím nachodili 3 861 387 kroků, průměrně to dělá 8736 kroků na zapojenou osobu za den. Z žáků jsou zatím nejlepší Jiří Koudelka (8.B) s 127 632 kroky a Ladislav Proser (7.B) s 121 314 kroky, u zaměstnanců jasně vede Naděžda Veselá s 152 376 kroky.

Děkujeme všem, kteří se rozhodli zapojit.

Mgr. Miloslav Hrachovec


Publikováno 22. 3. 2021 16:42

Informace k zápisu do prvních tříd pro školní rok 2021/2022

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2021/2022 je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015. V budoucích 1. třídách se na Vás těší paní učitelky Mgr. Radka Maříková a Mgr. Ilona Pekariková.

Na odkazu https://youtu.be/vfDybjLZfJI si prohlédněte krátké video o naší škole.

Děti, kterým byl pro školní rok 2020/2021 udělen odklad školní docházky, musí požádat o přijetí znovu.

Požadujete-li zahájení školní docházky u dítěte narozeného v době od 1. 9. do 31. 12. 2015 (tj. k 1. 9. 2021 nešestiletým), je nezbytně nutné v době zápisu podat písemnou žádost a doložit ji doporučujícím vyjádřením školského poradenského pracoviště a odborného lékaře.

Zápis se uskuteční ve dnech 1. až 23. 4. 2021, bližší informace ke způsobu jeho provedení zveřejníme v druhé polovině měsíce března.

Odklad povinné školní docházky:

Pokud uvažujete o odkladu školní docházky pro své dítě, je třeba zažádat o vyšetření v PPP ještě před zápisem.

U zápisu je třeba už předložit doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Přílohy:

Těšíme se na Vás.

ZŠ Školní


Publikováno 8. 3. 2021 13:27

Provoz školy od 1. 3. 2021

Od 1. 3. nebude z důvodu krizového opatření vlády (viz. příloha) probíhat prezenční výuka žáků 1. a 2. tříd. Žáci těchto dvou ročníků budou, stejně jako ostatní třídy školy, vzděláváni distančně, bližší informace k této výuce poskytnou v pondělí třídní učitelé jednotlivých tříd.

Školní družina bude uzavřena.

Žáci 1. a 2. tříd, kteří mají na pondělí 1. 3. přihlášený oběd, si jej mohou buď ráno do 8 hodin odhlásit nebo vyzvednout od 12 do 14 hodin do jídlonosiče. Od úterý 2. 3. budou obědy všem žákům těchto tříd odhlášeny a v případě zájmu je třeba si je přihlásit. 

Žákům s povolenou jinou formou plnění distanční výuky bude i nadále umožněno si zadání úkolů vyzvednout a odevzdat ve škole.

Podle nových pravidel již škola nevyplňuje žádné potvrzení o ošetřovném, bližší informace naleznete na odkazu

https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

Příloha:

vedení školy


Publikováno 27. 2. 2021 11:50

Uzavření třídy 1.B

Rozhodnutí KHS naleznete v příloze tohoto příspěvku.

Příloha:

vedení školy 


Publikováno 25. 2. 2021 10:41

Výtvarná soutěž pro školní družiny

Naše škola dnes vyhlásila výtvarnou soutěž pro školní družiny kláštereckých škol.

Bližší informace naleznete v příloze tohoto příspěvku.

Příloha:

Bc. Veronika Součková


Publikováno 22. 2. 2021 12:42

Výuka a provoz školy od 15. 2. 2021

Dle dnešního vyjádření MŠMT nebude mít ukončení nouzového stavu vliv na dosavadní režim ve školách a od pondělí 15. 2. se opatření ve školách budou řídit dle zákona o ochraně veřejného zdraví. Žáci 1. a 2. tříd se budou dále vzdělávat prezenčně ve škole, žáci 3. - 9. tříd distančně z domova.

Z důvodu výrazného rozšíření nové mutace COVID-19 bude od 15. 2. vstup do školy možný pouze s chirurgickou rouškou nebo respirátorem nejméně třídy FFP2. S látkovou rouškou už vstup do školy nebude umožněn.

Dle informace KHS o možnostech záměny chirurgických roušek a respirátorů FFP2 za nanoroušky nám bylo telefonicky potvrzeno, že to lze. Je ale nutné mít k dispozici certifikát výrobce nanoroušky.

Děkujeme za pochopení.

Příloha:

vedení školy

 

 


Publikováno 12. 2. 2021 13:18

ŠD - 2.A

Týden 18.1. - 22. 1.:

Tento týden byl v duchu fantazie a pohádek. V pondělí jsme si s dětmi vyráběli záložky do knížek, jelikož jim jich Ježíšek nadělil mnoho. V úterý jsme vyzdobili nástěnku krásnými Večerníčky a samozřejmě si děti vyrobily večerníčkovské čepičky i pro sebe. Ve středu jsme dělali krásné čepičky s bambulkou, dětem se to moc líbilo a vůbec nevadilo, že byly zalepené od lepidla a vlny. Následující den jsme se vrhli na pavouky z ruliček od toaletního papíru, spíš než jako dekoraci to měly děti jako náramky. Každý pátek mají děti volnější, po obědě si lehnou a čteme si pohádky, hrajeme hry a soutěžíme.


Týden 25. 1. - 28. 1.:

V pondělí jsme si vyprávěli, co jsme zajímavého podnikali o víkendu. Poté jsme si to nakreslili. V úterý jsme vyráběli medvídky z papírových talířů a vatových tamponků. Středa probíhala v duchu her a soutěží z českého jazyka i matematiky. Čtvrteční den jsme pojali slavnostně. Děti si daly malé občerstvení, rozdali jsme si diplomy a hráli si.

Fotogalerie

Klára Čtvrtníčková


Publikováno 3. 2. 2021 10:03

Leden v 3. oddělení ŠD

Hned po návratu z Vánoc jsme se pustili do dalšího tvoření.

Pracovali jsme se siluetou baletky, práce byla především pro děvčata, která je bavila, a chlapci ocenili jejich výsledek pochvalou. Vyráběli jsme pavoučka pro štěstí z chlupatých dekoračních drátků, každý podle své fantazie. Pracovali jsme s vitráží, barvili barvou a každý si domu odnesl dárek pro své blízké. Ve třídě jsme si vyhlásili soutěž.  Každý si měl ze stavebnice ,,něco‘‘ postavit. Všichni se do práce pustili s nadšením a v konečném výsledku jsme si prohlédli – různé stolní počítače i s myší, stůl k PC, židle k PC, web – kamera, playstation…  Všechno jsme si ve třídě vystavili a hlasovali jsme.

Výsledky soutěže:

  1. MÍSTO BREJŠKA ONDRA
  2. MÍSTO DVOŘÁK DAN
  3. MÍSTO POZDĚNOVÁ KRISTÝNA A KREJČÍ KRYŠTOF
  4. MÍSTO HRUŠKOVÁ VIKTORIE
  5. MÍSTO BREJŠKA ONDRA A MAYER DAVID

Vyráběli jsme roboty z krabic. Každý si zvolil techniku, která mu vyhovuje. Někdo krabice barvil barvou, jiný zase použil barevný papír. Roboty žáci dekorovali třpytkami, krepovým papírem, drátky, vlnou… Nyní nám roboti zdobí naší třídu.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 27. 1. 2021 16:30

1. oddělení ŠD – 1.A - výrobky v novém roce

V měsíci lednu jsme vyráběli stromeček a pod něj jsme kreslili dárečky od ježíška. Také jsme tvořili tři krále Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří obdarovali Ježíška dary. Děti vystřihávaly obdélník ze čtvrtky a malovaly písmena a čísla, která se naučily ve škole. Vzhledem k tomu, že v zimě nosíme čepice a rukavice, pustili jsme se do vyrábění. Učili jsme se básničku o Eskymácích a iglu. Vyráběli jsme je pomocí korkových špuntů a tiskáním kostkami. Další dny jsme skládali z ruliček tučňáky. Moc se nám povedli.

Opakovali jsme s pracovními listy, do kterých jsme doplňovali trojslabičná slova. Poté jsme házeli kostkami a počítali příklady.

Četla jsem dětem  úryvky z pohádek a ony je hádaly. Na pracovním listě určovaly pohádky, potom skládaly čarodějnici a nakonec řadily pohádku podle posloupnosti. Kreslily postavičky z večerníčků jako například:  Sněhurka,  šípková Růženka, Večerníček, víla Amálka, maxipes Fík, atd. Nakonec jsme hráli pohádky O neposlušných kůzlátkách a  O budce. Děti byly z pohádek nadšené.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 27. 1. 2021 15:55

Předávání pololetního vysvědčení

V pololetí žáci dostanou výpis z vysvědčení.

Žáci 1. a 2. ročníku ho dostanou 28. ledna během výuky ve škole.

Žáci 3. – 8. ročníku (nebo jejich zákonní zástupci) si ho mohou převzít na vrátnici školy 29. ledna po předchozí telefonické domluvě na číslech 474375575 nebo 605278449 od 7 do 13 hodin, od 1. února pak v kanceláři školy každý pracovní den vždy od 7 do 13 hodin.

Žáci 9. ročníku a vycházející žáci z nižších ročníků (nebo jejich zákonní zástupci) budou mít od pátku 29. ledna na vrátnici školy připravenou obálku s výpisem z vysvědčení a přihláškami na střední školy.

Nevyzvednuté výpisy z vysvědčení dostanou žáci první den po návratu do školy.

vedení školy


Publikováno 21. 1. 2021 12:43