Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Družinová vánoční sbírka pro útulek

Žáci školní družiny se zapojili do sbírky pro klášterecký útulek.
Vše vybrané bude předáno do útulku.
Všem, kteří se zapojili moc děkujeme.

Fotogalerie
vychovatelky a žáci ŠD


Publikováno 20. 12. 2023 9:17

1.A, 1.B - Vánoční tradice

V rámci projektu Podpora rovných příležitosti proběhl poslední školní den v roce 2023 netradičně. Žáci prvních ročníků se celý den seznamovali s tradicemi českých Vánoc.

Lití olova, rozkrojení jablka, zdobení stromečku, prostírání svátečního stolu, Betlém, Ježíšek a mnoho dalších činností dětem přiblížilo atmosféru staročeských Vánoc. Zpívali jsme koledy, dávali si dárečky a hlavně se na sebe celý den usmívali a radovali se.

Žádná tradice ani dárek nemůže nahradit vzájemnou sounáležitost a lásku. A proto i vám všem přejeme do dalšího roku mnoho lásky, radosti a pokoje.

Fotogalerie

žáci 1.A a 1.B


Publikováno 20. 12. 2023 9:11

2.A přeje krásné Vánoce

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků, ať jsou pro Vás ve znamení klidu, pohody, splněných přání, plné radostných úsměvů a v novém roce 2024 hodně pozitivní energie a především pevné zdraví!   

Fotogalerie

žáci 2.A, Mgr. Dana Šimoníčková a Anna Fuksová


Publikováno 20. 12. 2023 8:59

Vánoční besídka 4.B

Vánoční besídku jsme si společně opravdu užili. Už i děti si připravily soutěže a kvízy. Jednohubky a cukroví jsme si sami vyrobili a snědli. Byla to super zábava. Přejeme všem krásné svátky a těšíme se až se 3. 1. 2024 opět sejdeme ve škole.

Fotogalerie

žáci 4.B a Mgr. Jana Vlastníková


Publikováno 20. 12. 2023 8:50

Prosinec v 1. oddělení ŠD

Začátkem prosince se slaví “Mikuláš“. Vyráběli jsme strašidelné čerty a Mikuláše. Povídali jsme si o tradici na den sv. Mikuláše. Děti se čertů nebojí, řeknou jim básničku nebo jim zazpívají a za to dostanou sladkou odměnu.

Začali jsme tvořit malé barevné stromečky z provázků, které nám daly opravdu moc práce, ale zvládli jsme to. Pak jsme nazdobili láhve vánoční tématikou. Z dřevěných špachtlí jsme vytvářeli stromeček, který jsme nazdobili větvičkami a doladili ho vánočními ozdobami.

Nazdobená keramická sluníčka pro tatínky, strejdy a dědečky jsme zabalili do celofánu. Pracovali jsme i na vánočním přání. Moc se nám povedlo. Skládali jsme krabičky pro maminky z barevných čtvrtek. Do nich jsme dali vánoční ozdoby, které jsme vytvořili pomocí předlohy s vánočními motivy a pomalovali je třpytivým lepidlem.

Připomněli jsme si zvyky a tradice. Pouštěli jsme lodičky, krájeli jablíčka, házeli střevícem a další zvyky, které si mohou doma žáci ve vánočním čase zkusit.

Těšíme se na besídku. Vánočně jsme si nazdobili stolečky, kde si děti pochutnávaly na perníčkách. Pustili jsme si vánoční koledy a žáci si s nadšením vybírali dárečky pod stromečkem. Překvapeni byli škrábacími zvířecími obrázky zvířátek a barevnou tužkou. Besídka se nám moc podařila.

Přejeme vám „Veselé Vánoce“.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová, Michaela Zmeškalová a Ivana Damašek


Publikováno 19. 12. 2023 12:36

3.B - Perníčky

Jako každý rok, tak i letos jsme se pustili do vánočního pečení. Upekli jsme si perníčky. Chlapci i děvčata byli moc šikovní. Ve třídě si děti perníčky ozdobily a vánočně zabalily.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková


Publikováno 19. 12. 2023 10:24

Vánoční pečení

Žáci 4.B si v tento předvánoční čas vyzkoušeli své kuchařské umění. Někteří byli velice šikovní a povedlo se nám napéci hromadu lineckých koláčků. Slepíme je marmeládou a společně zbaštíme na třídní besídce. 

Fotogalerie

Mgr. Jana Vlastníková


Publikováno 18. 12. 2023 10:53

Vánoční jarmark v ŠD

Ve čtvrtek 14. 12. proběhl v naší školní družině tradiční vánoční jarmark.

I letos bylo mnoho výrobků, kdy žáci pracovali s různým materiálem – dřevo, sklo, barvená sůl, polystyrenové ozdoby, samotvrdnoucí hmota, věnce aj.

Účast rodičů byla skvělá, všem moc děkujeme za to, že nás navštívili a naše žáky podpořili.

Fotogalerie

vychovatelky a žáci ŠD


Publikováno 18. 12. 2023 9:43

5.A - návštěva ZUŠ

V pátek 15.12. byli žáci v kině na filmu Trolové, který se jim velmi líbil. Po návštěvě kina jsme navštívili ZUŠ v Klášterci, abysme si vyrobili nějaké překvapení na Vánoce. Paní učitelka dětem nejdříve vysvětlila techniku, se kterou budou pracovat a pak se mohly pustit do práce. Vyrobily si krásné vánoční přáníčka. Celý pátek si děti moc užily.

Opět se těšíme na další návštěvu.

Fotogalerie

Naděžda Veselá


Publikováno 18. 12. 2023 9:32

Ve škole je prima - žáci 1.B v kostce

Je za námi již 4. měsíc školní docházky. Učení nemusí být jen mučení. Hrátky ve sněhu jsou také prima.  A ve čtvrtek se vždy těšíme na bruslení. Nejraději máme tělocvik a pracovní činnosti.  Brzy již přečteme první knihu a napíšeme první dopis. Jsme malí, ale šikovní.

Přejeme všem krásné Vánoce a šťastný nový rok. 

Fotogalerie  

Mgr. Alena Bartoňová a šikulové z 1.B


Publikováno 18. 12. 2023 9:26