Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Švihák 2024

Dne 30. 4. se sportovci z 1. stupně naší školy sešli jako vloni na soutěži O putovní pohár 2024 v přeskoku přes švihadlo za 1 minutu.

Letos se nově přidali, k naší velké radosti, i naši nejmenší, a tak jsme měřili síly ve třech kategoriích - 1. třídy, 2. - 3. třídy a 4. - 5. třídy.

Podařilo se také překonat rekord z minulého roku, který byl 123 přeskoků a dosáhnout super výkonu 150 přeskoků. Nej Švihákem se tak stal Max Meloun a pohár putuje do 4. A. Gratulujeme všem malým i větším sportovcům k báječným výkonům a již nyní se těšíme na budoucí, v pořadí již třetí ročník.

Podívejte se s námi na výsledkovou listinu ve všech kategoriích:

první třídy:

  1. místo - Matuška Richard 119 přeskoků
  2. místo - Hach Matěj 113
  3. místo - Měšťanová Beáta 108

druhé a třetí třídy:

  1. místo - Csoka Marek 119 přeskoků
  2. místo - Tkáč Michael 116
  3. místo - Kodydek Martin, Kratochvíl Martin 106

čtvrté a páté třídy:

  1. místo - Meloun Max 150 přeskoků
  2. místo - Malina Tobiáš 140
  3. místo - Kostur Vojtěch 130

Děkuji kolegyni Miroslavě Hanzové za skvělé ceny do soutěže a milým kolegyním za pomoc a spolupráci.

Fotogalerie

Mgr. Ivana Jiránková


Publikováno 2. 5. 2024 12:30

Sen noci svatojánské v divadle Most

Ve čtvrtek 25. 4. jsme se vydali vlakem do Mostu, kde jsme v Divadle rozmanitostí shlédli vtipně pojatou hru největšího z klasiků - Williama Shakespeara. Sen noci svatojánské se líbil, zaujaly nás i herecké výkony herců. Zajímavé bylo i moderní pojetí svatební komedie, plné humoru a lásky.

Fotogalerie

Mgr. Jitka Řebíčková


Publikováno 2. 5. 2024 12:19

Technika je zábava 2024

Po půl roce jsme opět vyjeli do SPŠ Ostrov. Tentokrát byla naším cílem praktická ukázka práce automechanika, kdy si naši žáci zkusili výměnu pneumatik. Dále se žáci seznamovali se studijními obory, které nabízí SPŠ Ostrov. Hlavními obory je strojírenství a elektrotechnika. Na závěr si po projití stanovišť vyluštili formou soutěže zábavný kvíz za odměnu. Výjezd měl již tradičně dobrý ohlas mezi účastníky.

Fotogalerie

Mgr. Jitka Řebíčková


Publikováno 2. 5. 2024 12:15

Pálení čarodějnic

Filipojakubská noc, tedy noc z 30. 4. na 1. 5. je už několik století spjata se stavěním hranic, ochranou úrody a zvěře před čarodějkami a honem na ně. Dnes už magické rituály nepraktikujeme, ale čarodějnice stále slavíme. Proto jsem se i my rozhodli si tento den užít. Žáci 7.B a 8.B si pro všechny naše třeťáky a čtvrťáky připravili program na Ohřecké louce. Cestou tam děti plnily úkoly, které se vážou k oslavě čarodějnic, získávaly indicie do šifry, díky kterým našly poklad. Na statku se pak rozdělily do skupinek a starší děti jim pomohly čarodějnice vyrobit. Sedmáci nám při dílnách připravili dřevěné kříže, děti pak vybraly to správné staré oblečení, vycpaly slámou a namalovaly. Pro některé to byla premiéra a nový zážitek. Když měl každý svou čarodějnici přichystanou, zapálili jsme oheň, na kterém jsme si společně opékali nejprve buřtíky a chleba a nakonec i všechny vyrobené čarodějky. Ve volných chvílích si děti na louce společně zasportovaly, nejvíc je bavil fotbal, památka a scoopball. Velký úspěch mělo také malování na obličej, kterého se ujala šikovná děvčata z osmé třídy. Počasí nám přálo, celá akce se vydařila a my se už teď těšíme na další. Chválíme všechny děti za vzorné chovaní, velkým děkujeme za pomoc a paní asistence Lence děkujeme, že jsme to zde vůbec mohli uspořádat.

Fotogalerie

učitelé, asistentky a žáci 7.B a 8.B


Publikováno 2. 5. 2024 12:09

Pohádkové vyučování v 1.B

V pátek nás čekalo ve škole překvapení. Výuku jsme zahájili netradičně. Přivítali jsme u nás ve třídě žákyni 6. ročníku Michalku Zmeškalovou. Přečetla nám Zázračnou obří pohádku z vlastní tvorby. Pohádka vypráví příběh obra, který kdysi žil v našem kraji. Moc jsme si předčítání užili. Příběh plný napětí jsme vyslechli, téměř jsme ani nedýchali. I my bychom chtěli umět tak krásně číst. Možná i v nás je někde ukrytý malý pisálek. Michalka je moc šikovná, psaní ji bavilo už od první třídy. Z nesmělých krůčků vznikaly první opravdové příběhy. Přejeme Michalce mnoho tvůrčích nápadů. Možná dnes u nás před tabulí stála budoucí slavná spisovatelka.

Děkujeme.

Fotogalerie

žáci 1.B


Publikováno 27. 4. 2024 14:39

Duben v 3. oddělení ŠD

V měsíci dubnu jsme pracovali na výrobcích na náš tradiční jarmark.

Někteří si vyzkoušeli práci s materiálem, se kterým ještě nepracovali.

V měsíci dubnu jsme krásné dny trávili venku, kde žáci hráli míčové hry, na babu, nebo prostě jen tak odpočívali a užívali si sluníčka. Využíváme také velmi často naší tělocvičnu, kde hrajeme žáky oblíbenou pamatovanou, florbal, fotbal a trénujeme hod na koš. Ve třídě si žáci rádi hrají s legem, staví různé stavby, které využívají ke hře. Zapojili jsme se také ke dni Země. V areálu školy žáci sbírali šišky. Nakonec jsme ve sběru uspořádali i soutěž a vyzvali jsme žáky z druhého oddělení. Měsíc duben zakončíme pálením čarodějnic. Vysvětlíme si význam pálení a nakonec si každý vyrobí malou čarodějnici, kterou si odnese domů.

Fotogalerie

Bc. Veronika Karičková


Publikováno 27. 4. 2024 14:25

Jarmark v ŠD

V úterý 23. 4. proběhl ve  školní družině náš tradiční jarmark.

Žáci předvedli svým rodičům a ostatním blízkým výrobky, na kterých pracovali. Na všechny návštěvníky čekalo milé překvapení. Shodli jsme se, že letos se nám to vážně povedlo. Pracovali jsme i s materiálem, se kterým někteří pracovali vůbec poprvé.

Na návštěvníky čekali výrobky ze dřeva, zdobené láhve a sklenice, keramika, přívěsky na klíče, vyrobené prostírání, svíčky, lapače snů, magnetky z pěnové čtvrtky, zdobené kamínky, lahve s pískem a mnoho dalšího.

Děkujeme všem žákům, kteří se na výrobě podíleli a také děkujeme všem, kteří nás potěšili svou návštěvou.

Fotogalerie

vychovatelky ŠD


Publikováno 27. 4. 2024 14:21

Návštěva knihovny

Dne 23. 4 jsme navštívili knihovnu, tentokrát s detektivní zápletkou. Nejenže nám paní knihovnice vysvětlila, co je to detektivka, ale i my jsme si vyzkoušeli, jaké je to být detektivem. Věřte, že to není vůbec jednoduché. Při některých úkolech se nám hodně zahřály mozkové závity. Úkoly jsme nakonec splnili a vyřešili a návštěva knihovny se nám moc líbila.

Fotogalerie

žáci 3.A a 4.B


Publikováno 26. 4. 2024 7:12

Recitační soutěž ,,Odemyky, zamyky….“

Ve středu 24. 4. se uskutečnil již 5. ročník jarní soutěže v recitaci. Soutěže se zúčastnili vybraní žáci 1. - 5. ročníků. Utkali se tu ti nejlepší z jednotlivých tříd. Všichni byli skvělí, máme u nás ve škole šikovné a talentované děti. Nejroztomilejší byli ti nejmenší, prvňáčkové. Starší žáci zúročili zkušenosti z předchozích ročníků. Během soutěže panovala ve třídě úžasná atmosféra, děti se navzájem podporovaly a každého odměnily potleskem. Porota neměla lehké rozhodování. Výkony byly opravdu vyrovnané. Již nyní se těšíme na další ročník recitační soutěže.

V kategorii nejmladších žáků se na 1. místě umístili  Adam Zmrhal a Anna Borsosová, 2. místo obsadila Melanie Malinová a 3. místo si zasloužil Matěj Hach.

V kategorii 2. a 3. ročníků zvítězila Michelle Malinová,  2. místo obsadila Magdalena Svobodová,  na 3. místě se umístila Eliška Zárubová.

V kategorii 4. a 5. ročníků zvítězila Anežka Jeřábková, na 2.místě se umístil Tobiáš Malina, 3. místo obsadila Nikola Dlouhá .

Poděkování patří všem zúčastněným, také skvělé porotě a vyučujícím v jednotlivých ročnících.

Fotogalerie

Mgr. Alena Bartoňová


Publikováno 26. 4. 2024 7:09

Basketbalový turnaj

23. 4. jsme byli pozváni k účasti v basketbalovém turnaji, který se konal na ZŠ Petlérské.

Turnaj byl určen pro žáky 3. a 4. tříd. Přestože jsme byli přizváni na poslední chvíli jako náhradníci, podařilo se nám porazit všechny soupeře a suverénně vyhrát.

Pro nás velikánská radost, pro soupeře trpká zkušenost.

Velký dík patří především naši borcům ze 4.A, 4.B a 3.A Maxovi, Rozárce, Tobíkovi, Adrianovi, Lauře, Elišce, Erikovi, Tadeášovi, Markusovi, Matymu, Majdě, Róze a Míše.

Fotogalerie

Mgr. Alexandra Preislerová


Publikováno 25. 4. 2024 12:23