Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Vánoční setkání prvňáčků s rodiči

Ve středu 13. 12. ožila třída 1.B i v odpoledních hodinách. Sešli se tu totiž ti nejmenší ze školy s rodiči, aby společně prožili kouzelný čas předvánoční. Zpívaly se  písně a koledy, tančilo se a přednášely se krásné básničky. Děti jsou moc šikovné. Po celou dobu panovala ve třídě příjemná atmosféra, alespoň na chvilku byl zapomenut všechen vánoční shon. Největší radost měly dětičky z dárečků, které si navzájem předaly. Maminkám moc děkujeme za výborné vánoční pečivo. Těšíme se na další setkání. 

Fotogalerie

žáci 1.B


Publikováno 18. 12. 2023 9:22

Turnaj ve vybíjené 3. - 5. tříd

Žáci 3. – 5. tříd si 14. 12. zpříjemnili předvánoční čas turnajem ve vybíjené .

Nejprve se mezi sebou utkali žáci 3. tříd a poté si o Putovní pohár zahráli 4. a 5. třídy.

Všichni hráči zápolili za všech sil, přesto může vyhrát jen jeden. Tento rok zůstává pohár v 5.B.

Všem účastníkům gratulujeme.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Hanzová


Publikováno 15. 12. 2023 7:22

Hledáme nejlepšího mladého chemika - 2. kolo

Dne 12. 12. 2023 se uskutečnilo na SOŠTZ Lovosice krajské kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Ze školních kol, do kterých se celkem přihlásili žáci celého regionu, postoupilo do krajského kola postoupili nejlepší tři z každé školy. Mezi nimi i naši žáci Pavla Hablawetzová, Veronika Hlavínová a Yan Skliarenko. Na soutěž je doprovodila paní asistentka Judita Kobzová.

Děkujeme za účast a držíme palce.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 14. 12. 2023 15:16

Výroba adventních věnců

Dnes  jsme se žáky z 6.A vyráběli překrásné adventní věnce a svícny. Moc se všem povedly.

Fotogalerie

Mgr. Simona Kuncová


Publikováno 13. 12. 2023 11:48

Čtvrťáci na výletě v Chomutově

V úterý 12. 12. jsme se všichni čtvrťáci vypravili do Oblastního muzea v Chomutově na akci Advent. Jeli jsme vlakem, což byl sám o sobě skvělý zážitek! 

V muzeu nás překvapily obrovské a nádherné prostory, kterými nás prováděla velmi příjemná průvodkyně, vyprávějící spoustu zajímavostí nejen o vánočních zvycích a tradicích. Velmi nás zaujala například sbírka Madon s Ježíškem, pohyblivý betlém nebo sbírka betlémů v kostele svaté Kateřiny. Moc se nám líbilo pouštění lodiček ze skořápek ořechů, vlastnoruční výroba svíčky ze včelího vosku, kterou jsme si mohli vzít domů, a rozkrajování jablíčka.

Na každém výletě nesmí chybět nákupy, proto jsme si prošli také vánoční trhy u Městského divadla. Největším "trhákem" se stalo jmelí, které jsme si odváželi ve velkém. Přináší totiž štěstí a mělo by se darovat!

Akce se opravdu povedla. Děkujeme.

Fotogalerie

žáci 4. tříd


Publikováno 13. 12. 2023 9:22

Adventní zpívání

Žáci 6.A si připravili adventní vystoupení, kterým chtěli potěšit babičky a dědečky v kláštereckém MÚSS. Bohužel z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění nebylo možné Domov pro seniory navštívit. Pásmo nejen vánočních písniček a básniček jsme tedy předvedli ve škole našim mladším spolužákům- třídám 3.A a 3.B. Nakonec jsme si všichni společně zazpívali několik známých koled a čekala nás i sladká odměna. 

Fotogalerie

Mgr. Zuzana Chládková


Publikováno 12. 12. 2023 9:27

Vánoční besídka 4.A

Vánoce se kvapem blíží, a tak byl opět ten správný čas sejít se na besídce a strávit ve vánočním duchu společné chvíle.

Letos jsme rodičům ukuchtili ve školní kuchyňce bramborový salát a mohli díky němu připravit skvělé chlebíčky, po kterých se jenom zaprášilo. Dalším, tentokrát sladkým potěšením, byly nepečené jogurtovo - kokosové kuličky, které chutnaly jako "nanuk Míša" a moc se nám povedly.

Kromě pohoštění jsme měli přichystaný také vánoční program složený z koled, básniček a především tradic a zvyků. Nechybělo proto rozkrojení jablíčka, recept na "Vánoční muziku" nebo doporučení kapřích šupinek do peněženky.

Rodiče poté spolu s námi vyráběli "Sobíka", který se všem náramně povedl a kterého jsme si odnesli domů.

Na závěr jsme rodičům předali dárečky, které jsme pro ně vyráběli při výtvarné výchově a pracovních činnostech. Nesli si tak domů svícínek, dekoraci z přírodnin a vánoční přáníčko.

Byl to hezky a příjemně prožitý čas. Všichni jsme si popřáli šťastné a pohodové svátky vánoční a zdraví do nového roku. Ať se nám daří! Ať se daří i Vám!

Fotogalerie

žáci 4. A


Publikováno 12. 12. 2023 9:23

Evropské Vánoce

V pátek 8. 12. jsme opět navštívili knihovnu v kulturním centru. Tentokrát jsme měli domluvenou besedu na téma "Evropské Vánoce".  Žáci se od paní knihovnice dozvěděli jak se slaví Vánoce u našich sousedů, jaké tam lidé dodržují zvyky a kdo nosí dětem dárky. Potom si vyzkoušeli sami náš vánoční zvyk v podobě pouštění lodiček se svíčkami po vodě nebo lití horkého vosku do studené vody. Na závěr si děti opět vypůjčily nové knížky. Beseda se nám všem moc líbila.

Fotogalerie

Naděžda Veselá


Publikováno 11. 12. 2023 8:51

Turnaj ve vybíjené 5. tříd

Vybíjená, přestože není olympijským sportem, je skvělou přípravou na všechny míčové sporty, především pro děti.

Jsme proto rádi, že žáci ZŠ Krátká přijali naše pozvání a výzvu k sportovnímu zápolení ve vybíjené žáků 5. tříd, které se konalo 8. 12. 2023.

Jako na každém sportovním klání ani tady nechyběla bojovnost a správné sportovní nasazení. Naši  hráči se co do bojovnosti opravdu nedali zahanbit a umístili se na 2. místě.

Všechny děti rádi chválíme za vzornou reprezentaci školy a sportovní chování.

Všem umístěným  gratulujeme a těšíme se na další společné utkání.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Hanzová


Publikováno 8. 12. 2023 10:58

Důležité informace

Dne 19. prosince 2023 proběhne celoškolní projektový den, vyučování žáků končí:

  1. stupeň v 11:40
  2. stupeň v 12:35

Aktivity projektového dne budou probíhat v budově školy.

Ředitelka školy vyhlašuje podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, dny 20. prosince, 21. prosince a 22. prosince 2023 volnými dny pro žáky školy. Volný den je vyhlášen z provozních důvodů – nastavení topného systému a dezinsekce školy. Jídelna školy a školní družina nebudou v uvedené dny v provozu.

Výuka v novém roce začíná ve středu 3. ledna 2024.

Ing. Monika Bártová


Publikováno 8. 12. 2023 9:21