Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

1.B - Poslední vycházka v letošním školním roce

V pondělí jsme byli na poslední vycházce v našem parku.  Pohráli jsme si na Pirátské lodi a potkali jsme se s Alíkem, který se s námi velice rád vyfotil.

Fotogalerie

 Mgr. Ilona Pekariková a Lenka Srbecká


Publikováno 30. 6. 2022 12:08

Šesťáci v Kadani

V pátek 17. 6. jsme se vlakem společně vydali na výlet do Kadaně. Čekali nás tam dvě zastávky - jedna naučná - exkurze do malé vodní elektrárny Želina a druhá sportovně-zábavná, kde jsme změřili síly v minigolfu. Obě místa propojila krásná procházka podél řeky Ohře. Nakonec jsme si opékali buřty. Celý výlet jsme si užili a zase o něco více stmelili kolektivy. Dětem děkujeme za téměř vzorné chování.
Fotogalerie
třídní učitelky a asistentky šestých tříd


Publikováno 30. 6. 2022 12:01

Jak si kdo zaseje, tak také sklidí aneb 7. ročník na pozemku

V sedmém ročníku, v rámci předmětu pracovní činnosti, pokud to jen trochu jde, chodíme s žáky ven. Venku si na školním pozemku vyzkoušejí práce jako hrabání, sázení, plení, zalévání a v závěru sklízení a konzumaci toho, co si sami vypěstovali. Myslím, že je to pro všechny příjemná změna mezi klasickými hodinami ve školních lavicích.

Fotogalerie

Ing. Lenka Svobodová


Publikováno 30. 6. 2022 11:55

Sportovní den v Rašovicích

S letošním školním rokem se třídy 3.B a 5.A rozloučily sportovním dnem na fotbalovém hřišti v Rašovicích. Dopoledne bylo přímo naplněné zážitky: turistika, fotbalový zápas, překážková dráha, badminton, chůdy, dětské hřiště,…… a samozřejmě opékání buřtů a pojídání nanuků, které dostalo vítězné družstvo od vedoucího hřiště pana Bašuse, jemuž tímto moc děkujeme za bezvadnou organizaci a pomoc.

To nejlepší přišlo, jako obvykle, nakonec…. sprcha, kterou zajistilo zavlažování fotbalového hřiště.

Fotogalerie

Mgr. Jana Lelková


Publikováno 30. 6. 2022 11:49

Poslední měsíc v 1.oddělení ŠD

V měsíci červnu jsme tvořili sovy z umělé hmoty a proplétali jsme jim tělo barevnými proužky. Dětem se povedly. Pracovali jsme s látkou, stříhali, šili a vytvářeli jsme krásné klobouky jako sponku. Děvčata nám ve třídě dělala z klobouků přehlídku. Protože je léto máme chuť na zmrzlinu, tak jsme jí začali vyrábět z origami. Pak nám děti začaly tvořit podložky pod sklenice nebo hrnečky. Potřebovali jsme korek, silný provaz a barvili jsme je fixami. Také jsme řešili rébus s přeházenými písmeny, kde nám vycházela jídla nebo zvířata. Samozřejmě jsme si pomáhali.

Den otců nás čekal 19. června, vyrobili jsme tátům skládací barevné košile a srdíčka, do kterých jsme jim napsali přání.

Dále jsme skládali obrázky. Poučili jsme se o první pomoci, kdyby se nám něco přihodilo. Učili jsme se obvázat kotník elastickým obinadlem a pomoc při poranění ruky. Děti byly nadšené z naší práce.

Kluci vyráběli z kolíčků letadla. Děvčata tvořila letní motivy a zdobila papírový talíř modelovací hmotou. Pak jsme vyráběli krásné motýly.

Venku jsme hráli různé hry, bylo moc pěkné počasí. Nafukovací pistolkou jsme nafoukli malé míčky a venku jsme je házeli do čtverce. Byla při tom velká zábava a všichni si to užili. Začali jsme tvořit z malých kamínků pozdravy české a anglické.

V pátek jdeme na vycházku do Teska, kde si každý může dát zmrzlinu a bude odměněn hezkou cenou. Děkuji asistence Markétě Kalvachové, která nás doprovázela. 

Na konci roku dostaly děti krásný diplom a odnesly si věcnou odměnu.

Přeji všem dětem krásné prázdniny.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 30. 6. 2022 11:42

7.A - Krušnohorské sochařské sympózium ve dřevě Paměť krajiny

Dne 24. 0. 2022 jsme se zúčastnili sochařského sympózia v zámeckém parku, jehož součástí byly tvůrčí dílny pod vedením Jitky Kůsové.

Cílem sympózia je ukázat dřevo jako plnohodnotný sochařský materiál. Probíhá již třetí ročník  sochařského sympózia pod názvem Paměť krajiny, který vychází ze zkušeností mnoha jiných sympózií. Mohli jsme sledovat tvorbu od prvého záseku. Tato zkušenost nám přináší  nový pohled na výtvarné umění a kultivuje vnímání diváka.

Součástí letošního sympózia jsou:

Krzysztof Krzysztof, Poland – výzkumník v oboru Skupinová dynamika a Public art.

Emil Bachiyski, Bulgaria – docent na National Academy of Art; vedoucí oddělení kovovýroby

Martin Navrátil, Slovensko – všestranný umělec; jeho díla oslovují obyčejné lidi, galeristy

Milan Bezeniuk, ČR – má rád surrealismu, nejčastěji pracuje s dřevem a věnuje se malování

Markéta Varadiová, ČR – vystudovala UJEP, Vilniusu v Litvě, VŠVU v Bratislavě a všechna tato studia jí otevřela cestu k minimalistickému vyjadřování.

Děkujeme paní Jitce Kůsové za výklad a příjemné chvíle strávené při tvorbě a malbě na dřevo.

Friendship and cooperation have contributed to the culture of the whole Krušné Mountains.

Přátelství a spolupráce spoluvytvářely kulturu celého Krušnohoří.

Fotogalerie

Ing. Monika Čermáková


Publikováno 27. 6. 2022 8:43

Školní (po)nocování

Nejmladší a nejstarší žáci druhého stupně zakončili školní rok vesele - zjistili, jak to ve škole vypadá v době, kdy ve třídách neprobíhá běžná výuka a všichni doma čerpají energii na další den. Společně jsme si prodloužili poslední předprázdninové chvíle a užili si večer plný zábavy, her, povídání a sportovních aktivit. Takovou příležitost si nenechala u obou tříd ujít ani paní asistentka Ivetka Vejvodová, což všechny velmi potěšilo. Výhodou celé akce bylo zejména to, že nikdo ze zúčastněných do školy následující ráno nezaspal.

Fotogalerie

Mgr. Václav Homolka a Mgr. Diana Homolková


Publikováno 27. 6. 2022 7:39

Dva skvělé poslední pátky

První z nich jsme si užili jízdou na koníkovi, pečením buřtů a dováděním v přírodě. Moc tímto děkujeme Emilčiným rodičům za pozvání a za pohoštění.

Druhý pátek jsme se vydali na exkurzi do " Porcelánky." Bylo to velmi zajímavé, dozvěděli jsme se poučné věci. Také jsme si sami dekorovali porcelán, který nám vypálí a už teď se těšíme, až ho dostaneme. 

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

z vyprávění žáků 2. A


Publikováno 27. 6. 2022 7:20

Výroční fotografie tříd a pedagogického sboru

Fotogalerie


Publikováno 25. 6. 2022 10:44

Cesta z města

Dne 22.6. nás sluníčko vylákalo do lesů v okolí Klášterce nad Ohří.

V lese je vždy krásně a my jsme v průběhu dopoledne plnili několik úkolů. Ze šišek jsme sestavovali slova související s létem, luštili jsme rébus ukrytý v Letní stezce, seznamovali jsme se se zvířaty, stromy i houbami a pohráli si na dětském hřišti v Útočišti.

Dopoledne nám velmi rychle uteklo stejně jako letošní školní rok.

Fotogalerie

žáci 1.A


Publikováno 25. 6. 2022 10:43