Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Červen v 1. oddělení ŠD

Červen v 1. oddělení ŠDZačátkem června jsme měli chuť na limonádu. Tvořili jsme tedy barevné limonády, dle příchutí – jahoda, kiwi a pomeranč. Připravili jsme si na lepení pomeranče, citrony a fixami domalovali ledy.

V družině jsme vyráběli létající vlaštovky. Děti je házely venku na louce, která doletí dál. Vyhrál Tadeáš Kráčmar, jeho vlaštovka doletěla nejdál.

Některé děti chodí s rodiči na ryby, a tak jsme motiv ryb vystřihovali. Vyrobili jsme veselé rybky, které se natahují. Moc se nám povedly. U nás v parku u rybníka kuňkají žáby. Pomocí origami jsme je skládali. Složené žabky jsme nabarvili fixami a hotové nám skákaly na pracovním stolku.

Povídali jsme si o první pomoci, o nejčastějších úrazech jako jsou: štípnutí včelou, podvrknutí kotníku nebo řezné rány. Děti skládaly obrázky a řešily problémy, co se může přihodit. Většinou odpovídaly správně.

Na Den otců děti vyráběly černá srdíčka nazdobená květinami a malými srdíčky. Dále jsme udělali závěs na kliku pro nejmilejšího tátu.

Tvořili jsme letadla z kolíčků a dřevěných barevných dřívek. Děti měly z letadel velkou radost.

Dne 21. 6. jsme se vydali na klášterecký zámek, kde jsme nakrmili kačenky a prošli si okolí. Určovali jsme sochy kamenné a dřevěné, které zdobí náš park. Děti se snažily rozpoznat sochy ze dřeva. Na sala terreně jsou sochy ročních období, na zámecké kašně je socha Tritona. Navštívili jsme i pávy v klecích, obdivovali jsme krásný paví ocas. V Zámecké cukrárně jsme utratili penízky za zmrzliny.

Další den jsme předváděli, do jakého kroužku chodíme. Každý navštěvuje jiný kroužek jako např. fotbal, gymnastiku, balet a jinou činnost. V posledním týdnu před prázdninami jsme tvořili pávy, které jsme viděli na zámku. Kreslili jsme, kam pojedeme na prázdniny. Nakonec jsme udělali zhodnocení celého roku v družině. Každý dostal ohodnocení a odnesl si věcnou odměnu. Přeji všem dětem naší školy krásné letní prázdniny.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová