Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informatika učená novým způsobem

Informatika učená novým způsobemNaše škola v letošním roce začala s výukou informatiky po novu a tak se čtvrťáci a šesťáci potýkali se zbrusu novým obsahem učiva, který zahrnoval jak tradiční výuku informatiky, tak tu novou část.
V rámci tradičního pojetí je naučili základní ovládání grafického a textového editoru, ale také základy práce se složkami a soubory, stejně tak základy práce na internetu a ochrany osobních dat.
V rámci nových dovedností se žáci učili kódovat obrázky a taky je dekódovat, stejně tak text, který se učili dešifrovat. Novinkou pro ně bylo vytváření myšlenkových map a hledání souvislostí. Trochu jinak zaměřenou částí byla práce v prostoru, kdy se naši žáci učili vytvářet 3D obrázky.
Rozhodně nejzajímavější částí pro žáky byla výuka programování, kterou jsme zakončili malováním pomocí robotů.
Všichni naši žáci za tento rok pokročili ve svých dovednostech o velký kus dopředu a my, vyučující informatiky, doufáme, že se těší na výuku v novém roce.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová a Mgr. Miloslav Hrachovec