Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Dějepisná olympiáda

Dne 8. 12. proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Tématem olympiády byl“ Rozdělený svět a Československo v něm – 1945 – 1992.“ Pro děti to bylo neznámé téma, jelikož se toto období bere až v 2. pol. školního roku v dějepisu. Přesto se toho děti zhostily se ctí, dobře se na toto téma připravily. Nejlépe se umístili s největším počtem bodů Hynek Hicl z 9.B, Richard Šimo z 9.C a Lukáš Dvořák z 9.B. Všem žákům děkuji za skvělou přípravu a účast.

Mgr. Soňa Pohlotová


Publikováno 12. 12. 2022 13:00

Vánoční jarmark v ŠD

V pondělí 6. 12. proběhl v naší školní družině vánoční jarmark.

Naši žáci pracovali na výrobcích, které ten den prezentovali.  Pro návštěvníky byla připravena tvořivá dílna, každý si pak mohl svůj výrobek odnést domu.

Moc děkujeme všem návštěvníkům za jejich účast. 

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 8. 12. 2022 7:04

Mikulášská návštěva

K předvánočnímu období patří také tradiční návštěva Mikuláše a jeho pomocníků. V pondělí 5. 12. na naši školu zavítali hned tři hodní Mikulášové, několik krásných andělů a rozdivočelých čertů. Protože jsme byli letos všichni, malí i velcí, hodní, dostali jsme sladkosti a čerti si do pekla tentokrát nikoho neodnesli.

Fotogalerie

Mgr. Zuzana Chládková


Publikováno 6. 12. 2022 7:13

Listopad plný vyrábění v 2. oddělení ŠD

Listopad byl tvořivý, pracovali jsme s různými technikami a materiály (sůl, papírové žaluzie, těsto, barevný papír, šišky, větvičky, pet lahve ,atd.).
Dětem se výrobky moc povedly. Už se těší na vánoční jarmark, kde budeme připravené výrobky prezentovat.

Fotogalerie

Hana Windischová


Publikováno 5. 12. 2022 6:59

Vánoční jarmark ve školní družině

Vážení rodiče žáků školní družiny,

srdečně Vás zveme na náš vánoční jarmark, který se bude konat v úterý 6. 12. od 13 do 15 hodin v prostorách školní družiny.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

vychovatelky a žáci ŠD


Publikováno 3. 12. 2022 15:43

Advent u nás

Dne 1. 12. 2022 se uskutečnil všemi dlouho očekávaný Den otevřených dveří na naší škole, jako každý rok neodmyslitelně spojený s adventem. Návštěvníci byli přivítáni Mikulášem, andělem a čerticemi. Tento příjemný podvečer byl zahájen hudebním vystoupením pod taktovkou Mgr. Doris Homolkové. Po vystoupení se všichni mohli těšit na bohatou tombolu pořádanou Mgr. Ivou Máchovou, vánoční občerstvení u tradiční perníkové báby Mgr. Soni Pohlotové a na překrásné vánoční výrobky našich dětí. Pro ty nejmenší si Bc. Veronika Součková připravila dílničky, kde si děti vyrobily dárečky. Celým podvečerem nás provázela vánoční hudba. I letos se konala soutěž o nejkrásnější adventní věnec.  O prvních místech rozhodovali návštěvníci svým hlasováním. Zvítězily třídy 3.B a 9.B.

Byli jsme mile překvapeni obrovskou účastí a jen nás mrzí, že naše škola není nafukovací.

Chtěli bychom poděkovat kolegyním, kolegům a našim žákům za pomoc při organizaci tohoto příjemného podvečera.

Přejeme nám všem, aby tato tradice měla dlouhého trvání a bylo možné se společně setkávat.

Fotogalerie

Mgr. Simona Kuncová


Publikováno 3. 12. 2022 15:42

Listopad v 1. oddělení ŠD

Začátkem listopadu jsme barevnými křídami barvili dubové listí. Byla to nenáročná práce a dětem se moc povedla. Povídali jsme si o dubové kůře. Používá se hlavně například ve zdravotnictví na kožní nemoci, dále na víka od vinných sudů a stavidla rybníků. Pak jsme pracovali s korálky a tvořili jsme sponu na vánoční ubrousky.

Žáci si přečetli historii, kdo byl sv. Martin. Pak jsme vyráběli na koně. Vystřihli jsme čtvrtku a na- barvili jí inkoustem, použili jsme i zmizík a s ním dotvářeli vločky. Děti byly nadšené. Dále jsme pracovali na sv. Martinské osmisměrce, která žáky bavila. Větší děti stříhaly hlavu koně a nalepily na čtvrtku. Pak je zdobily papírovými vločkami. V keramice jsme glazovali misky z javorového listu a barvili je glitrovými fixami. Z Vlny jsme tvořili andílky s hvězdou na čele. Děti výborně pracovaly.

Povídali jsme si o adventu a zapálili jsme první svíčku na adventním věnci.

Po celý listopad jsme vyráběli vánoční ozdoby na jarmark.  Moc se na něj všichni těšíme.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 3. 12. 2022 15:26

Školní liga Česko vesluje

Česko vesluje je jedním z hlavních projektů Labe arény Ústeckého kraje, který vznikl za podpory Ústeckého kraje a Českého veslařského svazu. Hlavním motivem projektu je od roku 2016 podpora veslařského sportu prostřednictví veslařských trenažerů, a to především u dětí a mládeže.

Páteřní aktivitou projektu Česko vesluje je Školní liga ve veslování na trenažerech, tedy závodní klání mezi čtyřčlennými štafetami tvořenými žáky druhého stupně. Za neopakovatelné atmosféry mezi sebou závodí jednotlivé třídy i celé školy.

Do projektu se zapojilo více než 55 škol, z pěti krajů (Ústecký kraj, Liberecký kraj, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj a Severomoravský kraj) a celkem více než 5500 žáků a studentů.

Ambasadorem projektu Česko vesluje se stal úspěšný český reprezentant Lukáš Helešic, juniorský mistr světa na dvojce bez kormidelníka.

Po skončení 4. kola Školní ligy se vyhlašuje Finálová regata, která se bude konat v areálu Národního olympijského centra vodních sportů v račické Labe aréně.

Školní liga Česko vesluje se jede na veslařských trenažérech Concetp2, které si naše škola zapůjčila na tři týdny.

Vyhodnocení probíhá zvlášť pro ZŠ a určitě vás budeme informovat, jak si naši žáci ve Školní lize Česko vesluje stáli.

Fotogalerie

Ing. Monika Čermáková


Publikováno 3. 12. 2022 15:16

Návštěva dílničky VV v ZUŠ Klášterec

Dne 1. prosince jsme navštívili dílničku VV v ZUŠ. Vyrobili jsme si krásná vánoční přáníčka s obálkami z ručně vyrobeného papíru. Sami jsme si obálku složili a ozdobili jí různými razítky. Výuku i práci jsme si náramně užili a teď uděláme radost svým nejbližším doma.

Přejeme všem krásného Ježíška.

Fotogalerie

žáci 4.A, Mgr. Jana Lelková a Naděžda Veselá


Publikováno 2. 12. 2022 10:41

Zdobení stromečku před ZŠ Petlérská

I letos jsou přichystány k vánočnímu ozdobení před ZŠ Petlérská stromečky. Naši třeťáci z Áčka i Béčka ten za naši školu ozdobili rozkošnými andílky a má číslo 6.

Doufáme, že se všem bude líbit. Držte nám, prosím, palce, přejeme si moc vyhrát některou z pěkných cen. Děkujeme.

 Fotogalerie

paní učitelky a paní asistentky 3.tříd


Publikováno 2. 12. 2022 10:35