Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Informatika učená novým způsobem

Naše škola v letošním roce začala s výukou informatiky po novu a tak se čtvrťáci a šesťáci potýkali se zbrusu novým obsahem učiva, který zahrnoval jak tradiční výuku informatiky, tak tu novou část.
V rámci tradičního pojetí je naučili základní ovládání grafického a textového editoru, ale také základy práce se složkami a soubory, stejně tak základy práce na internetu a ochrany osobních dat.
V rámci nových dovedností se žáci učili kódovat obrázky a taky je dekódovat, stejně tak text, který se učili dešifrovat. Novinkou pro ně bylo vytváření myšlenkových map a hledání souvislostí. Trochu jinak zaměřenou částí byla práce v prostoru, kdy se naši žáci učili vytvářet 3D obrázky.
Rozhodně nejzajímavější částí pro žáky byla výuka programování, kterou jsme zakončili malováním pomocí robotů.
Všichni naši žáci za tento rok pokročili ve svých dovednostech o velký kus dopředu a my, vyučující informatiky, doufáme, že se těší na výuku v novém roce.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová a Mgr. Miloslav Hrachovec


Publikováno 4. 7. 2023 7:23

Červen v 1. oddělení ŠD

Začátkem června jsme měli chuť na limonádu. Tvořili jsme tedy barevné limonády, dle příchutí – jahoda, kiwi a pomeranč. Připravili jsme si na lepení pomeranče, citrony a fixami domalovali ledy.

V družině jsme vyráběli létající vlaštovky. Děti je házely venku na louce, která doletí dál. Vyhrál Tadeáš Kráčmar, jeho vlaštovka doletěla nejdál.

Některé děti chodí s rodiči na ryby, a tak jsme motiv ryb vystřihovali. Vyrobili jsme veselé rybky, které se natahují. Moc se nám povedly. U nás v parku u rybníka kuňkají žáby. Pomocí origami jsme je skládali. Složené žabky jsme nabarvili fixami a hotové nám skákaly na pracovním stolku.

Povídali jsme si o první pomoci, o nejčastějších úrazech jako jsou: štípnutí včelou, podvrknutí kotníku nebo řezné rány. Děti skládaly obrázky a řešily problémy, co se může přihodit. Většinou odpovídaly správně.

Na Den otců děti vyráběly černá srdíčka nazdobená květinami a malými srdíčky. Dále jsme udělali závěs na kliku pro nejmilejšího tátu.

Tvořili jsme letadla z kolíčků a dřevěných barevných dřívek. Děti měly z letadel velkou radost.

Dne 21. 6. jsme se vydali na klášterecký zámek, kde jsme nakrmili kačenky a prošli si okolí. Určovali jsme sochy kamenné a dřevěné, které zdobí náš park. Děti se snažily rozpoznat sochy ze dřeva. Na sala terreně jsou sochy ročních období, na zámecké kašně je socha Tritona. Navštívili jsme i pávy v klecích, obdivovali jsme krásný paví ocas. V Zámecké cukrárně jsme utratili penízky za zmrzliny.

Další den jsme předváděli, do jakého kroužku chodíme. Každý navštěvuje jiný kroužek jako např. fotbal, gymnastiku, balet a jinou činnost. V posledním týdnu před prázdninami jsme tvořili pávy, které jsme viděli na zámku. Kreslili jsme, kam pojedeme na prázdniny. Nakonec jsme udělali zhodnocení celého roku v družině. Každý dostal ohodnocení a odnesl si věcnou odměnu. Přeji všem dětem naší školy krásné letní prázdniny.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 3. 7. 2023 9:30

Červen v 3. oddělení ŠD

I poslední měsíc školního roku jsme si užili.

Žáci malovali akrylovými barvami na plátno. Pracovali jsme s tabulí, soutěžili jsme, hledali jsme slova v osmisměrkách, vybarvovali omalovánky a někteří si hráli na malíře s paletou barev. Vyráběli jsme obrázky ze třpytek, kdy se jednalo o detailní práci. Každý kousek obrázku se musel odlepit a posypat třpytkami, přesně podle návodu.

Zúčastnili jsme se otevření nového hřiště, sice jsme vše sledovali ze stínu v parném dni, ale i tak se žákům nové sportovní hřiště velmi líbilo.

Odpoledne jsme trávili venku, v areálu školy. Žáci se osvěžovali vodními bombami. Tato aktivita žáky velmi baví.

Vypravili jsme se na vycházku do kláštereckého parku, kde jsme navštívili cukrárnu. Každý si vybral podle své chutě něco dobrého. Většinou zvítězila zmrzka do tmavého kornoutu.

No a teď už se žáci těší na prázdniny, hlavně naši nejmenší prvňáčci, pro které to jsou jejich první velké prázdniny.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 3. 7. 2023 8:53

Poslední vysvědčení

Na naší škole je milým zvykem se s žáky 9. ročníku slavnostně rozloučit v kláštereckém Kulturním centru.

Naplněný sál Kulturního centra včera viděl program, který si žáci připravili, včetně společného zpěvu a tanečního vystoupení. Tradičně jim paní ředitelka s panem starostou popřáli vše nejlepší do dalšího života. Všechny tři třídy našich absolventů dostali své poslední vysvědčení na základní škole a rozloučili se se školou i jejími učiteli.

Přejeme jim hodně úspěchů v jejich dalším studiu i životě.

Videa z této akce naleznete na odkazu https://www.facebook.com/profile.php?id=100089830117397

Fotogalerie

Mgr. Miloslav Hrachovec


Publikováno 1. 7. 2023 15:59

Bojovka 3.A a 3.B

Bojovka nebo také honba za pokladem. Poslední den si žáci třetích tříd užili bojovku kolem školy. Čekalo je 18 zapeklitých úkolů, z kterých se dala poskládat tajenka. Mělo to však háček. Tajenka byla napsaná pozpátku. Mnohem horší bylo jednotlivé úkoly najít. Některé úkoly se nám totiž dost schovaly. Nikdo se nám při bojovce neztratil a všichni jsme si to báječně užili.

Fotogalerie

Michaela Zmeškalová


Publikováno 30. 6. 2023 7:19

Předprázdninový týden ve 3.A

Učení čas skončil již, prázdninám jsme o kus blíž.

Fotogalerie

žáci 3.A


Publikováno 30. 6. 2023 7:13

Výlet na hrad Hasištejn

V úterý 27. 6. jsme jeli na výlet na hrad Hasištejn. Čekala nás tam spousta překvapení. Mohli jsme si sami vyzkoušet jak se ve středověku pracovalo se dřevem, jak se lovila zvířata. Zastříleli jsme si také z praku. Co se nám hodně líbilo, bylo upéct si placku na horkém tále, kterou jsme si museli sami vyválet z připraveného těsta. K ní jsme si opekly buřty a moc si na všem pochutnali. Potom jsme se zúčastnili krásného programu, který byl pro nás připraven s rytíři, loupežníky a středověkými zbraněmi. Moc jsme si vše užili, výlet se nám moc líbil.

Děkujeme za krásné zorganizování.

Fotogalerie

žáci 4.A a 4.B


Publikováno 28. 6. 2023 16:28

Závěrečná bitva 7.B

Dnešní dopoledne jsme strávili u nás ve městě, ale dost netradičně. Vydali jsme se totiž na paintball. Rozděleni do týmu v čele s paní učitelkou a paní asistentkou jsme navlékli vojenské kombinézy, rukavice, ochranné brýle, nafasovali pistole, nakoupili kuličky, naběhli do terénu a začal boj na život a na smrt. 
Užili jsme si pořádnou přestřelku, občas trochu bolestivou, ale všichni jsme přežili, jen nějaká ta modřina se nám sem tam objevila. 
Ing. Lenka Svobodová 

Publikováno 28. 6. 2023 16:21

Vzhůru k výškám

Vzhůru k výškám, vzhůru do vyšších pater.

Páťáci přejí všem žákům a zaměstnancům naší školy krásné prázdniny.

Rodičům děkujeme za trpělivost a podporu.

Na shledanou v novém školním roce. 

Fotogalerie

Mgr. Alena Bartoňová a žáci 5.A


Publikováno 28. 6. 2023 16:10

Poslední hodina PČ

Při poslední hodině pracovních činností si děti vyrobily vlaštovky z papíru.
Letíme na prázdniny, které jsou už za dveřmi.

Fotogalerie

Michaela Zmeškalová


Publikováno 27. 6. 2023 7:09