Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Březen v 1. oddělení ŠD

Březen v 1. oddělení ŠDZačátkem března jsme z keramické hlíny vytvořili lapače snů. Vypálenou hlínu jsme naglazovali a nazdobili korálky a peříčky. Lapače snů nás moc bavily a odnášíme si je domů na ozdobu bytu.

Dne 8.března je Den žen, a tak jsme vyrobili malá překvapení. Lakem na nehty jsme lakovali a zdobili dřevěné kulatiny, navázali jsme na ně stuhu a vznikly nám překrásné náhrdelníky. Naše maminky byly z našich malých dárečků velmi nadšené.

Jarní květy lákají včelky na pyl. Jako jedna z prvních kvete vrba jíva, přezdívaná “kočičky“ . Začali jsme tvořit právě výše zmíněné kočičky, a to z balených ubrousků a vatových tamponů. Na jaro jsme vyseli do kelímků velikonoční osení, děti si ho nazdobily. Žáci každý den zalévají travičku a pozorují jak roste.

Děvčata tvořila ozdoby na krk a kluci vytvářeli kameny podle své fantazie. Každý si je odnáší domů, aby se pochlubili co vyrábíme ve školní družině. Žákyně tvořily zajíčky z velkého klubka provazu. Pomocí tavící pistole smotávaly provaz do kolečka, uši formovaly látkou a vytvořily  mašli. Moc se jim to povedlo. Z pěnové hmoty jsme vystříhali vejce, zkrášlili vlnou a každý si je nazdobil podle svého vkusu.

Na Velikonoční jarmark jsem vytvořili rámečky zdobené stromy a tulipány, lapače snů, malovali jsme lahve, záložky do knihy, zdobili jsme malé skleničky lepícími ornamenty, malované dřevěné magnetky, klíčenky, orámované tulipány z voskovek a jiná překvapení pro rodiče.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová