Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

2.A v Perštejně

Ve čtvrtek 9. 6. jsme se vydali na pěší výlet z Lužného a prima si ho užili. Ve slohu jsme napsali, jak se nám výlet líbil a co jsme na něm viděli i prožili. Přikládáme k nahlédnutí naše dvě práce. 

žáci 2.A

Jeli jsme vlakem " Žraločkem" a vystoupili v Kotvině. Po cestě zpět jsme hráli různé soutěže. První soutěž byla zapamatovat si několik přírodnin. Druhá běh, ale při něm se Maxovi vyzula bota a skončil čtvrtý. Hráli jsme také přírodní pexeso, vytvářeli mandaly z přírodnin a skládali o výletě básničku. V Kyselce jsme si dali zmrzlinu a limču. Výlet byl hezký a chtěla bych si ho zopakovat ve třetí třídě.

E. Urbancová

Nejvíc se mi na tom líbilo, jak jsme tam dělali soutěže a taky jak jsme vymýšleli báseň a jak jsme dělali cestou Arizonu a jak jsme si koupili zmrzlinu. Výlet byl moc hezký, protože se mi tam líbilo úplně všechno.

K. Iblová

Fotogalerie


Publikováno 13. 6. 2022 7:15

1.B v Perštejně

V úterý i přes nepřízeň počasí jsme odjeli autobusem do Perštejna, abychom se podívali po jeho okolí. Navštívili jsme malou farmičku pana Lebedy a vystoupali jsme na Temberk. Děti si nakrmily zvířátka a pohrály si. Všem se minivýlet líbil.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková a Lenka Srbecká


Publikováno 13. 6. 2022 6:58

8.C na Lasergame

Dne 7. 6. vyrazila třída 8.C vlakem do Mostu, aby si užila super den na lasergame. Opravdu jsme si to užili a můžeme doporučit ostatním.

Fotogalerie

Mgr. Simona Kuncová


Publikováno 9. 6. 2022 17:12

Vernisáž „Máme rádi Evropu“

Po nevyžádané covidové přestávce se dne 31. 5. 2022 naše škola konečně dočkala Vernisáže ve spojovačce. V 16 hodin zahájila paní ředitelka Monika Bártová Vernisáž pod názvem „máme rádi Evropu“.  Na programu bylo mimo jiné i hudební a recitační vystoupení žáků 1. a 2. stupně. Kromě každoročních hostů jako je pan starosta města a zastupitelů jsme na naší škole přivítali i studenty a učitele z Polska, Portugalska, Španělska a Slovinska. Stali se našimi hosty v rámci projektu Erasmus, kterého se zúčastnili i vybraní žáci naší školy ve Španělsku a Portugalsku. Udělalo nám radost nejen počasí, ale také hojná návštěva rodičů a přátel školy. Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě vernisáže a všem, kteří se přišli na práci našich dětí podívat.

Těším se příště na shledanou.

Fotogalerie

Mgr. Simona Kuncová


Publikováno 9. 6. 2022 17:07

7.A a nezapomenutelné zážitky ve FUN aréně Cheb

Dne 6. 6. 2022 jsme se vydali na netradiční školní výlet do FUN arény Cheb. Tam čeká zábava opravdu na každého. Nadšení, talent, ambice a soutěživost jsou jedním z pilířů každé úspěšné školy.

Děti si upevnily své dovednosti a užily si den plný zábavy, adrenalinu i pohody. Zažili jsme teamovou jízdu na motokárách, zde se opravdu ukázala bojovnost jednoho týmu proti druhému. Dále jsme si užili jumparénu, vyzkoušeli svoji ohebnost a hbitost. V restauraci jsme doplnili energii dobrým jídlem a domácí limonádou.

Děkuji své třídě za nezapomenutelné zážitky.

Fotogalerie

Ing. Monika Čermáková


Publikováno 7. 6. 2022 14:25

Úplně jiný týden ve škole

erasmus[2].jpg

Žáci naší školy spolu s učiteli připravili program pro poslední výměnný pobyt projektu Erasmus+ „The Colours of Science“. V rámci tohoto projektu Českou republiku navštívili ve dnech 30. 5. až 3. 6. 2022 studenti a učitelé z Portugalska, Polska, Španělska a Slovinska.

A co u nás zahraniční hosté zažili? První den navštívili hlavní město, kde si prohlédli Pražský hrad a přilehlé zahrady, projeli se parníkem po Vltavě. Druhý den probíhaly aktivity projektu ve škole. V dopoledních hodinách přivítal všechny účastníky pan starosta Ing. Drozd a pan místostarosta Mgr. Kodytek. Poté probíhal tzv. Nation Fair spojený s ochutnávkou národních pokrmů. Ochutnat zahraniční dobroty mohli i žáci a učitelé naší školy. V odpoledních hodinách se konala vernisáž prací žáků školy “ Máme rádi Evropu“ spojená s vystoupením žáků naší školy. Akci nám pomohl zahájit pan starosta. Ve středu si naši hosté mohli prohlédnout v rámci exkurze výrobu porcelánu a poté následoval workshop. Dekorování vlastního porcelánu všechny velmi zaujalo a byli rádi, že si výrobek mohou odvést domů. Po workshopu se všichni vydali do lanového centra na Plešivci. Někteří tento adrenalinový zážitek zvládli bez zaváhání, jiní se raději spokojili s procházkou po okolí. Čtvrtek začal návštěvou našeho zámku a zámeckého parku. Připravili jsme si pro hosty prohlídku expozice porcelánu a okruh Atraktivity. Studenti si mohli vyzkoušet, jak se žilo v minulosti a prohlédnout si podzemí zámku. Poté byl tento den opět dnem aktivit ve škole. Naši žáci provedli hosty učebnami a prostory celé školy. Poté následoval tzv. Science Fair, na kterém se prezentovaly různé pokusy nejen z chemie a fyziky na hlavní téma projektu barvy ve vědě. Na Science Fair se přišli podívat i žáci naší školy. Poslední den již někteří hosté odjížděli. Zůstával pouze tým Slovinska, se kterým jsme se vydali poznat okolí řeky Ohře v rámci pěšího výletu do Perštejna.

Počasí vyšlo skvěle a setkání si všichni užili. Jen nám bylo líto, že už to byla poslední aktivita našeho projektu.  Doufáme, že zůstaneme v kontaktu i v budoucnosti.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 7. 6. 2022 14:19

Revolution train

Revolution train - cesta 6. B netradičním zážitkovým vlakem

Jaká je cena za špatné rozhodnutí? My už to víme.

V pátek jsme se s odhodláním podívali vstříc osudu člověka, který se neubránil drogám. Na nádraží čekala na žáky 6. tříd vlaková souprava s připraveným programem protidrogové prevence a interaktivní 5D projekcí. Velmi poutavým způsobem jsme si prohlédli místa, kam se snad nikdy nepodíváme. S naším sympatickým lektorem Filipem jsme se v každém vagónu seznámili s částí příběhu o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Žáci byli od začátku účastníky příběhu a díky připraveným technologiím mohli dění sami ovlivňovat. Nebudeme prozrazovat, co přesně další návštěvníky čeká, ale pro nás byl každý krok ve vlaku poučný a zajímavý. Prostor byl také pro otázky a diskuzi k různým událostem z příběhu. Teď už víme, jak se v takových případech zachovat.

Opravdu autentický zážitek byl pro nás všechny impulzem k přemýšlení o našem rozhodování, ale také k vyjádření vděčnosti za poskytovanou výchovu a vzdělání.

„Šťastný je člověk, kterého varuje cizí chyba.“ — Jan Amos Komenský
Fotogalerie 6.B

Mgr. Diana Homolková

 

7.A a Revoliution train

Dne 03. 06. 2022 jsme se zúčastnili velice zajímavého preventivního programu pod názvem Revolution train.

Hlavním tématem programu byly životní hodnoty, právní vědomí, trávení volného času, návykové látky, závislosti a závislostní chování, zdravý způsob života, rizikové chování a kriminalita, osobní svoboda, zodpovědnost a bezpečnost.

Vlakový příběh přináší několik způsobů, jak děti na základě silného zážitku a pocitu odpovědnosti za vlastní život, posunout o kousek dál. Vlak je vybaven kinosály a interaktivními místnostmi a děti sledují skutečný příběh o drogové závislosti.

Děti vyplňovaly dotazník a odpovídaly na otázky týkající se výše uvedených témat.

Program byl velice poučný a věřím, že napomohl nasměrovat děti ke správným budoucím volbám.

Děkujeme a budeme se těšit na návazné programy.

Fotogalerie 7.A

Ing. Monika Čermáková

 


Publikováno 7. 6. 2022 14:09

Čtvrťáci slavili Mezinárodní den dětí

Svátek dětí jsme oslavili pěším výletem. Vyšlápli jsme si trasu z Perštejna do Klášterce, do Perštejna jsme dojeli autobusem. Počasí nám přálo, nožky nás poslouchaly a pěkně nám spolu bylo. Na závěr jsme si za odměnu dali zmrzlinku a tak jsme svátek dětí oslavili příjemně i udělali něco pro své zdraví.

Fotogalerie

učitelky a děti ze 4.A a 4.B


Publikováno 7. 6. 2022 13:48

Mezinárodní den dětí v 1. oddělení ŠD

Dne 1. 6. 2022 jsme slavili Den dětí, každý dostal škrábací obrázek a nafukovací balonek, který si odnesl domů. Děti vyškrabovaly motýly, papoušky, koně, ryby, lvy a jiné obrázky. Všichni byli nadšení. Nakonec jsme si pochutnali na popcornu a věnečcích.

Soutěžili jsme:

  • napiš ústy své narozeniny
  • škraboška - najdi svého kamaráda v družině podle obličeje
  • házení na kruh míčem
  • skrývačky - hledali jsme křestní jmena v textu

Za soutěžení děti dostaly sladkou odměnu.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 7. 6. 2022 13:44

1.B u hasičů

1. 6. se byla naše třída podívat u kláštereckých hasičů. Děti si prohlédly výstroj a všechny přístroje, které hasiči při své práci používají. Největším zážitkem pro děti bylo vylézt na hasičské auto a podívat se do nádrže, a samozřejmě stříkání stříkačkou. 

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková


Publikováno 2. 6. 2022 7:42