Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Jak se žilo dříve

V říjnu naše třída navštívila výstavu na zámku s názvem "Jak se žilo dříve".

Děti se seznámily se středověkým způsobem bydlení, obchodování, oblékání a pěstování plodin. Vyzkoušely si psaní brkem a obtížnost středověkého písma. Podivovaly se nad krutými způsoby trestání a mučení provinilců a se zájmem naslouchaly  zámeckým duchařským historkám. Součástí prohlídky byla i prohlídka expozice loutek v zámeckém sklepení.

Paní průvodkyně dětem vše přibližovala poutavým vyprávěním. Výstava se nám moc líbila.

Fotogalerie

Mgr. J. Vlastníková


Publikováno 4. 11. 2022 9:54

Halloween - pečení cukroví

Letos jsme oslavili část Halloweenu ve školní kuchyňce, kde jsme pekli dýně, duchy a netopýry z lineckého těsta. Rozváleli jsme těsto, vykrajovali vykrajovátky tvary, pekli a zdobili je polevou. Nestačila však ani zaschnout a my si už skvěle pochutnávali. 

Po sladké pochoutce jsme si v maskách zasoutěžili v tělocvičně a zatančili ve třídě. Závěrem jsme samozřejmě také vyhlásili nejhezčí masky. Nejstrašidelnější měla Rozálka :)

Fotogalerie

žáci 3. A


Publikováno 2. 11. 2022 12:23

Páťáci tančí

V úterý 25. 10. jsme ve škole tančili. Měli jsme skvělého instruktora Matěje. Tančili jsme moderní tance, ten první nám šel docela dobře, ale ten druhý, to byl oříšek. Nakonec jsme to ale zvládli. Tento den byl super a doufám, že bude více dnů  tancování s Matějem.

Matyáš Kráčmar

Tancování mě baví. Věnuji se tancování už 7 let. Budu se snažit, abych uměla tancovat jako Matěj. Matěj je moc šikovný. Spolupracuje s mojí učitelkou tance. Moje trenérka mi řekla, že mohu mít v 15 letech svoji  vlastní  skupinu. Tancovat před ostatními spolužáky se stydím. Přesto jsem svoji největší slabinu překonala. Moc mě to bavilo a naučila jsem se nové taneční kroky.   

 Kristýna Štefulová

V úterý jsme s tanečníkem Matějem první dvě hodiny tancovali v tělocvičně. Nejdříve jsme se protáhli. Potom jsme tancovali lehčí a nakonec těžší tanec. Na závěr nám Matěj ukázal svůj tanec cha cha. Byl moc šikovný a určitě bych si to ještě jednou nebo i vícekrát zopakovala.

Klaudie Malinová

Tancování s Matějem mě velmi bavilo. Naučil jsem se skvělé tance. Pouštěli jsme s k tanci různé melodie, takže se nám lépe tancovalo.   

Jan Sivák

Fotogalerie


Publikováno 2. 11. 2022 12:17

Halloween ve 3. oddělení ŠD

V pondělí 31. 10. jsme si užili Halloween i v naší třídě.

Žáci přišli v maskách, vystřihli si ducha, kterého si pojmenovali. Nakonec jsme si užili hudební soutěže. Hráli jsme židličky, vyhráli Adam Braum, Lukáš Dohányos, Kačka Ondrová a Kačka Szatmári. Pak jsme si zahráli sochy, kde vyhrála Eliška Křížková. Všichni dostali odměnu. Nakonec jsme si užili diskotéku.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 2. 11. 2022 10:51

Halloween v 1.A a 1.B

V pondělí 31. 10. 2022 bylo v naši škole pěkně strašidelně. Místo prvňáčků přišly různé příšery. Nejdříve jsme se trochu bály, ale šlo o hodná strašidla. Společně jsme tedy vyrazili do tělocvičny, užít si Halloween plný soutěží a sladkých odměn. Děkujeme všem rodičům za obstarání krásných kostýmů.

Fotogalerie

Anna Fuksová a Barbora Chloubová


Publikováno 1. 11. 2022 14:13

Školní kolo Pythagoriády

Na konci října se žáci 6., 7., 8. a 9. ročníků zúčastnili školního kola Pythagoriády.

Žáci v hodině matematiky řešili 15 úloh (15 bodů), které byly zaměřeny zejména na logiku, práci s textem a základní znalosti. Někteří soutěžící takové zpestření matematiky uvítali a shledali soutěž zajímavou. S výsledky v jednotlivých třídách žáky seznámí vyučující M. Na základě rozhodnutí okresní komise bude stanovena bodová hranice pro postup do okresního kola, které se koná 22. 11. 2022 v Chomutově.

Nejlepší řešitelé:

6. ročník:

9 bodů - N. Nikiforuk (6.B)

6 bodů - J. Nádeník (6.A)

5 bodů - J. Kelich (6.A), D. Nádeník (6.A)

7. ročník:

6 bodů - V. Rompotl (7.A)

5 bodů - D. N. Dvořák (7.A), L. Říha (7.A)

8. ročník:

4 body - D. Granát (7.A), J. Kodydek (7.A), T. H. Nguyen (7.A), N. Rolincová (7.A)

9. ročník:

10 bodů - T. Hrachovec (9.B)

5 bodů - M. Bartoš (9.A), P. Kaločay (9.C), J. Širochman (9.A), K. Svinaříková (9.A), M. Trnková (9.B)

Mgr. David Vránek


Publikováno 1. 11. 2022 13:47

Halloween na prvním stupni

Dne 31. 10. 2022 se žáci zúčastnili halloweenských soutěží v tělocvičně. Soutěžili ve třech disciplínách a to slalom, skok snožmo a ve vybíjené. Utkaly se vždy třídy, áčko proti béčku. Všichni se snažili, tudíž odměna čekala jak na vítěze, tak na poraženého. Masky byly opravdu krásné, proto jsme některé z nich ocenili diplomem. Akce se velmi vydařila.

 Fotogalerie

Klára Čtvrtníčková


Publikováno 1. 11. 2022 13:42

Klášterecký park s průvodcem

logo[9].jpg

Měli jsme štěstí, že jsme se mohli v rámci Šablon III - Projektový den ve škole zúčastnit projektu Poznáváme památky našeho města. 19.10. jsme se vypravili do zámeckého parku, kde se nás ujala šikovná paní průvodkyně a provedla nás výstavou z období středověku. Potom jsme navštívili Thunskou hrobku a oba klášterecké kostely. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací z dějin našeho města.

Nejvíc se nám ovšem líbilo vyprávění p. Kodytka, který nás vzal na výpravu po Kaplích Sedmi bolestí panny Marie. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto projektu. Užili jsme si krásné a poučné dopoledne.

Fotogalerie

Mgr. Alexandra Preislerová, Mgr. Alena Bartoňová a žáci 5.A a 5.B


Publikováno 1. 11. 2022 9:51

Říjen v 1. oddělení ŠD

Podzimní tvoření dětí z 1. oddělení:

  • výroba barevného listí padajícího ze stromů
  • obtiskávání javorových listů na keramickou hlínu
  • tvoření podzimních dekorací
  • skládání dýní z barevných papírů
  • obkreslování pavouků a sítí doplněných fixami

Žákům se podzimní práce povedly a odnášejí si je domů.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 31. 10. 2022 13:36

5.B v kuchyňce

I letos jsme si zpestřili hodinu pracovních činností pracemi ve školní kuchyňce. Tentokrát jsme si připravili zdravou tvarohovou svačinku s čerstvým ovocem. Důkazem toho, že se nám to povedlo, je, že se po této dobrotě na konci hodiny jen zaprášilo.

Fotogalerie

žáci 5.B


Publikováno 31. 10. 2022 13:22