Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hledáme nejlepšího Mladého chemika

Hledáme nejlepšího Mladého chemikaV říjnu se uskutečnilo školní kolo již 12. ročníku soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika“. Motem letošního ročníku je „Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na den. Naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu na celý život“. Do soutěže se zapojili žáci 9. tříd v rámci hodin chemie. Potýkali se s různě záludnými úlohami zaměřenými na pojmy, názvosloví a výpočty. Nejúspěšněji byla řešena úloha Chemické rébusy. Největší problémy měli žáci s výpočty a chemickými pojmy. Do krajského kola postupují Yan Sklianko, Veronika Hlavínová a Pavla Hablawetzová. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole. Děkuji za spolupráci Mgr. Kuncové.

Nejúspěšnější řešitelé školního kola s více jak 20 body:

pořadí

Počet bodů

jméno

třída

1.

28,25

Skliarenko Yan

9.A

2.

25,5

Hlavínová Veronika

9.A

3.

24,75

Hablawetzová Pavla

9.B

4.

23,00

Nguyen Viet Tiep

9.A

5.

21,5

Granát Daniel

9.A

6.

20,75

Skoková Martina

9.B

Odkaz: https://mladychemikcr.cz/

Ing. Monika Bártová