Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

I technika může být zábava

Naše škola přijala pozvání z ostrovské průmyslovky a tak jsme 19. 4. 2023 vyrazili do Ostrova. Střední průmyslová škola Ostrov je školou, která nabízí celou řadu zajímavých studijních příležitostí. Na výběr je z řady oborů (maturitních i učebních), namátkou jmenujme strojírenství, elektrotechnika, ICT, veřejnoprávní činnost a z učebních oborů automechanik a nástrojař. Naši žáci si otestovali práci s různými přístroji, počítači, ale i manuální zručnost. Tím si nenásilnou formou zkusili činnosti z různých učebních a studijních oborů, které tato škola nabízí. Pojetí akce jako týmové soutěže se osvědčilo, umožnilo testovat schopnosti žáků v porovnání s žáky z jiných škol.  Naši žáci ve své skupině obsadili první dvě místa. Moderní a krásně vybavená škola byla velmi příjemnou kulisou pro podařenou akci. Až se za rok naši budoucí deváťáci budou rozmýšlet, na jakou střední školu se vydat, jistě se jim vybaví tato úspěšná akce.

Fotogalerie

Mgr. Jitka Řebíčková a žáci 8.A a 8.B


Publikováno 20. 4. 2023 18:38

Dodatečný zápis do 1. tříd

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2023/2024 je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017. V případě velkého zájmu otevřeme až 3 první třídy. V prvních třídách by měly v příštím roce učit Mgr. Alena Bartoňová a Mgr. Radka Maříková.

Děti, kterým byl pro školní rok 2022/2023 udělen odklad školní docházky, musí požádat o přijetí znovu.

Dostaví-li se k zápisu rodiče s dítětem narozeným v době od 1. 9. do 31. 12. 2017 (tj. k 1. 9. 2023 nešestiletým) a požadují-li zahájení školní docházky, je nezbytně nutné v době zápisu podat písemnou žádost a doložit ji doporučujícím vyjádřením školského poradenského pracoviště a odborného lékaře.

Dodatečný zápis je stanoven na 17. dubna 2023 od 13 do 17 hodin.

Doklady k zápisu:

  1. Rodný list dítěte
  2. Občanský průkaz zákonného zástupce (nebo pas u cizích státních příslušníků a doklad o pobytu)

Odklad povinné školní docházky:

Pokud uvažujete o odkladu školní docházky pro své dítě, je třeba zažádat o vyšetření v PPP ještě před zápisem.

U zápisu je třeba už předložit doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Zápis probíhá formou pohovoru, kdy se jedna paní učitelka věnuje dítěti a druhá s rodiči vypisuje příslušné formuláře.

Před dnem zápisu, prosím, děti nestresujte, nestrašte je školou ... Chceme, aby se jim u nás líbilo, aby se do školy těšily. I my se těšíme na nové žáčky a přejeme jak dětem, tak i rodičům co nejklidnější a příjemná léta školní docházky.   

Přílohy:

vedení školy


Publikováno 16. 4. 2023 16:24

Kolekce školního oblečení

Nedávno jsme hlasovali o vítězný motiv na kolekci školního oblečení. Vítězný motiv byl vybrán a nyní byl otevřen e-shop, který najdete na odkazu https://www.kraloveskoly.cz/skolaklasterec/ . Pokud vás něco zaujme, lze objednávat do 30. dubna 2023, pak se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně bude odesláno k vám domů.

Příloha:

vedení školy


Publikováno 14. 4. 2023 13:03

První pomoc se záchranářem

Budou naši žáci schopni zachraňovat životy? Doufáme, že nyní už ano! Umožnili jsme 8. a 9. ročníkům jít do Kulturního centra na interaktivní přednášku První pomoc se záchranářem, kterou vedl zkušený záchranář Jan Svoboda. Jeho přednáška byla velice zajímavá, poučná i vtipná, plná příběhů ze života. Součástí této akce byla i možnost si zkusit resuscitovat zraněného, což si vyzkoušelo hned několik žáků. Dokonce spolu soutěžili, kdo zachrání zraněného lépe, vše pomocí aplikace, která převedla na procenta, jak moc úspěšní v zachraňování byl každý z žáků. Věříme, že se žákům akce líbila, a že jim přinesla cenné informace, díky kterým by v potenciální krizové situaci byli schopni pomoci.

 Fotogalerie

Mgr. Václav Homolka


Publikováno 14. 4. 2023 12:35

Okresní kolo olympiády z českého jazyka

Ve středu 5. 4. 2023 se Tomáš Hrachovec z 9.B zúčastnil okresního kola olympiády z českého jazyka (49. ročník), kde se umístil na krásném čtvrtém místě z 37 účastníků. V prvním testu se žáci přesvědčili o znalostech svého mateřského jazyka a druhým úkolem byla slohová práce v rozmezí 300 slov a více.

Tomáš využil své fantazie a napsal žertovný příběh: „Jak překvapit učitele na aprílový den". Měla jsem tu čest si jeho příběh přečíst a věřte mi, že jsem se velice pobavila. Kdyby se to opravdu uskutečnilo, pobavila by se tím spousta učitelů i žáků. Tome, jen tak dál. Veliká gratulace.

Helena Döringová


Publikováno 12. 4. 2023 12:21

Výsledky výtvarné soutěže ŠD

Naše školní družina vyhlásila výtvarnou soutěž.

Výstava a hlasování probíhalo v  prostorách naší školní družiny. Děkujeme těm, kteří se do soutěže zapojili.

Umístění našich malých výtvarníků:

 

1. KATEGORIE

 

1. místo

 

Lukáš Genser, ZŠ Školní

 

2. místo

 

Alice Šprláková, ZŠ Školní

 

3. místo

 

Martin Kodydek, ZŠ Školní

 

 

2. KATEGORIE

 

1. místo

 

Viktorie Hrušková, ZŠ Školní

 

2. místo

 

Barbora Balážová, ZŠ Školní

 

Jana Tykvartová, ZŠ Krátká

 

3. místo

 

Nikolas Bui, ZŠ Školní

 

Výherci dostali diplom a malý dáreček, ostatní výtvarníci dostali malou sladkou odměnu.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 12. 4. 2023 12:14

Velikonoční pečení v 2.B

V pondělí byla naše třída ve školní kuchyňce. Pustili jsme se do pečení perníčků. S válečkem a vykrajovátky pracovali kluci i děvčata. Všichni byli moc šikovní. V úterý si všichni perníčky nazdobili, aby si je mohli vzít domů.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková


Publikováno 8. 4. 2023 10:30

Sedmičky v divadle

V úterý 4. dubna jsme navštívili divadlo v Mostě. Hráli zajímavou detektivní komedii Splašené nůžky.

Tato inscenace je o tom, jak nad kadeřnickým salonem objeví mrtvolu slavné pianistky. Její smrt vyšetřují detektivové, kteří v průběhu představení zapojují publikum do samotného vyšetřování. Proto rozuzlení příběhu nemusí být vždy stejné.

Vnímavému divákovi k dobré náladě přispěly také nádherné herecké výkony oblíbených herců a vtipné narážky na současný politický život.

Fotogalerie

Mgr. Iva Máchová a Ing. Lenka Svobodová


Publikováno 8. 4. 2023 10:15

Noc s Andersenem 2023

Loučení s měsícem čtenářů proběhlo na naší škole v duchu známé pranostiky, avšak s mírnou úpravou – březen, ke knize vlezem, duben, stále číst budem. Odstartovali jsme první ročník celorepublikové akce, která měla za cíl prožít odpoledne, večer i noc s literaturou. Měli jsme možnost vyslechnout zajímavé příběhy autorek, které se už dlouhou dobu věnují psaní úspěšných knih. Díky jedné z nich jsme si zkusili napsat příběhy vlastní. Zavítaly k nám paní Petra Martišková, Radka Zadinová a Renata Šindelářová.

Nejprve nás zajímalo, jak se z vášnivé čtenářky, žákyně naší školy, stala úspěšná spisovatelka. Ptali jsme se, jak se píšou knihy „na přání“ čtenářů a proč začala p. Martišková točit trailery na své knihy. Po zhlédnutí několika z nich jsme to pochopili. Dozvěděli jsme se, jaké drobnosti utvářejí dobrou knihu. I Spisovatelé nějak začínali. Od koho dostávali cenné rady? Jak se projevuje tzv. autorská slepota? Co je náplní práce nakladatelů a jak se tvoří obálka knihy? Sami jsme si, například v rámci tvůrčích dílen tvoření přebalu a vazby knih, vyzkoušeli, že to není nic snadného. A v rámci vydávání knih ani nic levného. Možná až nyní jsme si s překvapením uvědomili, kam mizí více než polovina ze zisku za prodanou knihu.

Romány pro dívky někdy mohou překvapit, jak jsme se přesvědčili z autorského čtení p. Zadinové. Po krátké míčové přestávce, odpočinku a večeři nás čekal přesun do jiné, tvůrčí galaxie. Ve skupinkách jsme vymýšleli vlastní fantasy příběhy, které nás nakonec opravdu hodně pobavily. Byla by škoda neslyšet před spaním o cestách vesmírné čarodějnice, zážitcích Šnekocoura či konci skřítka Arnoštka v polárkovém dortu.  Do aprílového rána jsme se probouzeli s úsměvem, a to bez legrace.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková


Publikováno 4. 4. 2023 15:59

Zápis do 1. tříd

Fotografie z 1. dne zápisu do 1. tříd. Děkujeme všem za projevenou důvěru.

Fotogalerie

zaměstnanci školy

 


Publikováno 4. 4. 2023 15:36