Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Říjen v 1. oddělení ŠD

Říjen v 1. oddělení ŠDZačátkem měsíce října chlapci udělali z trubek podzimáčky (stromy). Jeden je buk, druhý javor a třetí jírovec. Na čtvrtky jsme lepili podzimní listy a plody. Kluci si podzimáčky oblíbili.

Děti si povídaly o baletkách. Děvčata vystříhávala baletky z bílého papíru a nalepila je na barevné čtvrtky. Ozdobila je listím a udělala pozadí. Zdobili jsme tak nástěnku v jídelně.

Podzimní listí jsme tečkovali a použili akvarelové barvy. Dětem se hraní s tečkováním moc líbilo.

Pak jsme tvořili dýně. Vystřihli jsme kola z kartónu a nalepili ne ně barevnou látku. Použili jsme podzimní list a omotali list chlupatými drátky. Dýně se nám povedly.

Určovali jsme čas. Žáci hovořili o digitálních, přesýpacích a ciferníkových hodinách. Ve dvojicích pracovali s pracovními listy, kde dopisovali čas podle obrázků a doplňovali do ciferníku čísla.

Pavoučí sítě a pavouk nás inspiroval k další tvorbě. Na černou čtvrtku jsme nakreslili bílou tužkou síť, kterou jsme lepili herkulesem a použili jsme sůl na zasypání. Pak jsme barvili akvarelovými barvami nebo jsme použili barevné třpytky. Děti byly překvapené, že mohou pracovat se solí ve výtvarné výchově. První třída vyráběla pavučiny z papírového talíře. Nakreslili pavučinu bílými voskovkami a použili vodovky na vybarvení talíře. Nakonec přilepili tavnou pistolí pavouky.

Sluníčko stále svítí a tak si v keramice  vyrobíme krásná sluníčka.

Poslední den 31.10. jsme si udělali „Halloween“.  Děti se převlékly do masek – smrťák, černá paní, čertík, černá kočka, Hulk a jiné. Nejdříve jsme hráli halloweenské hry - namotávání  na provázku pavouka, házení žaludů do koše, židličková hra. Všichni si pochutnávali na popcornu. Vítězové dostali věcnou odměnu a ostatní si pochutnávali na bonbónech. Vytvořili jsme různé strašidelné dekorace v podobě pavouků, dýní a čarodějnic.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová, Lenka Srbecká a děti z 1. oddělění