Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Říjen v 2. oddělení ŠD

V říjnu jsme se seznámili s keramickou dílnou, vyráběli jsme ze sádry na Helloween a další výrobky z barevného papíru s podzimní tématikou. V tělocvičně proběhlo sportovní odpoledne. Děti také rády staví z kostek různé stavby a zpívají karaoke.

Fotogalerie

Hana Windischová


Publikováno 31. 10. 2022 13:17

Říjen ve 3. oddělení ŠD

Měsíc říjen jsme zahájili exkurzí v Korku. Ve třídě jsme se pustili do vyrábění, kdy si žáci výrobky odnesli domů.

Vyráběli jsme: mozaiku z dřevěných tvarů, ježka, kterého jsme ozdobili vlnou a dekorací z raznic, stínovali jsme kočky pomocí suchého pastelu, ze samo tvrdnoucí hmoty jsme pomocí vykrajovátek vyrobili dýně, netopýry a duchy, které jsme nabarvili akrylovou barvou, kdo chtěl, mohl si ještě dozdobit flitry. Pomocí přírodního materiálu a papíru jsme vyráběli lištičky na špejli, které si žáci odnesli domů na ozdobu do květináče.

Navštívili jsme naší keramickou dílnu, kde jsme vyráběli podzimní list. V tělocvičně jsme si zasoutěžili a hráli míčové hry.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 25. 10. 2022 7:28

Ohlédnutí za loňským rokem Erasmus+

Školní rok 2021/2022 byl pro školu velmi netradiční. V tomto roce se podařilo uskutečnit všechny plánované výjezdy žáků školy v rámci projektu Erasmus+. Na závěr se také uskutečnilo setkání partnerských škol v Klášterci nad Ohří. Tuto akci si můžeme připomenout díky zpracovanému videu.

https://youtu.be/iTeyV0OhxMk

Ing. Monika Bártová


Publikováno 24. 10. 2022 7:05

Volba člena školské rady

Dne 12. 9. 2022 se uskutečnilo 1. kolo voleb do školské rady. Zákonní zástupci navrhli pět kandidátů z řad zákonných zástupců. Všichni kandidáti potvrdili zájem o práci ve školské radě. 

Do druhého kola tedy postupují všichni navržení kandidáti: paní Aneta Málková, paní Radka Ledecká, paní Lucie Kisová, pan Jiří Kráčmar a pan Lukáš Milička. Druhé kolo voleb se koná dne 7. 11. 2022 v průběhu třídních schůzek. Zákonní zástupci budou volit jednoho člena. Ten nahradí člena školské rady, kterému skončil mandát.

Příloha:

vedení školy


Publikováno 21. 10. 2022 9:57

Věda na kouli

Ve středu 19. října jsme se vydali do Žatce, kde je v rámci technického centra možnost navštívit dva edukativní programy. Tématem naší návštěvy byly planety sluneční soustavy a jejich měsíce. První byla věda na kouli, kde jsme si ukazovali zajímavé útvary na planetách a Měsíci. V planetáriu jsme se seznamovali se souhvězdími, jejich zdánlivým pohybem ve vztahu k Zemi a dalšími zajímavostmi z vesmíru.

Fotogalerie

žáci 9.A, 9.B a 9.C


Publikováno 21. 10. 2022 9:45

Projektový den v Ostrově

Naše škola přijala pozvání z ostrovské průmyslovky a tak jsme 18. 10. 2022 vyrazili do Ostrova nad Ohří. Střední průmyslová škola Ostrov nad Ohří je školou, která nabízí celou řadu zajímavých studijních příležitostí, jak naši žáci vědí již z dřívějších návštěv. Mohli si v rámci projektu STR vyrobit známku na řetízek. V rámci projektu ELE žáci sestrojili robota ze stavebnice a následně jej učili autonomnímu pohybu. Moderní a krásně vybavená škola byla velmi příjemnou kulisou pro podařenou akci.  Akce se líbila a pomůže našim deváťákům při výběru, na jakou střední školu se vydat.

Fotogalerie

žáci 9.A, 9.B a 9.C


Publikováno 21. 10. 2022 9:33

1. oddělení ŠD - Návštěva knihovny

Ve středu 19. 10. jsme navštívili Kulturní centrum. Nejdříve jsme si prohlédli výstavu obrázků Lucie Biháčové, která je ilustrátorkou pohádkových knížek pro děti.

Pak jsme navštívili knihovnu. Paní knihovnice Zuzka Bartáková provedla děti po knihovně, seznámila je s dětskými knihami, které si žáci mohou půjčit. V knihovně si pro nás připravili podzimní kvízy, hádanky a hledání písmen. Někteří si četli knihy, jiní zase soutěžili. Soutěže byly nakonec vyhodnocené a děti dostaly sladkou odměnu. Děkuji asistentkám Marice Zadorové a Lence

Srbecké za doprovod.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 21. 10. 2022 9:22

Důležitá informace - školní jídelna

Od 1. 12. 2022 musíme vyměnit již zastaralý systém evidence obědů za nový. Rozhodli jsme se k této výměně proto, že již nemůžeme zajistit čipové karty do našeho současného systému. Od 1. 12. 2022 budou v jídelně fungovat jen nové čipy, které nahradí dosud používané čipové karty. V průběhu měsíce listopadu bude možné čip zakoupit ve školní jídelně. Cena čipu bude 121,- Kč.

vedení školy


Publikováno 20. 10. 2022 14:19

Návštěva Pražského hradu

Symbol českého státu, jednu z nejkrásnějších českých památek (zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO) a zároveň jednu z nejvýznamnějších kulturních institucí navštívily společně šesté a sedmé ročníky naší školy. Tento zajímavý cíl, který navštěvují tisíce lidí z celého světa, v polovině října nalákal k výletu i nás. Během dopoledne jsme dorazili do historického centra Prahy a seznámili se s milými průvodkyněmi. Hned v úvodu exkurze jsme si uvědomili, na jak vzácném místě máme tu čest stát. Pražský hrad je největším souvislým hradním komplexem na světě. Při procházce (venku i uvnitř) jsme se mohli přesvědčit o rozmanitosti architektonických slohů, prohlédli jsme si Starý královský palác s Vladislavským sálem, Katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha s nádhernými kaplemi, zhlédli jsme střídání vojáků Hradní stráže, prošli jsme se kouzelnou Zlatou uličkou, ale hlavně se na každé zastávce dověděli plno nových informací. Po takovém soustu vědomostí přišlo na řadu i sousto něčeho dobrého do žaludku. Celodenní výlet jsme si užili a vůbec bychom se nebránili jeho zopakování.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková


Publikováno 20. 10. 2022 7:17

2.A - Drakiáda

Je podzim, vítr fouká na strništích a my jsme toho hned využili k pouštění draků.

Někteří draci se drželi při zemi, jiní se ale s lehkostí vznesli do oblak.  Běhali jsme, sbírali podzimní plody a užívali si krásného počasí.

Nejen léto, ale i podzim je krásný.

Fotogalerie

žáci 2.A


Publikováno 17. 10. 2022 11:01