Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Řidičák nanečisto

Všichni třeťáci si při prvouce osvojili základní pravidla dopravních situací, se kterými se děti setkávají v běžném životě – přecházení vozovky, funkci semaforu, znalost dopravních značek apod.

V praxi si to děti ze 3.A a 3.B vyzkoušely na dopravním hřišti. Přinesly si z domova koloběžky a zahrály si na opravdové řidiče. Ne všichni zvládli znalost dopravních situací perfektně, nějaké ty trestné body by některé žáky neminuly, ale chybami se člověk učí.

V každém případě jsme strávili zábavné a poučné dvě hodinky na dopravním hřišti.

Fotogalerie

Mgr. Alexandra Preislerová


Publikováno 12. 10. 2023 12:05

Králíci v ŠD

V úterý 10. 10. nás ve školní družině navštívil pan Radek Jareš se svým týmem.

Přivezli s sebou i 3 králíčky. V naší tělocvičně postavili pro králíčky dráhu. Každý bravurně překážku přeskočil. Dokonce překážku vytvořili i naši žáci.

Králičí hop je vcelku mladý sport s králíky – králík skáče přes překážky a člověk má úlohu vodiče, úlohu vodiče si vyzkoušeli i naši žáci.

Mezi králičími skoky pan Jareš povídal žákům o králicích, o jejich životě a zajímavosti.

Moc děkujeme za krásné a příjemně strávené odpoledne.

Fotogalerie

vychovatelky a žáci ŠD


Publikováno 12. 10. 2023 12:01

Beseda s místním spisovatelem

Naše škola měla možnost na začátku slunečného podzimního měsíce přivítat prvního literárního hosta. Rodák z našeho okolí, který se stal úspěšným spisovatelem, píše zejména o historii regionu Krušnohoří, kterou nám také během společné besedy představil. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o obyvatelích, zaniklých obcích, řemeslech a přírodním bohatství regionu.

Žáci 8. a 9. ročníků nejprve povídali o svých zájmech a tématech čtených knížek. Následně už mělo prostor povídání o cestách za kariérou spisovatele. Štěpán Javůrek začal psát poměrně brzy. Jezdil za dědečkem do Kadaně a rád se toulal po okolí. Objevoval tajuplná místa, o kterých se chtěl něco dozvědět. Do pátrání se musel pustit sám. Hledal v archivech a prostřednictvím pamětníků získával informace o neznámých a opuštěných místech. Proč si tak pracně získané historky nechávat jen pro sebe? Zaniklá obec Chaloupky ho inspirovala k sepsání první knihy. Dnes už mu téměř každoročně vychází kniha o regionální historii.

Mnozí z nás začlení nově představené tituly do své volnočasové četby. Některé, až neuvěřitelné příběhy (např. soužití českých a německých rodin těsně po válce) totiž chceme slyšet až do konce, takže nám nezbývá nic jiného, než se pro oceněné knihy vydat do naší knihovny či knihkupectví.

Je dobré naše nápady a příběhy sepisovat a inspirovat tak své okolí. Teď už máme představu třeba o tom, jakým způsobem si poradit s prvotním nezájmem nakladatelství, jak náročná je propagace knih nebo závěrečná korektura. Sám pan Javůrek potvrzuje, že i pro něj je náročné opravit svůj rukopis a poradit si se správnou faktografickou, narativní i gramatickou stránkou textu. Zároveň však vyzdvihuje to nejdůležitější, co si z besedy odnášíme – dělejme to, co nás baví, uvědomme si, že náš region tvoříme my a pamatujme, že nic není nemožné.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková


Publikováno 6. 10. 2023 13:43

Abychom si rozuměli

Třída 4.B se zapojila do preventivního programu, který rozvíjí schopnosti komunikace, tolerance, a řešení krizových situací ve vztazích v třídním kolektivu. Úvodní část dlouhodobého projektu se uskutečnila 4. října. Lektorky, které nás celým programem vedly, byly velmi vstřícné, rychle si získaly pozornost a důvěru dětí. Všichni se těšíme na brzké pokračování.

Fotogalerie

Mgr. Jana Vlastníková


Publikováno 5. 10. 2023 13:46

Prvňáci na pochoďáku

Páteční odpoledne jsme si báječně užili. Využili jsme příjemného téměř letního počasí a vypravili jsme se na průzkum lesa nad Útočištěm. Nejdříve jsme po zelené turistické značce vystoupali do prudkého kopce. Prokázali jsme obrovskou statečnost a vytrvalost. Však nás na vrcholu kopce čekala sladká odměna. Načerpali jsme energii a pokračovali dále příjemnou lesní cestou. V lese jsme se nakrátko zastavili. Pro lesní skřítky a zvířátka jsme vlastními silami vybudovali domečky. Poté jsme sestoupili zpět do údolí a prošli se po naučné stezce nad Útočištěm. Stihli jsme si také pohrát na místním hřišti. Ušli jsme více než 10 000 kroků. Co bychom pro zdraví neudělali. Již nyní se těšíme na další průzkumné výpravy do okolí našeho města.

Fotogalerie

žáci 1.A a 1.B


Publikováno 3. 10. 2023 14:11

Září v 3. oddělení ŠD

První měsíc školního roku máme za sebou, a jak si ho užili žáci v 3. oddělení školní družiny?

Naši malí prvňáčci se rozkoukali velmi brzy a seznámili se s prostředím školní družiny. Líbí se jim nejen ve třídě, kde mají spoustu her a hraček, ale i v herně, kde si hrají s velkými kostkami z projektu Start a také i v naší tělocvičně.

Krásné dny trávíme venku, kde si žáci malují křídou na chodník, hrají míčové hry, nebo staví domečky pro skřítky.

Pustili jsme se i do drobného vyrábění, které si žáci odnesli domů. Zatím si vyrobili dekorativní kolíček, výrobky ze zažehlovacích korálků, šperky z navlékání korálků, samolepící obrázky 3D, mozaikový samolepící obrázek, omalovánky a obrázky malované podle vlastní fantazie.

Fotogalerie

Bc. Veronika Karičková


Publikováno 3. 10. 2023 14:05

Sportovní soutěže v 2. a 3. oddělení ŠD

Ve středu 27. 9. jsme uspořádali sportovní soutěže mezi žáky z 2. a 3. oddělení školní družiny.

Jednalo se o velmi lehkou disciplínu – malý slalom, chůze se stopami a běh. Nejdříve se mezi sebou utkali žáci z prvního ročníku, kde zvítězilo 2. oddělení, žáci z 1. B.

Poté si mezi sebou zasoutěžili žáci z druhých tříd, kde zvítězilo 3. oddělení, žáci z 2. A.

Souboj se žákům velmi líbil, zabavil je a zpříjemnili jsme si tak odpoledne. Všichni žáci dostali na konci sladkou odměnu a těšíme se, až si souboj zopakujeme.

Fotogalerie

Bc. Veronika Karičková a Hana Windischová


Publikováno 3. 10. 2023 14:00

Září v 1. oddělení ŠD

Na začátku září jsme malovali pastelkami zážitky z prázdnin. Děti byly například na exotických dovolených v Thajsku, ale i třeba v našem blízkém Polsku. Trávily čas u babičky na zahradě, pozorovaly medúzy v mořích, jezdily na tobogánech. Povídali jsme si veselé historky o tom, co děti zažily.

Venku stále svítilo sluníčko a tak jsme vzali míčky, které jsme naplnili vodou a pak jsme je po sobě házeli.

Protože svítilo slunce, 1.B vytvořila krásná sluníčka ze žlutého papíru. Ostatní žáci obtiskávali listy a povedli se jim velké  slunečnice. Zdobí chodbu do jídelny.

Děti skládaly korálky a vytvořili srdíčka, Micky-mouse, jablka, zdobená kolečka, smajlíky a jiné výrobky, které žákům udělali radost.

Jelikož začal podzim, hodně jsme si s dětmi povídali o houbách. Na pozadí jsme tiskali podzimními listy a tvořili z nich muchomůrky a hřiby. Práce byla velmi zábavná. Tyto výtvory najdeme na nástěnce v jídelně.

Koncem září 1.B vytvořila malé ježečky z ruliček od toaletního papíru a na okrasu použila barevné papíry. Velké děti vyráběly ježky z kartonů a zdobily je jalovcem.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 3. 10. 2023 13:54

Ještě jsme ve válce - výstava v galerii Kryt

Minulý týden jsme se jako žáci osmých a devátých ročníků vydali v rámci dějepisu do naší klášterecké galerie. Tématem výstavy byl boj jedince s totalitním režimem. Téma bylo podpořeno dobovými předměty, jako bylo například Osvědčení o árijském původu. Koncept byl velmi zajímavý a netradiční, velká část byla prezentována formou komiksu. Ilustrace byly ponuré, jak jde vidět i z fotografií, což celou atmosféru temného období ještě podtrhlo. Hrdinové přežili na válečných frontách nebo v koncentračních táborech. Cílem výstavy bylo uvědomění si, že svoboda není a nebyla samozřejmostí a že je velmi důležité v lidech pěstovat solidaritu a sounáležitost. Celý život totiž všichni svádíme větší či menší "války". Věřím, že na každého žáka nějakým způsobem zapůsobila.

Fotogalerie

žáci 8. a 9. tříd


Publikováno 2. 10. 2023 13:51

Poznáváme naše město

V pátek 29. 9. jsme se my, děti ze 3.A a 3.B, společně vypravily na dlouhou procházku naším městem. Prošly jsme se loukami nad městem, Útočištěm, dále jsme putovaly na náměstí. Zde jsme si prohlédly kostel, radnici, informační centrum a další budovy.

Poté nás čekala procházka zámeckým parkem, kde jsme věnovali pozornost vzácným dřevinám.

Nožičky bolely, ale domů jsme se vraceli spokojení a o něco chytřejší.

Fotogalerie

žáci 3.A a 3.B


Publikováno 2. 10. 2023 13:39