Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Hledáme nejlepšího mladého chemika - finále regionu

Dne 7. 3. 2023 se uskutečnilo na SOŠTZ Lovosice regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Do tohoto kola postoupilo 33 úspěšných soutěžících z krajského kola.  Mezi nimi i naši žáci Tomáš Hrachovec a Hynek Hicl. Tomáš Hrachovec se ve finále umístil na krásném 13. místě a Hynek Hicl na 27. místě. V tomto kole si soutěžící vyzkoušeli své praktické dovednosti v laboratoři.  Součástí finále bylo i vystoupení Michaela Londesborougha, který svými pokusy popularizuje chemii nejen prostřednictvím České televize. 

Oběma žákům za skvělou reprezentaci školy děkujeme.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 9. 3. 2023 17:43

Máme mistryni republiky

Mistrovství ČR v atletice žactva přineslo zlatý úspěch naší žákyni Tereze Kothánkové ze třídy 9.B. Tereza v Ostravě zvítězila ve vrhu koulí výkonem 13,23 m.

Dobře si vedl i Ladislav Proser, také z 9.B, který startoval též ve vrhu koulí a skončil na 10. místě.

Oběma gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů!

Fotogalerie

Mgr. Jitka Řebíčková

 


Publikováno 9. 3. 2023 17:19

Únor v 3. oddělení ŠD

V měsíci únoru jsme vyráběli valentýnská přání, valentýnský kolíček s ozdobou a masky.

Luštili jsme křížovky, hádanky a osmisměrky. Krásné dny jsme trávili venku, kde žáci hráli různé míčové hry, nebo malovali křídou na chodník. Ty chladnější dny jsme sportovali v naší tělocvičně.

Navštívili jsme naší školní cvičnou kuchyňku, kde jsme si udělali pizzu. Žáci si rozdělili úkoly a na pizze si velmi pochutnali.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 5. 3. 2023 11:39

Družinová sbírka pro psí útulek

V naší školní družině proběhla sbírka pro klášterecký útulek. Žáci se svými rodiči přinesli mnoho věcí.

V pátek bylo vše odvezeno do útulku viz. foto.

Všem, kteří do sbírky přispěli, moc děkujeme.

Příloha:

Bc. Veronika Součková


Publikováno 5. 3. 2023 11:37

Únor v 1. oddělení ŠD

Celou zimu se musíme teple oblékat a tak jsme si vyrobili zimní bundy. Nakreslili jsme je voskovkami a pak jsme je barvili vodovými barvami. Každý si vyráběl bundu podle svého vkusu.

Na Valentýna jsme tvořili práníčka se srdíčkama pro kamarády, rodiče, prarodiče nebo tajné lásky. Přání se nám velmi povedla.

Vytvářeli jsme zimu formou pozitivu a negativu (stín). Z bíleho papíru vystříhali strom a sněhuláka a nalepili na modrý papír. Děti byly překvapené ze stínu, který nám tvořením vznikl.

Venku pozorujeme ptáky a čteme si o nich z knihy – Zvířata. Vyrobili jsme  jim krmítko z dřevěných špachtlí a nakreslili sýkorky, kosy nebo vrabce. Pak jsme vytvořili ptačí zobání. Použili jsme med a nalepili ptačí dobroty na ruličku od toaletního papíru. Společně s rozpuštěným sádlem jsme nasypali zobání pro ptáčky, použili jsme formičky. Nakonec jsme ptačí zobání zavěsili na stromy kolem školy.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 5. 3. 2023 11:35

ŠD - 1. oddělení - Skákálek

Dne 22. 2. jsme připravili cvičení se švihadly a soutěž ve skoku z místa. Protáhli jsme si celé tělo. Někteří žáci nám předvedli i švihadlovou školku. Celá třída počítala, kolikrát žáci přeskočili přes švihadlo. Děti se navzájem povzbuzovaly. Nakonec jsme sečetli body a máme výsledky:

Děvčata 2.A, 2.B, 3.A

 1. místo Kaiserová Emma - 233
 2. místo Dlouhá Nikola - 201
 3. místo Pozděnová Tereza - 198
 4. místo Říhová Rozárie - 173
 5. místo Titlbachová Adriana - 171
 6. místo Vaníková Kristýna - 166
 7. místo Balejová Adéla - 152
 8. místo Ledecká Tereza - 149
 9. místo Blechová Hana - 135
 10. místo Hradecká Viktorie - 131

Chlapci 2.A, 2.B, 3.A

 1. místo Kráčmar Tadeáš - 217
 2. místo Ferenc Adrian - 196
 3. místo Genser Lukáš - 176
 4. místo Csoka Marek - 157
 5. místo Hruška Eliáš - 153
 6. místo  Hříbal Jiří - 104
 7. místo Milák Ondřej - 92

Výherci dostali diplomy a  věcné odměny. Všichni dostali malou sladkost.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová       


Publikováno 5. 3. 2023 11:30

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Ve středu 22. 2. 2023 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády v GSOŠ Kadaň, kterého se zúčastnili žáci Hynek Hicl z 9.B a Michal Vlášek ze 6.B.

Žáky nejprve čekal test zaměřený na práci s atlasem. Poté test všeobecných znalostí našeho světa bez použití atlasu. A na závěr praktická část, kde žáci mohli využít atlas a kalkulačku.

Po netrpělivém čekání na vyhodnocení jsme byli velice potěšeni krásným 1. místem, které získal Hynek Hicl. Tím zároveň postoupil do krajského kola, které se uskuteční 29. 3. 2023 v Ústí nad Labem.

Míša Vlášek se v kategorii mladších žáků bohužel neumístil, ale byla to pro něj určitě veliká zkušenost do budoucna.

Držíme palce v dalších olympiádách a gratulujeme.

Příloha:

Helena Döringová


Publikováno 26. 2. 2023 11:51

Okresní kolo olympiády v AJ

V pátek 17. 2. 2023 se konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce na GSOŠ v Klášterci nad Ohří, kterého se zúčastnilo zhruba 60 žáků.

Z naší školy byli vybráni vítězové školního kola Lukáš Říha ze 7.A a Monika Trnková z 9.B.

Žáci byli rozděleni do čtyř skupin podle ročníků. Hlavním byl písemný test, který byl porotou vyhodnocen.  Pro deset nejlepších z každé skupiny následovala ústní konverzace.

Lukáš Říha postoupil do první desítky (veliká gratulace), ale v ústní zkoušce se už bohužel neumístil. To nám ale náladu vůbec nezkazilo a už se těšíme na další olympiádu.

Jak se říká: „Zkušeností nejdál dojdeš“.

Helena Döringová


Publikováno 26. 2. 2023 11:33

Místo školy lyžovačka

Sjezdovky Ski areálu Klínovec byly v termínu 12. 2. - 17. 2. 2023 hlavním děním lyžařského kurzu vybraných žáků naší školy. Kurzu se zúčastnilo celkem 28 žáků napříč třídami 2. stupně. Ubytování bylo kousek od sjezdovek a počasí nám přálo téměř každý den. Družstvo začátečníků se podařilo úspěšně rozlyžovat a pokročilí lyžaři se dále zdokonalovali ve svém sjezdařském umu. Součástí kurzu byl i výlet na Königsmühle, který byl do programu kurzu zařazen v rámci aktivního odpočinku. Kurz byl i skvělou příležitostí pro vzájemné poznávání žáků a vznik nových vzpomínek a zkušeností. Všichni jsme si pobyt na Loučné velmi užili.

Fotogalerie

Mgr. Lucie Engelová


Publikováno 23. 2. 2023 10:24

Návštěva výtvarné dílničky v ZUŠ Klášterec

Naše třída opět navštívila výtvarnou dílničku v ZUŠ Klášterec.

Tentokrát jsme vyráběli mozaiková těžítka. Po krátkém výkladu a ukázce paní učitelky jsme si mohli vybrat různě barevná sklíčka a pustit se do práce.

Práce nás bavila, hotová těžítka jsme si mohli odnést domů.

Fotogalerie

žáci 4.A


Publikováno 20. 2. 2023 6:52