Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Čtenářské díly – plánky s oblíbenými místy postav

Čtenářské díly – plánky s oblíbenými místy postavPo celý školní rok žáky při hodinách češtiny doprovází knižní hrdinové a příběhy z domácí, městské či školní knihovny. Skoro každý týden vymýšlíme úkoly, při kterých využijeme vše, co se o příběhu z knihy dozvíme. Tentokrát jsme se pustili do úkolu nelehkého – vytvořit plánek s nejčastějšími a nejoblíbenějšími místy, které postava z knihy navštěvuje. Někteří zvolili raději práci na počítači, jiní zůstali u tužky a papíru. Výsledky byly ale v obou případech velmi zdařilé. Žáci místa ještě stručně popsali a vysvětlili. Pokud někdo váhal, zda si knížku v knihovně zapůjčit, věříme, že takový plánek s místy, která můžete při čtení společně s postavou navštívit, Vás zaručeně přesvědčí o tom, že bez knihy se během nadcházejících prázdnin neobejdete!

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková