Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Velikonoční jarmark

Vážení rodiče,
zveme vás na velikonoční jarmark do školní družiny dne 6.4. v čase od 13:30 - 15:00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Příloha:

vychovatelky ŠD


Publikováno 1. 4. 2022 11:40

Jaro ťuká na vrátka

21.3. žáci z 2.oddělení přivítali jaro. Každý si připravil básničku s jarní tématikou.
Po vyhodnocení soutěže každý dostal odměnu.
Hana Windischová

Publikováno 31. 3. 2022 15:24

1.A navštívila kulturní centrum

Dne 25.3. si žáci prvních ročníků mohli prohlédnout nové kulturní centrum v našem městě.

Prohlídka se všem velmi líbila obzvláště proto, že součástí byla i návštěva dětského oddělení knihovny, které se právě v tomto centru nachází.

Žáci i učitelé moc děkují za ochotu knihovnic, které se o nás pečlivě staraly a věříme, že se díky této návštěvě počet čtenářů v našem městě o kousek zvýší.

Fotogalerie

Mgr. Radka Maříková a Markéta Kalvachová


Publikováno 25. 3. 2022 17:44

Beseda v knihovně - 1.B

V pátek 25.3. byla naše třída na první besedě v městské knihovně. Paní knihovnice nás provedla celou novou budovou. Dětem ukázala prostory dětského oddělení a seznámila je s výpůjčním řádem. Všem se beseda líbila. V závěru si mohly děti některé knížky prohlédnout.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková


Publikováno 25. 3. 2022 17:37

Školička nanečisto

24. března nás navštívili předškoláčci, aby si vyzkoušeli, jak to ve škole chodí. Zasedli do lavic a nejprve si poslechli písničku o neposlušném velbloudovi, kterou jim zazpívali žáci čtvrtých a pátých tříd. Pak už pracovali s paní učitelkou Danou Šimoníčkovou a Zdenou Mozikovou jako opravdoví školáci. Počítali, vytleskávali slabiky a uměli to na jedničku. Po práci je čekaly omalovánky, poznávání tvarů pomocí hmatu, házecí kroužky a další hry, při kterých jim pomáhaly naše paní asistentky Míša Zmeškalová, Helena Döringová a Naďa Veselá. Ještě je čekala prohlídka družiny s paní vychovatelkou Veronikou Součkovou. Dětem se ani nechtělo domů a my doufáme, že se jim v naší škole líbilo a že je brzy přivítáme u zápisu do prvních tříd.

Fotogalerie

Mgr. Doris Homolková


Publikováno 25. 3. 2022 17:27

The Colours of Science ve Španělsku - den čtvrtý

erasmus[2].jpg

Postupně jsme všichni pocítili příznaky "slabé" virózy. I přes to jsme si nenechali ujít historické památky a centrum Granady. Vyrazili jsme autobusem v plném počtu. Centrum, katedrála i přilehlé obchůdky se nám líbily. V odpoledních hodinách jsme se přepravili do Alhambry. Počasí nám sice moc nepřálo, bylo chladno a padal déšť s pískem, ale i tak se celodenní výlet vydařil. Alhambra a park stály za to. Unavení jsme se vrátili do hostelu na večeři. Zítra, v den odjezdu, máme v plánu projít si znovu Jaén. A pak v noci letadlem zpět domů.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 25. 3. 2022 17:12

Soutěž YPEF

Ve čtvrtek 17. března se na Lesní správě konala mezinárodní přírodovědná soutěž YPEF. Zúčastnili se jí žáci z naší školy a Gymnázia Klášterec. Soutěž prověřila jak teoretické, tak praktické znalosti. V teoretické části žáci ve skupinkách písemně odpovídali na 20 otázek. Praktická část byla poznávací. Žáci měli určit např. rostliny, listy, druhy semen, zvířata, zvuky, ale i takovou záludnost jakou byl čmelín nebo netopýrovník. V posledním bonusovém kole měli v časovém limitu uříznout připravenou cca 15cm širokou kládu. Protože se mimo nás nezúčastnil nikdo z okolních základních škol, soutěžili ve své kategorii pouze naši žáci a obsadili tak 1. a 2. místo.

Fotogalerie

Video:

Jitka Dvořáková


Publikováno 25. 3. 2022 16:55

The Colours of Science ve Španělsku - den třetí

erasmus[2].jpg

Půlka pobytu je už bohužel za námi. Dnes jsme opět zavítali do školy, kde nás čekala prohlídka budovy školy, hodina španělštiny, tance a biologie s pokusy. Poté nás přijal starosta města na radnici. Odpoledne jsme začali prohlídkou katedrály a pokračovali jsme do Arabských lázní - historické budovy lázní z 11. století. Na závěr jsme prošli centrum města Jaén. Stejně jako předchozí večery jsme zakončili den společnými aktivitami s ostatními skupinami. Zítra nás čeká Granada a Alhambra, kam se všichni moc těšíme. 

Fotogalerie

Video:

Ing. Monika Bártová


Publikováno 24. 3. 2022 13:01

Školička nanečisto

Srdečně zveme budoucí prvňáčky spolu s jejich rodiči na návštěvu naší školy dne 24. 3. v 16 hodin.

Bližší informace naleznete v příloze toho příspěvku.

Těšíme se na vás.

Příloha:

vedení školy


Publikováno 23. 3. 2022 13:30

The Colours of Science ve Španělsku - den druhý

erasmus[2].jpg

Druhý den jsme začali návštěvou historického města Baeza včetně katedrály. Vyšlápli jsme si i do věže prohlédnout si město z výšky. Odpoledne nás čekaly prezentace naší práce v projektu. Připravili jsme si krátké video a workshop na téma barvy. Seznámili jsme se s prací ostatních skupin. Celý den rychle utekl. Zítra nás čeká město Jaén a aktivity ve škole.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 23. 3. 2022 13:28