Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Návštěva Pražského hradu

Symbol českého státu, jednu z nejkrásnějších českých památek (zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO) a zároveň jednu z nejvýznamnějších kulturních institucí navštívily společně šesté a sedmé ročníky naší školy. Tento zajímavý cíl, který navštěvují tisíce lidí z celého světa, v polovině října nalákal k výletu i nás. Během dopoledne jsme dorazili do historického centra Prahy a seznámili se s milými průvodkyněmi. Hned v úvodu exkurze jsme si uvědomili, na jak vzácném místě máme tu čest stát. Pražský hrad je největším souvislým hradním komplexem na světě. Při procházce (venku i uvnitř) jsme se mohli přesvědčit o rozmanitosti architektonických slohů, prohlédli jsme si Starý královský palác s Vladislavským sálem, Katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha s nádhernými kaplemi, zhlédli jsme střídání vojáků Hradní stráže, prošli jsme se kouzelnou Zlatou uličkou, ale hlavně se na každé zastávce dověděli plno nových informací. Po takovém soustu vědomostí přišlo na řadu i sousto něčeho dobrého do žaludku. Celodenní výlet jsme si užili a vůbec bychom se nebránili jeho zopakování.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková


Publikováno 20. 10. 2022 7:17

2.A - Drakiáda

Je podzim, vítr fouká na strništích a my jsme toho hned využili k pouštění draků.

Někteří draci se drželi při zemi, jiní se ale s lehkostí vznesli do oblak.  Běhali jsme, sbírali podzimní plody a užívali si krásného počasí.

Nejen léto, ale i podzim je krásný.

Fotogalerie

žáci 2.A


Publikováno 17. 10. 2022 11:01

Lekce sebeobrany

Svět je dnes pro školní děti trochu nebezpečný, proto se naše škola rozhodla uspořádat pro všechny žáky druhého stupně poučení o nebezpečích a jak se v určitých situacích chovat. Nechyběli instruktoři pro ukázku sebeobrany a některé obranné techniky si vyzkoušeli všichni žáci. Třeba obranu proti škrcení,  či jak se vyprostit z pevného úchopu. Byli moc šikovní, jak je vidět z našich fotek, a ničeho se nezalekli. Párkrát dospělým instruktorům pěkně zatopili. Žáci si to užili a snad si odnesli i něco do života.

Fotogalerie

Ing. Stanislav Šlenc


Publikováno 13. 10. 2022 7:39

Sportovní den mládeže s TAJV v Klášterci nad Ohří

2. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Klášterci nad Ohří se uskutečnil v pondělí 3. 10. 2022 v odpoledních hodinách na novém multifukčním sportovišti v ulici Lesní. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Žáci a žákyně ze základních škol v Klášterci nad Ohří se na hřišti utkali ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Z celkového vítězství se nakonec zaslouženě radovali Daniel Adamec, Jan Širochman a Kateřina Šindelářová. Finalisté semifinálového turnaje v Klášterci nad Ohří získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3. 12. - 4. 12. 2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, Město Klášterec nad Ohří a Ústecký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Sportovní den mládeže s TAJV v Klášterci nad Ohří byl zrealizován za podpory Města Klášterec nad Ohří a partnerů projektu.

Fotogalerie

Mgr. Jan Váňa

organizátor soutěže TAJV

 


Publikováno 9. 10. 2022 13:26

3.A na zámku

Ve čtvrtek 6. 10. jsme se vydali na náš zámek, kde jsme nejprve vyšlapali na věž a rozhlédli se po nádherném okolí a poté si také  prohlédli dvě výstavy - Pohádkový okruh a Středověk.
Líbilo se nám, že jsme si mohli vše sami vyzkoušet a pohrát si, a tak si lépe představili, jak těžce se lidem ve středověku žilo.
Těšíme se i na další zajímavosti o našem pěkném městě.
žáci 3.A

Publikováno 7. 10. 2022 12:17

2.B - Pasování na čtenáře

Dne 6. 10. byly všechny děti z naší třídy pasovány na čtenáře. Tato akce se všem moc líbila a byla zakončena prohlídkou dětského oddělení v knihovně.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková


Publikováno 7. 10. 2022 12:06

Děvčátka na slovíčko

6. 10. 2022 proběhla beseda o dospívání. Byla určena děvčatům z 6. ročníku. Na konci proběhla diskuze a děvčata si odnesla balíčky s hygienickými potřebami a brožurku o dospívání a menstruaci.

Děkujeme za hojnou účast a budeme se těšit příští rok.

Fotogalerie

Mgr. Simona Kuncová a Mgr. Soňa Pohlotová


Publikováno 7. 10. 2022 11:42

Plavecký výcvik 3. tříd

Začalo nám plavání! Hurá! 

Napsali jsme o něm nadšeně :

Plavání je super. Voda je hodně teplá. Je to zábava. Když skáčeme z výšky, tak to vypadá děsivě, ale když spadnu, tak je to super. (Tom Matoušek)

Plavání je super! Učíme se plavat a potápět. Jsme rozděleni na dvě skupiny - Kapry a Želvičky. Je to tam hezké. (Rozálka Kosturová)

Plavání je fajn. Učíme se znak. Také lovit hračky z vody a skákat do vody. Paní plavčice jsou hodné. Vždycky máme na začátku a na konci plavání volné hraní ve vodě. (Emily Jandlová)

Fotogalerie


Publikováno 6. 10. 2022 7:26

Lyžařský výcvikový kurz pro 8. a 9. ročník

Lyžařský výcvikový kurz se koná v termínu 12. 2. – 17. 2. 2023 (ne – pá). Žáci budou ubytování na Horské chatě Lada (Loučná pod Klínovcem), která se nachází v dochozí vzdálenosti od vleků Ski areálu Klínovec. Žáci budou tam a zpět přepraveni autobusem. Žáci si zajistí lyžařské vybavení sami, je-li potřeba jej půjčit.

Cena kurzu je 6650 Kč a jeho splatnost je do 12. 11. 2022 na účet školy – č. ú. 265504634/0600, do zprávy pro příjemce - jméno a příjmení dítěte a třídu.

Cena kurzu zahrnuje pobyt s plnou penzí (3750 Kč/os.), dopravu tam a zpět (200 Kč/os), skipas na 5 dní (2200 Kč/os) a vratnou zálohu ve výši 500 Kč (neočekávané výdaje – oprava vybavení, místní doprava, …). Vratná záloha bude po ukončení kurzu vyúčtována a přeplatek bude zaslán na účet zákonného zástupce.

Strava na kurzu začíná v neděli večeří a končí v pátek obědem. Na chatě bude po celou dobu k dispozici pití. Žáci si mohou dle uvážení koupit na místě drobné občerstvení (sušenky, pití, ….).

Stornovací podmínky

Doprava a ubytování podléhají následujícím stornovacím podmínkám:

- zrušení pobytu více jak 30 dní před plánovaným nástupem 30% z celkové částky,

- 29 až 15 dní před plánovaným nástupem 40%,

- 14 až 5 dní před plánovaným nástupem 70%,

- méně než 5 dní před plánovaným nástupem 100% celkové částky.

Týká se závažných zdravotních důvodů podložených lékařskou zprávou a neočekávaných závažných překážek.

Pro účast dítěte na kurzu je potřeba zajistit následující povinné dokumenty dítěte:

  1. a) zdravotní způsobilost pro účast na kurzu (potvrzeno dětským lékařem)
  2. b) doklad o bezinfekčnosti
  3. c) souhlas zákonných zástupců s účastí dítěte na kurzu
  4. d) doklad o seřízení vázání lyží ze servisu (ne starší 14 dnů před zahájením kurzu)

Nejpozději při odjezdu na lyžařský výcvikový kurz je nutné odevzdat průkaz zdravotní pojišťovny, výše zmíněné dokumenty a léky, které dítě pravidelně užívá s popisem způsobu užívání. 

Je potřeba upozornit vedoucí kurzu na tyto zdravotní problémy dítěte, na které je třeba brát zvláštní zřetel (př. astma, alergie, omezení při tělesných cvičeních, diabetes,…).

Povinné vybavení na lyže

Žáci jsou povinni mít helmu, lyže v dobrém technickém stavu (servisované), lyžařské hole, lyžařské brýle, vhodné oblečení na lyže.

Berte prosím na vědomí, že při závažném kázeňském přestupku dítěte bude nutné zajistit jeho odvoz domů na náklady zákonného zástupce.

Předběžný program:

12. 2.

Odjezd autobusem od školy, ubytování na chatě

13.2. - 17.2.

Výuka na lyžích, doprovodný program, ve středu 0,5 dne odpočinek

17.2.

Oběd, příjezd ke škole

Přesné časy odjezdu a příjezdu a program budou upřesněny.

Ve čtvrtek 8. 12. 2022 od 15.30 ve třídě 6. A proběhne informační schůzka k lyžařskému výcvikovému kurzu.  V případě, že se nebudete moci ze závažných důvodů účastnit, můžete své dotazy směřovat na engelova@skolaklasterec.cz .

Odevzdání závazné přihlášky na lyžařský výcvikový kurz: nejpozději do 12. 10. 2022 Mgr. Lucii Engelové nebo Mgr. Václavu Homolkovi.

 


Publikováno 5. 10. 2022 13:06

Volná místa na výjezd s výukou do Velké Británie

Děkujeme za projevený zájem o výukový výjezd do Brightonu. Máme ještě několik volných míst. Pokud ještě zvažujete účast vašeho dítěte na výjezdu, prosím o příp. potvrzení účasti na e-mail engelova@skolaklasterec.cz .

Základní informace k výjezdu

Výjezd je určen pro žáky 2. stupně. Jedná se o 7 denní výjezd do Brightonu v termínu 11. 6. – 17. 6. 2023 s následujícím předběžným harmonogramem: 1. den odjezd od školy, 2. den – poznávací program, 3. – 5. den – výuka (3h dopoledne) a poznávací program odpoledne, 6. den poznávací program Londýn, 7. den – příjezd ke škole.

Cena výjezdu je 11 990,- (zahrnuje ubytování v hostitelských rodinách, celodenní strava – oběd formou balíčků, doprava studentů k místu srazu, 9 výukových hodin AJ, doprava zahraničním autobusem (WC, USB, bufet), přeprava přes kanál La Manche (oboustranně Eurotunnel či trajekt), komplexní pojištění). V ceně nejsou zahrnuty vstupy do navštívených objektů a místní jízdné. Předpokládaná cena za vstupy celkem je £85 - £95.

V rodině jsou žáci nejčastěji ubytováni ve dvojicích, trojicích, eventuálně čtveřicích (hoši a dívky zvlášť). V rodinách mají žáci k dispozici samostatný pokoj, povlečení a možnost denního používání sociálního zařízení (koupelna).

Zájezd je možné uhradit formou individuálních plateb, kdy rodiče jednotlivě zasílají částku na účet CK, platba většinou probíhá formou 2-3 splátek.

Informační schůzka k výjezdu se koná ve čtvrtek 13. 10. 2022 od 15.30 ve třídě 6. A. Budete zde seznámeni s platebními podmínkami, se smlouvou (každý zájemce má individuální smlouvu s CK), kde jsou uvedeny veškeré informace k zájezdu včetně storno podmínek a programem zájezdu.

Mgr. Lucie Engelová


Publikováno 5. 10. 2022 8:45