Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > I v chemii to můžeme rozsvítit - Hodina moderní chemie

I v chemii to můžeme rozsvítit - Hodina moderní chemieŽáci osmých a devátých ročníků Základní školy Školní měli dne 12. 9. 2022 možnost zažít netradiční hodinu chemie. Letos se opět podařilo zapojit do projektu Hodina moderní chemie, který má za cíl zpopularizovat a přiblížit chemii žákům nejen základních škol. V předchozích letech účast v programu nedovolila opatření Covid-19. Proto jsme byli rádi, že tentokrát mohl zástupce VŠCHT Praha přijet ukázat žákům zajímavé pokusy a objasnit některé jevy, se kterými se žáci běžně setkávají. Tentokrát byly hodiny zaměřeny na luminiscenci - záření pevných a kapalných látek.  V přírodě tento jev pozorujeme například u světlušek a medúz. Všechny třídy si netradiční hodiny chemie užily.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová