Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Exkurze v truhlářství

Ve čtvrtek 17. 6. byla naše třída na exkurzi na Pile Baláž. Celou exkurzí nás provázela paní Vlastníková, která dětem ukázala, jak se zpracovává dřevo. Nejvíc se dětem líbilo, když si mohly vyzkoušet práci v truhlářské dílně - zatloukaly hřebíky, zavrtávaly vruty, pilovaly a hoblovaly. Na závěr děti  hledaly  schovaný  poklad, ze kterého měly velkou radost. Exkurze se nám i přes velké teplo vydařila.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková, Naděžda Veselá a žáci 2.B


Publikováno 20. 6. 2021 11:32

Poděkování

Děkujeme našemu sponzorovi DDD – služby,  zastoupeném Bc. Františkem Trengelem za projevenou přízeň a sponzorský dar poskytnutý naší škole ve formě likvidace hnízda hmyzu v bezprostřední blízkosti školy. 

IMG-20210616-WA0001.jpg

Ing. Monika Bártová


Publikováno 17. 6. 2021 8:24

2.B - Pasování rytířů do řádu čtenářského

Dne 10. 6. jsme navštívili městskou knihovnu. Všichni žáci byli pasovaní na čtenáře panem králem. Nejprve museli ukázat, jak dobře umí číst neznámý text a jakou mají slovní zásobu.

Dětem se celá akce moc líbila.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková


Publikováno 11. 6. 2021 10:22

ŠD – 1. oddělení – Oslava dne dětí a Tomovo listování

Oslavu dne dětí jsme začali soutěží. Děti házely létajícím talířem na cíl – kdo se trefil, dostal za odměnu stikeez. Dále jsme tvořili obrázky duhovými barvami chlapci dinosaury a děvčata princezny. Vytvořené obrázky si děti odnesly domů. Den jsme zakončili nanukovým dortem, na kterém si všichni pochutnali.

Ve čtvrtek jsme šli do knihovny, kde pro nás byl připravený speciální program – Tomovo listování. Tom nás přivítal písničkou „HnedleVedle song“. Potom děti rozdělil do dvou skupin. Děti řešily různé hádanky, rozpoznávaly úryvky z filmů a pohádkové písničky. Luštily křížovku a doplňovaly obrázky pohádkových postav. Tomáš nás také seznámil s knihami, které můžeme v knihovně najít. Odpoledne jsme si moc užili!
Děkujeme knihovně za tuto možnost a Tomášovi Bartákovi za skvělé vystoupení a super zábavu.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 10. 6. 2021 13:57

6.A - Projektový den – Kdo zachrání planetu?

Dne 3.6.20201 proběhl v naší třídě Projektový den s názvem „Kdo zachrání planetu?“. Navštívila nás spisovatelka Renata Šindelářová, která nám představila svoji novou knihu s názvem „Kdo zachrání palnetu?“. Jedná se Gamebookovou knihu, kde hlavními hrdiny je parta dětí, pomáhající svojí nové  kamarádce, ochraňovat přírodu a uklízet odpadky.

Žáci utvořili skupiny a zahráli si na vědce pocházející z různých zemí a na základě podkladů (viz. fotografie) měli popsat, jak oni by zachránili planetu. Dětem se tato část velice líbila a nejenom já, ale i paní spisovatelka jsme byly mile překvapeni názory a příspěvky od dětí.

Druhá část našeho projektového dne spočívala v tom, že jsme se se žáky vydali do přírody a spolu s paní Šindelářovou jsme dostali lokalitu a tu jsme museli vysbírat od všech odpadků, které se tam nacházely. A věřte, nebylo jich málo. Žáci pracovali ve dvojicích a čištění životního prostředí se jim velice líbilo.

Děkujeme paní spisovatelce za velice přínosný projektový den a budeme se těšit na další takto zajímavé a poučné projekty.

Fotogalerie

Ing. Monika Čermáková


Publikováno 10. 6. 2021 7:38

Výsledky 2. kola voleb do školské rady

Ve druhém kole voleb byly za zákonné zástupce žáků zvoleny Jana Malinová a Ing. Renata Doležalová. Za pedagogický sbor potom Mgr. Miloslav Hrachovec a Mgr. Jana Hortová.

Příloha:

Ing. Monika Bártová


Publikováno 4. 6. 2021 16:37

Den dětí v 3. oddělení

Letošní den dětí byl ve znamení stolních her. Žáci se rozdělili do dvojic a soutěžili mezi sebou v piškvorkách, cink a v dobble.

V piškvorkách se žáci ve dvojicích domluvili, zda budou hrát na první 3,4 nebo 5.

Cink je hra s kartami a zvonečkem. Rozvíjí postřeh a rychlou reakci. Kdo jako první cinkne a sesbírá všechny karty – vyhrává.

Dobble je hra zaměřená na rychlost, postřeh, reflexy. 30 karet, 6 různých zvířátek na kartě a každé dvě karty mají společné jen jedno zvířátko. Vyhrává ten, kdo jako první nasbírá všechny karty.

Na konci nás čekalo vyhodnocení. Absolutním vítězem všech her se stala Aliska Koshelyeva.  Každý dostal sladkou odměnu a dárek, který si každý sám vybral. Na výběr žáci měli – propisky, balónky, přívěsky, bločky, hry, píšťalky, odznáčky, gumy …

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 3. 6. 2021 13:04

ŠD - 1. oddělení - květen

Začátkem května jsme se věnovali našim maminkám. Na oslavu Dne matek jsme pro ně tvořili skládané tulipány, srdíčka ze zažehlovacích korálků a velké červené papírové srdce na zavěšení. Dále jsme vyráběli prstýnek z chlupatých drátků. Práce se nám velmi povedla.

Venku bylo moc pěkné počasí a tak jsme se s 1.A vydali ven. Děti kreslily křídami na chodník u školy. Malovali jsme panáky s čísly, zvířátka, které máme doma. Na konec jsme procvičovali velká a malá písmena.

Další dny jsme tvořili brontosaury,  nebo například motýly, které jsme pak dali na nástěnku ve třídě. Děti práce moc bavila. Ke konci května jsme se zaměřili na přírodu a tvořili jsme pampelišky a hlemýždě. Děti byly moc nadšené.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 3. 6. 2021 12:32

Hlasování - výtvarná soutěž pro ŠD - Svět pohádek

Hlasovat můžete na odkazu https://forms.gle/rRnrBFtXXMGAeBXMA do 15. 6..

V každé kategorii můžete udělit 1 hlas. Soutěžní obrázky a jejich přiřazená čísla najdete v přiložených fotogaleriích.

Soutěž ŠD - 1. kategorie

Soutěž ŠD - 2. kategorie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 1. 6. 2021 9:20

Důležité informace ke sběru papíru

Vážení sběratelé papíru a víček. V tomto letošním školním roce bude sběr papíru ukončen k 31. 5. 2021. V červnu už, prosím, sběr nenoste ani nevozte k zadnímu vchodu do školy, děkujeme za pochopení. Všechen sběr, který jste donesli v loňském školním roce Vám bude k tomu letošnímu přičten a vyhodnotíme nejlepší sběrače za oba roky. V době prázdnin sběr také nenoste. Začneme zase až v září. Všem moc děkujeme.

Danka Chloubová


Publikováno 25. 5. 2021 12:09