Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Deváťáci ve světě vědy a techniky

Deváťáci ve světě vědy a technikyV úterý 27. 9. navštívili žáci 9. ročníků a několik žáků z 8.A v rámci projektu Ústeckého kraje IKAP2 Science Centrum Techmánie v Plzni. Zhlédli jsme skvělou show s kapalným dusíkem, která nám na řadě experimentů dokázala, že dusík vůbec není nudný plyn. Zahalila nás hustá mlha, zjistili jsme, co  se stane se zmrzlým rajčetem a bonbonem marshmallow, náš odvážný figurant Honza podstoupil riziko omrzlin a nechal se polít tekutým dusíkem, a dokonce došlo i na výbuchy! Poté jsme si díky interaktivním exponátům vyzkoušeli na vlastní kůži nejrůznější fyzikální zákony.

A co se nám nejvíc líbilo?

Klára, Kačka a Zuzka: Nejvíc se nám líbilo vystoupení o chemii.                                                                         

Sam: Zaujal mě šikmý dům.

Květa: Líbila se mi láhev, která vybouchla.

Niky: Super větrák a krásné prostředí pro focení.

Hanka: Mně se líbila vodní sekce.

Mája: Všechno bylo super.

Fotogalerie

Mgr. Z. Chládková, Mgr. S. Kuncová a J. Dvořáková