Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Den v horském areálu Lesná

Minulý týden v úterý sedmé třídy prožily netradiční výuku. Navštívily totiž areál Lesná, kde pro ně připravili zajímavý akční program.

Jedna skupina žáků poznávala život někdejších obyvatel Krušných hor a zaniklé osady Lesná. Pak v malých čtyřčlenných skupinkách pomocí detektorů kovů prozkoumávali rozvaliny někdejší vesnice.

V druhé skupině se žáci učili orientovat se v neznámém prostředí pomocí GPS, propojení vysílačkami a vybavení tablety plnili nejrůznější úkoly.

Poté se skupiny vyměnily, takže si každý mohl vyzkoušet oboje.

Většina žáků si tento den užila i  přesto, že nám počasí nepřálo.

Reakce žáků:

Moc se mi líbila ta první, jak jsme chodili s úkoly atd. Spolupráce s holkami byla také suprová, prostě pecka, moc jsem si to užila.

Líbilo se mi tam, protože jsme našli náboj pomocí detektoru kovu a byla tam sranda.

Bylo to zábavné, více se mi líbilo pracovat s vysílačkou a GPS. Ale i ta práce s detektorem kovů byla zábavná.

Bylo to velice hezké, ale přišlo mi, že jsme měli málo času na aktivity.

 Fotogalerie

Mgr. Iva Máchová a Ing. Lenka Svobodová

 


Publikováno 5. 10. 2022 7:11

Vítání prvňáčků ve 2. oddělení ŠD

V září jsme přivítali prvňáčky a zahájili nový školní rok.

Fotogalerie

Hana Windischová


Publikováno 3. 10. 2022 13:34

2.A - projekt Poklad

Projektové vyučování je u žáků velmi oblíbené, jedno téma se totiž promítne do všech výukových předmětů. A tak výuku v naší třídě celý týden ovlivňovalo slovo POKLAD.

Abychom poklad našli, museli jsme nejprve splnit devět úkolů a za každý z nich obdržet kousek mapy, která nás k pokladu měla zavést.

Učili jsme se pirátskou píseň, počítali příklady a díky nim vybarvovali papouška, sestavovali jsme slova a z nich věty, které vedly k zakletí hrozného obra, vyráběli jsme, malovali, stříhali, lepili, učili se orientovat podle pokynů a poznávali tropické ovoce, kterého na opuštěných ostrovech bývá mnoho. Vyrobili jsme lodě, překonávali překážky v terénu a nakonec jsme přece jen poklad našli. Byli v něm draci.

Znamená to, že se příští týden opět do školy moc těšíme. Čeká nás totiž Drakyáda. Hurá!

Fotogalerie                                                                     

žáci 2.A


Publikováno 3. 10. 2022 13:30

Září v 1. oddělení ŠD

Na začátku měsíce, jsme společně vzpomínali na zážitky z prázdnin. Některé děti byly u moře, další trávily čas u babičky, jiné byly na příměstském táboře v DDM Volňásek. Svoje zážitky malovaly pastelkami.

Pro kluky jsem vytiskla světlé modrá a pro děvčata růžová srdce. Vytvářeli na ně monogramy svého jména a zdobili je fixami.

Čas v družině jsme trávili skládáním obrázků z korálků, hraním s auty, oblékáním panenek, soutěžením v hrách nebo vařením a pečením v kuchyňce.

Dětem se líbilo i v herně. Stavěli jsme domy z kostek. V tělocvičně jsme hráli sportovní hry.

Celý měsíc nám na nebi svítilo sluníčko a tak jsme ho nakreslili fixami a vybarvili pastelkami. Vyrobená sluníčka můžete vidět vystavená na chodbě.

Také jsme vytvářeli ježky. Z korku a ze skořápek od vlašských ořechů jsme jim udělali bodliny.  Moc se nám povedli.

Na konci měsíce děti pracovaly s dubovým listím. Bylo to pro děti zajímavé tvoření. Dále jsme vyrobili „Podzimáčky“ z papírových talířů. Každý si udělal svého vlastního podzimáčka.

Děti se těší na další vyrábění.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 3. 10. 2022 13:23

Září v 3. oddělení ŠD

První měsíc školního roku máme skoro za sebou, a jak ho trávili žáci ve školní družině.

Prvňáčci se seznámili s prostředím školní družiny a se svojí třídou. Pokusili jsme se i o pár výrobků, vyráběli jsme – tupované jablíčko pomocí houbičky, otisk dlaní, výrobky ze zažehlovacích korálků, náramky a náhrdelníky z korálků, pletení náramků pomocí gumiček, medvídky z cédéček, starší žáci si vyráběli penál, kdy pracovali s tavicí pistolí.

Hezké dny jsme trávili venku, kde si žáci hráli s velkým létajícím Ufo talířem, malovali křídami a hráli míčové hry. Cvičili jsme i v naší tělocvičně. Žáci čtvrtého ročníku si pro prvňáčky připravili maňáskové divadlo.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 3. 10. 2022 12:45

Obědy pro děti

Od 4. 10. 2022 mají žáci naší školy, kteří se přihlásili do projektu Obědy pro děti,  možnost čerpat dotované obědy. Zatím je schválené čerpání do 31. 12. 2022. Celkem se jedná o 19 žáků.
Žádáme rodiče, aby v případě nemoci a nepřítomnosti žáka ve škole odhlašovali svým dětem obědy.
V případě neomluvených absencí žáka, nebo v případě, že žák nebude na dotované obědy bez odhlášení chodit, bude žák z programu vyloučen. 

vedení školy


Publikováno 30. 9. 2022 13:56

Deváťáci ve světě vědy a techniky

V úterý 27. 9. navštívili žáci 9. ročníků a několik žáků z 8.A v rámci projektu Ústeckého kraje IKAP2 Science Centrum Techmánie v Plzni. Zhlédli jsme skvělou show s kapalným dusíkem, která nám na řadě experimentů dokázala, že dusík vůbec není nudný plyn. Zahalila nás hustá mlha, zjistili jsme, co  se stane se zmrzlým rajčetem a bonbonem marshmallow, náš odvážný figurant Honza podstoupil riziko omrzlin a nechal se polít tekutým dusíkem, a dokonce došlo i na výbuchy! Poté jsme si díky interaktivním exponátům vyzkoušeli na vlastní kůži nejrůznější fyzikální zákony.

A co se nám nejvíc líbilo?

Klára, Kačka a Zuzka: Nejvíc se nám líbilo vystoupení o chemii.                                                                         

Sam: Zaujal mě šikmý dům.

Květa: Líbila se mi láhev, která vybouchla.

Niky: Super větrák a krásné prostředí pro focení.

Hanka: Mně se líbila vodní sekce.

Mája: Všechno bylo super.

Fotogalerie

Mgr. Z. Chládková, Mgr. S. Kuncová a J. Dvořáková


Publikováno 29. 9. 2022 10:35

Chráníme přírodu

Včera 22. 9. k nám přijela paní, která má ráda přírodu. Říkala nám, že i my můžeme začít chránit přírodu. Byli jsme v parku a povídali jsme si o stromech a fotili je. Mě to tedy hodně bavilo. Bylo to zajímavé a mnoho nového jsme se dozvěděli.

Martin Bauml, 5.B

22. 9. přijela do 5.B paní spisovatelka Renata Šindelářová. Je to jedna z mála lidí, kteří opravdu chrání přírodu. Naučila nás spoustu věcí. Například, jak namalovat výra, že bychom měli odtrhnout šňůrky od roušek, aby se do nich nezamotali ptáci. Tomuto projektu dávám pět hvězdiček, prostě se mi to moc líbilo.

Matyáš Boček 5.B

Fotogalerie


Publikováno 27. 9. 2022 12:43

9.A a 9.B v divadle

V pátek 23. 9. jsme vyrazili do mosteckého divadla, kde jsme zhlédli slavnou komedii Charleyova teta anglického dramatika Brandona Thomase. Čekala nás vtipná zápletka s falešnou tetou z Brazílie, anglický humor a skvělé herecké výkony, které byly na konci odměněny bouřlivým potleskem. Představení jsme si všichni moc užili, o čemž svědčí i dojmy žáků:  

Honza: Líbily se mi herecké výkony nepravé tety a sluhy Brasseta.

Láďa: Bylo dobré, že představení nebylo zbytečně dlouhé a nebylo ani nudné, zaujal mě děj hry.

Aneta: Líbily se mi vtipné části, herecké výkony a celý příběh.

Terka: Super herecké výkony.

Dan: Nejlepší byla hlavní postava Charleyovy tety, byla zahrána velmi zábavně.

Fotogalerie

Mgr. Z. Chládková a Mgr. J. Řebíčková


Publikováno 27. 9. 2022 12:25

ZUŠ u nás ve škole

14. 9. nás navštívili pedagogové ZUŠ Klášterec. Seznámili děti s uměleckými obory, předvedli hru na  některé nástroje a zpříjemnili nám deštivé dopoledne veselými, většinou pohádkovými, písničkami. Moc jim děkujeme a věříme, že si jejich milým vystoupením získají některé žáčky pro umělecké obory v jejich škole.

Fotogalerie

Mgr. Doris Homolková


Publikováno 15. 9. 2022 13:29