Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Leden v 1. oddělení ŠD

Leden v 1. oddělení ŠDZačátkem měsíce jsme pracovali na korunkách Tří králů – Kašpar, Melichar a Baltazar. Na cestu jim svítila zářící kometa, která se ukazovala na nebi. Komety jsme stříhali ze čtvrtek. Bílé komety jsme zdobili pomocí stříkacích fixek a žluté jsme polepili zlatými papíry.

Povídali jsme si o Tříkrálové sbírce, která je největší dobročinnou akcí v České republice. Peníze se vybírají do kasiček a jsou určené na pomoc těm, kteří je potřebují.

Na zimu se teple oblékáme. Tvořili jsme rukavice. Použili jsme temperové barvy a oblepili lepícími pásky. Na čepice jsme použili inkoust a zmizíkem jsme dělali zimní motivy.

Děti ve dvojicích luštily spojené věty a přepisovaly je ve správném tvaru na papír. Hledaly zimní oblečení a řešily zpřeházená písmena. Luštění se dětem moc líbilo.

Podle šablony jsme vyráběli Mickey Mouse a Minnie. Stříhali jsme je a lepili. Opravdu se nám moc povedli. Najdeme je v jídelně na nástěnce. Vyráběli jsme záložky do učebnic nebo knih.

Povídali jsme si o tučňácích. A tak jsme se rozhodli je vyrobit. Na tučňáky jsme použili papírové talíře, které jsme nabarvili černou akrylovou barvou. Poté jsme vystřihli kolečko a použili jsme bílou vlnu na břicho. Děti je udělaly velmi roztomilé.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová a Michaela Zmeškalová