Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Projektový den v Základní umělecké škole

Dne 13 .10. 2021 se 2. oddělení ŠD zúčastnilo projektového dne v ZUŠ. Nejprve nás učitelé přivítali krásným koncertem, při kterém se děti seznámily s různými hudebními nástroji. Poté jsme se podívali do prostorů umělecké školy. V každé učebně byl pro nás přichystaný program. Děti si vyzkoušely hrát na housle, piano, bubny, dřívka nebo na triangl. Dokonce se díky snaze paní učitelky sehrály i jako orchestr. Nakonec jsme viděli taneční vystoupení dívek, které postoupily se svou sestavou do mezinárodní soutěže.  Při odchodu jsme byli obdarováni balónky a plackami na batoh.

Dětem se akce moc líbila, některé i uvažují nad přihlášením do ZUŠ.

 Fotogalerie

Hana Windischová a Klára Čtvrtníčková


Publikováno 20. 10. 2021 7:33

ŠD - Jarmark

Těšíme se na vás 26. 10. od 13:30.

Více informací naleznete v příloze tohoto příspěvku.

Příloha:

Bc. Veronika Součková


Publikováno 20. 10. 2021 7:19

Dýňové tvoření ve 2.B

Když jsme si v první třídě neužili žádné veselé tvoření, letos jsme si to vynahradili. Udělali jsme si halloweenský den. Vytvořili jsme netopýry a strašidla. Dýně jsme ozdobili přírodním materiálem a moc se nám to povedlo, i když práce s tavnou pistolí byla velmi náročná. Naštěstí nedošlo k žádnému úrazu. Protože se dětem  výsledek moc líbil, ozdobíme si ještě malé dýně.

Fotogalerie

Mgr. Jana Vlastníková


Publikováno 18. 10. 2021 12:28

Papoušci ve školní družině

V pátek 8. 10. nám zpříjemnil odpoledne pan Radek Jareš s kolegou.

Připravili si pro nás zábavné a poučné vystoupení s papoušky.

Dozvěděli jsme se zajímavosti o jejich životě, stravě a jak se učí novým věcem. Pro nás pro všechny to byl obrovský zážitek.

Fotogalerie

vychovatelky ŠD


Publikováno 14. 10. 2021 8:21

Sportovní dopoledne

Ve čtvrtek 7. 10. se ve velké tělocvičně uskutečnilo sportovní dopoledne, které měl pod palcem Mgr. Jan Váňa z organizace TAJV, z. s. (tenisová akademie). Žáky 6. ročníku rozdělil do čtyř družstev, která proti sobě soutěžila ve čtyřech disciplínách – házené, fotbalu, tenisu a florbalu. Vítězem tohoto sportovního dopoledne (semifinálového kola TAJV) mohl být ale jen jeden žák, a tento post si s nejvyšším počtem bodů vybojovala žákyně ze 6. C Eleanor Jandlová, která díky tomu postoupila do národního finále v Poděbradech. Cílem tohoto projektu je u dětí školního věku rozvíjet pohybové schopnosti a dovednosti, zároveň i nadšení z pohybu, což se podle nás panu Váňovi daří velmi dobře. Žáky vedl skvěle a všichni jsme to společně užili.

 Fotogalerie

Mgr. Václav Homolka


Publikováno 14. 10. 2021 7:21

Uzavření tříd

Rozhodnutí KHS naleznete v přílohách tohoto příspěvku.

Přílohy:

vedení školy


Publikováno 12. 10. 2021 12:48

Léto končí a podzim začíná

Skončily nám prázdniny a začal nový školní rok. Vzpomínali jsme s dětmi na prázdniny, na chvíle kdy sluníčko svítilo a pěkně nás hřálo.

Tvořili jsme slunce s mraky a nad oblohou nakreslili pastelkami duhu. Sluníčka se dětem moc povedla,  jsou vystavená na chodbě družiny.

Povídali jsme si o sovách, čím se živí a kde žijí. Vyráběli jsme sovy, které měly břicho upletené z vlny a naleznete je ve školní jídelně. U přírody jsme ještě zůstali. Žáci vyprávěli například o ježcích, které viděli na zahradě nebo v lese. Vyrábění těchto ježků je moc bavilo, najdete je na nástěnce ve školní družině.

Děti se těší na vyrábění v dalších podzimních měsících.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 8. 10. 2021 10:41

„Děvčátka na slovíčko“

Dne 7. 10. se konala pro děvčata ze 6. ročníků beseda o dospívání. Přednáška byla věnována menstruaci, intimní hygieně a psychickým změnám v tomto období. Každoročně spolupracujeme na projektu Always ≠ End PeriodPoverty, který je určen k podpoře dívek pomocí produktů pro intimní hygienu. Dívkám byly předány 4 duo balíčky vložek Always a informační knížečka. Věříme, že díky této podpoře se dívky budou plně účastnit školního a společenského života, což by mohlo podpořit jejich rozvoj a sebevědomí.

Mgr. Soňa Pohlotová a Mgr. Simona Kuncová


Publikováno 8. 10. 2021 10:36

Obědy pro děti

Od 1. 10. 2021 má 13 žáků naší školy zajištěny obědy zdarma v rámci projektu Obědy pro děti. Prosíme rodiče daných žáků, aby v případě nepřítomnosti žáka ve škole obědy odhlašovali.

Ing. Monika Bártová


Publikováno 1. 10. 2021 10:17

Září v 3. oddělení ŠD

První dny školy máme za sebou. A jak je tráví žáci z 3. oddělení školní družiny?

Mezi nejoblíbenější patří skládání korálků do šablony a zažehlování.  Zdobili jsme sklíčka (vitráž) barvou. Žáci se naučili vyrábět náramky z gumiček, nejen pro sebe, ale i pro své blízké, kterým udělali velkou radost.

Žáci spolu rádi sedávají u stolečků a hrají různé stolní hry, skládají puzzle…

Starší žáci pracují s tavicí pistolí a i se učí šít.

Rádi chodíme do tělocvičny, kde naprosto vede míčová hra PAMATOVANÁ.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 30. 9. 2021 13:45