Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Steh za stehem ...

1.03. 2020

Žáci z 3. oddělení školní družiny se pustili do šití.

Žáci dostali předlohu pro šití jehelníčku, precizně šili a vycpávali polotovary vatou.

Práce žáky natolik bavila, že se pustili i do vlastních návrhů a ušili si i medvídka, srdíčko nebo jiné tvary. 

Bc. Veronika Součková

Fotogalerie


Publikováno 15. 7. 2020 16:08

První návštěva místa pohádek a příběhů

1.03. 2020

Žáci 1. B s Mgr. Ilonou Pekarikovou navštívili 28. 2. paní knihovnice v nedaleké pobočce městské knihovny.

Závěr měsíce února se rozhodla třída 1. B strávit v příjemném prostředí dětského oddělení městské knihovny. Poprvé jsme měli možnost společně poznat uličky a zákoutí domova tisíců knih. Po přivítání v knihovně se žáci pohodlně usadili a pozorně poslouchali příběh nešťastně přecpané knihy z Knihovnických pohádek. Následně si s paní knihovnicí pověděli vše o návštěvách knihovny a půjčování knih domů. Jelikož jsou naši prvňáci velmi šikovní, vypadalo to spíš jako opakování s pravidelnými (a zodpovědnými) návštěvníky knihovny. Společně jsme se tedy mohli ponořit do prozkoumávání tajemných písmen a obrázků. Knihy, které jsme si mohli prohlédnout, byly opravdu zajímavé. Kdyby nám hlad nepřipomněl, že už musíme na oběd, určitě bychom dál hltali příběhy o vesmíru nebo životě ve včelých úlech.

Diana Hrudková

Fotogalerie


Publikováno 15. 7. 2020 16:04

Planetárium 5.A, 5.B

1.03. 2020

Dne 14. 2. a 21. 2. se třídy 5. A a 5. B zúčastnily vzdělávacího programu v mosteckém planetáriu.

Vyprávění s promítáním bylo velmi poutavé a poučné.

Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o vesmíru. Děkujeme za úžasný zážitek.

Mgr. Blanka Knižková

Fotogalerie


Publikováno 15. 7. 2020 16:01

Recitační soutěž „Odemyky, zamyky ……“

28.02. 2020

Ve středu 26. 2. se konal druhý ročník jarní soutěže v recitaci.

Ve středu 26. 2. se konal druhý ročník jarní soutěže v recitaci. Soutěže se zúčastnili žáci 1. - 5. ročníků. Utkali se tu ti nejlepší z jednotlivých tříd. Všichni byli skvěle připraveni, určitě věnovali nácviku mnoho času. Tomu odpovídaly jednotlivé výkony. Zvlášť roztomilí byli ti nejmenší- prvňáčkové. Starší zúročili zkušenosti z předchozího ročníku. Během soutěže vládla příjemná a přátelská atmosféra. Soutěžící se navzájem podporovali a každého odměnili obrovským potleskem.

V kategorii nejmladších žáčků naší školy se umístila na 1. místě Anežka Jeřábková z 1. A, 2. místo obsadil Michal Kender z 1. A a 3. místo si zasloužila Karolína Kostková z 1. B.

V kategorii žáků 2. a 3. ročníků zvítězila zaslouženě Michaela Zmeškalová z 2. A, 2. místo obsadil Matyáš Kráčmar z 2. A, o 3. místo se podělili Tereza Doležalová z 3. A a Jan Sivák z 2. A.

V kategorii nejstarších ročníků se na 1. místě umístila Pawla Hablawetzová z 5. B, na druhém místě Lara Nygrýnová z 4. C a 3. místo obsadila Lucie Brejšková z 4. B.

Všem účinkujícím blahopřejeme, mají náš velký obdiv.

Děkujeme také porotě, neměla vskutku lehké rozhodování. Porota: Diana Hrudková, Alexandra Preislerová, Ilona Pekariková, Dana Šimoníčková a Terezka Kothánková.

Vše zdokumentovala a fotografie pořídila Doris Homolková.

Děkuji všem za spolupráci a těším se opět za rok.

Mgr. Alena Bartoňová

Fotogalerie


Publikováno 15. 7. 2020 15:56

Splašené nůžky

28.02. 2020

Ve středu jsme navštívili představení mosteckého divadla Splašené nůžky.

Detektivní komedie nás pobavila nejen hereckými výkony zejména Jiřího Krause, ale také možností zapojit se do vyšetřování "vraždy" klavírní virtuosky.

Představení se po všech stránkách povedlo a my jsme si užili hezký den.

8.A


Publikováno 15. 7. 2020 15:52

Vernisáž ve školní družině

28.02. 2020

Naše školní družina vyhlásila výtvarnou soutěž po školní družiny v našem městě. Letos na téma MŮJ VESMÍR.

Celkem bylo vybráno 108 obrázků. Slavnostní zahájení proběhlo v naší družině ve středu 26. 2. za účasti našich žáků, rodičů, paní ředitelky a dětí ze školní družiny ze ZŠ Krátká. Zahájení se ujaly naše moderátorky Elenka Krásná a Michela Zmrhalová. Oproti minulému roku se program nesl v recitaci básní, kdy vystoupili žáci Elenka Krásná, Michela Zmrhalová, Bára Přibylová, Mariánka Průšová, Matyáš Kráčmar, Terka Doležalová a Kristýna Pozděnová. Po zahájení začala prohlídka obrázků, kdy každý mohl hlasovat pro jeden nejhezčí obrázek. Pro naše hosty bylo připraveno i občerstvení.

Hlasovat se může ještě do 3. 4. v prostorech naší družiny. O vítězích vás budeme informovat na našich webových stránkách, poté budou vítězům předány i ceny. 

vychovatelky a žáci ŠD

Fotogalerie


Publikováno 15. 7. 2020 15:19

Basketbalový turnaj

27.02. 2020

Ve středu 26. února jsme se zúčastnili basketbalového turnaje základních škol v kategorii 6. - 7. tříd,který se konal v tělocvičně ZŠ Petlérská v Klášterci nad Ohří.

Turnaje se zúčastnilo 5 škol z Klášterce a Chomutova.

Naši žáci si vedli velice dobře a obsadili krásné 3.místo 

Judita Kocourková

Fotogalerie


Publikováno 15. 7. 2020 15:17

Soutěž YPEF

27.02. 2020

Dne 19. února 2020 se konala přírodovědná soutěž YPEF, které se z naší školy zúčastnily 2 týmy žáků ze 7. a 8. třídy. Cílem této soutěže je zlepšit povědomí mládeže o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době.

Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z cca 10 zemí Evropy. Soutěž byla rozdělena na teoretickou část, kde žáci odpovídali na otázky v testu a praktickou část, kde rozpoznávali například stopy zvěře, druhy rostliny a stromů. Nakonec jako třešnička na dortu pak byla střelba ze vzdruchovky. Tým Marušky Rodinové se umístil na 4. místě a tým Ondry Hutyry na 3. místě v kategorii mladších žáků. Děkujeme všem žákům za účast a podané výkony.

Jitka Dvořáková

Fotogalerie


Publikováno 15. 7. 2020 15:15

Návštěva mateřských školek v 1. třídách

25.02. 2020

Protože se již blíží doba zápisu dětí do 1. tříd (pro školní rok 2020/2021 se uskuteční 6. a 7. dubna 2020, náhradní zápis potom 27. 4. 2020), pozvali jsme jako každý rok budoucí předškoláčky podívat se k nám do 1. tříd.

Měli tak možnost poznat prostředí naší školy a tříd, podívat se, kolik se toho již naši prvňáčci naučili, a také se zapojit maličko do školní práce.

Tímto bychom rádi k nám do školy pozvali také rodiče společně s jejich předškoláky na akci Školička nanečisto, která se bude konat 17. 3. 2020 od 16 hodin. Součástí bude prohlídka prostor 1. stupně a školní družiny, hudební vystoupení našich žáků, ukázková „školička“, zábavné činnosti a hry, jarní jarmark a tombola ve školní družině.

Moc se na Vás všechny těšíme

kolektiv ZŠ Školní

Fotogalerie


Publikováno 15. 7. 2020 15:14

Valentýn

I my jsme prožili ve škole svátek zamilovaných. Ve čtvrtek, den před svátkem svatého Valentýna, byla umístěna srdíčková schránka na chodbě druhého stupně společně s lístečky.

Přáníčka do ní mohli vkládat jak žáci prvního stupně, tak druhého stupně, ale dokonce i zaměstnanci školy. Následně byla přáníčka protříděna i vytříděna (nevhodná přání byla okamžitě zlikvidována) a připravena na pátek. V pátek 4. vyučovací hodinu 4. C roznesla valentýnky do tříd. Přáníčka adresáty potěšila, některé i překvapila. Škola krásně ožila, bylo to příjemné zpestření tohoto svátku.

Mgr. Anita Stachová a Tereza Jáhnová

Fotogalerie


Publikováno 15. 7. 2020 15:11