Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Leden v 3. oddělení ŠD

Hned po návratu z Vánoc jsme se pustili do dalšího tvoření.

Pracovali jsme se siluetou baletky, práce byla především pro děvčata, která je bavila, a chlapci ocenili jejich výsledek pochvalou. Vyráběli jsme pavoučka pro štěstí z chlupatých dekoračních drátků, každý podle své fantazie. Pracovali jsme s vitráží, barvili barvou a každý si domu odnesl dárek pro své blízké. Ve třídě jsme si vyhlásili soutěž.  Každý si měl ze stavebnice ,,něco‘‘ postavit. Všichni se do práce pustili s nadšením a v konečném výsledku jsme si prohlédli – různé stolní počítače i s myší, stůl k PC, židle k PC, web – kamera, playstation…  Všechno jsme si ve třídě vystavili a hlasovali jsme.

Výsledky soutěže:

 1. MÍSTO BREJŠKA ONDRA
 2. MÍSTO DVOŘÁK DAN
 3. MÍSTO POZDĚNOVÁ KRISTÝNA A KREJČÍ KRYŠTOF
 4. MÍSTO HRUŠKOVÁ VIKTORIE
 5. MÍSTO BREJŠKA ONDRA A MAYER DAVID

Vyráběli jsme roboty z krabic. Každý si zvolil techniku, která mu vyhovuje. Někdo krabice barvil barvou, jiný zase použil barevný papír. Roboty žáci dekorovali třpytkami, krepovým papírem, drátky, vlnou… Nyní nám roboti zdobí naší třídu.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 27. 1. 2021 16:30

1. oddělení ŠD – 1.A - výrobky v novém roce

V měsíci lednu jsme vyráběli stromeček a pod něj jsme kreslili dárečky od ježíška. Také jsme tvořili tři krále Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří obdarovali Ježíška dary. Děti vystřihávaly obdélník ze čtvrtky a malovaly písmena a čísla, která se naučily ve škole. Vzhledem k tomu, že v zimě nosíme čepice a rukavice, pustili jsme se do vyrábění. Učili jsme se básničku o Eskymácích a iglu. Vyráběli jsme je pomocí korkových špuntů a tiskáním kostkami. Další dny jsme skládali z ruliček tučňáky. Moc se nám povedli.

Opakovali jsme s pracovními listy, do kterých jsme doplňovali trojslabičná slova. Poté jsme házeli kostkami a počítali příklady.

Četla jsem dětem  úryvky z pohádek a ony je hádaly. Na pracovním listě určovaly pohádky, potom skládaly čarodějnici a nakonec řadily pohádku podle posloupnosti. Kreslily postavičky z večerníčků jako například:  Sněhurka,  šípková Růženka, Večerníček, víla Amálka, maxipes Fík, atd. Nakonec jsme hráli pohádky O neposlušných kůzlátkách a  O budce. Děti byly z pohádek nadšené.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 27. 1. 2021 15:55

Předávání pololetního vysvědčení

V pololetí žáci dostanou výpis z vysvědčení.

Žáci 1. a 2. ročníku ho dostanou 28. ledna během výuky ve škole.

Žáci 3. – 8. ročníku (nebo jejich zákonní zástupci) si ho mohou převzít na vrátnici školy 29. ledna po předchozí telefonické domluvě na číslech 474375575 nebo 605278449 od 7 do 13 hodin, od 1. února pak v kanceláři školy každý pracovní den vždy od 7 do 13 hodin.

Žáci 9. ročníku a vycházející žáci z nižších ročníků (nebo jejich zákonní zástupci) budou mít od pátku 29. ledna na vrátnici školy připravenou obálku s výpisem z vysvědčení a přihláškami na střední školy.

Nevyzvednuté výpisy z vysvědčení dostanou žáci první den po návratu do školy.

vedení školy


Publikováno 21. 1. 2021 12:43

Informace k výuce od 4. 1. 2021

4. ledna se do školy vrací pouze žáci 1. a 2. tříd, žáci 3. - 9. tříd budou vzděláváni distančně z domova. Ve všech prostorách školy bude povinnost nosit roušku (výjimku tvoří konzumace jídla nebo pití). Žáci jednotlivých tříd se nebudou setkávat. Nebude probíhat zpěv a pohybové aktivity. Vše zde uvedené platí pouze do návratu dalších žáků do školy.

1. třídy

 • vstup žáků do školy v 7:50 (spodní vchod do budovy 1. stupně)
 • konec výuky v 11:30

2. třídy

 • vstup žáků do školy v 8:00 (spodní vchod do budovy 1. stupně)
 • konec výuky v 12:00

Školní družina bude v provozu

 • ráno od 5:30
 • odpoledne nejdéle do 16:30
 • žáci jedné třídy tvoří jedno oddělení školní družiny

Školní jídelna vaří

 • v případě zájmu o oběd je nutné si ho přihlásit u vedoucí školní jídelny - první den do 8 hodin
 • pro distančně vzdělávané žáky bude výdej oběda od 12:30 do 14:00 do jídlonosičů

3. - 9. třídy - distanční vzdělávání

 • je pro žáky povinné
 • třídní učitelé do 31. 12. zašlou prostřednictvím Bakalářů rozvrhy online výuky (bude opět probíhat prostřednictvím aplikace ZOOM) a přístupy do místností jednotlivých učitelů
 • zadávání úkolů k vypracování bude prostřednictvím Bakalářů
 • žáci s „papírovou formou“ vypracovávání úkolů si zadání ve škole mohou vyzvednout v úterý 5. ledna od 10 hodin

vedení školy


Publikováno 28. 12. 2020 13:10

Vánoční svátky

stromek.jpg

Příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok

všem přejí

žáci a zaměstnanci školy


Publikováno 21. 12. 2020 13:00

Vánoční besídka v 1.A

Dnešní den 18.12. byl magický a kouzelný a vážně prima.

Vyprávěli jsme si o vánočních zvycích a poslouchali vánoční písně a koledy. Poté jsme vyráběli andělské přání našim rodinám. Zapálili jsme si také voňavé "Františky" a tři svíce na adventním věnci. Dali si čaj a výborné cukroví od našich šikovných maminek. Užili jsme si tak vánoční atmosféry a štědrosti obdarování.

Celé dopoledne jsme se nemohli dočkat rozdávání dárků. Byly opravdu krásné a líbily se nám, udělaly nám obrovskou radost, což určitě uvidíte na přiložených fotografiích.

Děkujeme a přejeme všem báječné vánoční svátky.

Fotogalerie

žáci 1.A a Mgr. Ivana Jiránková


Publikováno 21. 12. 2020 12:47

Preventivní aktivity

kraj.jpg

Na naší škole věnujeme velkou pozornost prevenci. Již několik let využíváme dotační program Ústeckého kraje, který nám umožňuje  ve čtvrtých až devátých třídách realizovat preventivní program za pomoci organizace Světlo Kadaň, z.s., „Život bez rizik“.  Tento program probíhá interaktivní formou, využívá skupinovou dynamiku, práce probíhá formou her a technik. To však v letošním školním roce nebylo možné. A tak se žáci museli spokojit s distanční formou. Přesto  se děti aktivně zapojovaly do různých aktivit, dozvěděly se nové informace a většinou hodnotily program jako velmi přínosný.

Fotogalerie

Mgr. Iva Máchová


Publikováno 21. 12. 2020 12:14

Vánoční besídka v 1. oddělení ŠD

Děti v naší družině zabalily rodičům dárky a odnesly si je domů. Povídali jsme si o vánočních  tradicích. Paní vychovatelka uvařila čaj a dali jsme si perníčky, sušenky a popcorn. Hráli jsme hry a sestavovali jsme klauna. Besídka se nám  velmi povedla.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 21. 12. 2020 12:06

Tradice a zvyky v 3. oddělení ŠD

Ve školní družině jsme se seznamovali s vánočními tradicemi a zvyky.

Děti se dozvěděly historii o vánočním stromečku, proč se na Vánoce jí kapr, lije se olovo ...

Některé tradice si děti i samy vyzkoušely, házely střevícem, pouštěly si skořápkové lodičky a rozkrojily si jablko.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 17. 12. 2020 10:27

Důležitá informace

Vláda na svém pondělním zasedání rozhodla, že žáci půjdou do školy v tomto kalendářním roce naposledy v pátek 18. prosince 2020Pondělí 21. a úterý 22. prosince 2020 budou vyhlášeny jako dny boje proti covidu. Rodiče budou po oba dny moci čerpat ošetřovné, školní jídelna a družina nebudou v provozu

Předpokládáme, že se do školy žáci vrátí v pondělí 4. ledna. Podle nyní platných opatření by měla probíhat prezenční výuka výuka žáků celého prvního stupně a žáků 7. a 9. tříd. Žáci 6. a 8. tříd by se v týdnu od 4. ledna měli vzdělávat distančně z domova dle platného rozvrhu.

vedení školy


Publikováno 16. 12. 2020 13:20