Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Netradiční olympiáda v 1. oddělení ŠD

Dne 30. 3. 2022 jsme se účastnili netradiční olympiády. Děti ve dvojicích hádaly sporty ze ZOH. Každý pracoval jak uměl a snažil se správně rébus vyluštit. Také jsme mluvili o sportech na ZOH. Všichni byli poučeni co je skeleton, biatlon, curling nebo short track. Děti následně začaly závodit na čas, metry a body. Účast v netradičních disciplínách vyžadovala moře obratnosti, hodně zručnosti, ale také trochu štěstí. Při závodění byla legrace, děti se navzájem povzbuzovaly a fandily si. Pak jsme sečetli body a už známe vítěze. Výherci dostali diplom a věcnou odměnu. Ostatní sportovci si pochutnávali na sladkostech.

Chlapci 2.A a 2.B

 1. místo - Ferenc Adrian
 2. místo - Nikolov Nikolaj
 3. místo - Meloun Max
 4. místo - Gia Bao Bui
 5. místo - Mrázek Štepán
 6. místo - Milák David

Chlapci 3.A

 1. místo - Vrábek Matěj
 2. místo - Kostur Vojtěch
 3. místo - Hirnyk Svgatoslav

Děvčata 2.A a 2.B

 1. místo - Miličková Laura
 2. místo - Dlouhá Nikola
 3. místo - Iblová Eliška
 4. místo - Kaiserová Emma
 5. místo - Kosturová Rozálie

Děvčata 3.A

 1. místo - Kohut Viktoriia

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 6. 4. 2022 13:23

Březen v 1. oddělení ŠD

Začátkem března jsme z keramické hlíny vytvořili lapače snů. Vypálenou hlínu jsme naglazovali a nazdobili korálky a peříčky. Lapače snů nás moc bavily a odnášíme si je domů na ozdobu bytu.

Dne 8.března je Den žen, a tak jsme vyrobili malá překvapení. Lakem na nehty jsme lakovali a zdobili dřevěné kulatiny, navázali jsme na ně stuhu a vznikly nám překrásné náhrdelníky. Naše maminky byly z našich malých dárečků velmi nadšené.

Jarní květy lákají včelky na pyl. Jako jedna z prvních kvete vrba jíva, přezdívaná “kočičky“ . Začali jsme tvořit právě výše zmíněné kočičky, a to z balených ubrousků a vatových tamponů. Na jaro jsme vyseli do kelímků velikonoční osení, děti si ho nazdobily. Žáci každý den zalévají travičku a pozorují jak roste.

Děvčata tvořila ozdoby na krk a kluci vytvářeli kameny podle své fantazie. Každý si je odnáší domů, aby se pochlubili co vyrábíme ve školní družině. Žákyně tvořily zajíčky z velkého klubka provazu. Pomocí tavící pistole smotávaly provaz do kolečka, uši formovaly látkou a vytvořily  mašli. Moc se jim to povedlo. Z pěnové hmoty jsme vystříhali vejce, zkrášlili vlnou a každý si je nazdobil podle svého vkusu.

Na Velikonoční jarmark jsem vytvořili rámečky zdobené stromy a tulipány, lapače snů, malovali jsme lahve, záložky do knihy, zdobili jsme malé skleničky lepícími ornamenty, malované dřevěné magnetky, klíčenky, orámované tulipány z voskovek a jiná překvapení pro rodiče.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová


Publikováno 6. 4. 2022 13:12

Březen v 3. oddělení ŠD

Žáci se seznámili s novou technikou, decoupage a quilling.

Decoupage – je ubrousková technika, kdy každý žák dostal dřevěnou destičku. Destičku si každý nabarvil podle svého výběru. Druhý den po zaschnutí, jsme vystřihovali motivy z ubrousků, kdy jsme použili vrchní vrstvu ubrousku a pomocí lepidla aplikovali na dřevěnou destičku.

Metoda quilling – jedná se o precizní práci s papírovými pruhy. Proužky se stáčí pomocí pera, nebo jiných pomůcek do spirálek -  my jsme použili čínskou hůlku. Spirálky papíru se pomocí lepidla fixují na podložku.

Odpoledne trávíme venku, v tělocvičně a také jsme si udělali ve třídě diskotéku.

Fotogalerie

Bc. Veronika Součková


Publikováno 6. 4. 2022 12:59

Zápis do 1. tříd

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2022/2023 je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016. V budoucích prvních třídách se na vás těší paní učitelky Mgr. Dana Šimoníčková a Mgr. Zdena Moziková.

Děti, kterým byl pro školní rok 2021/2022 udělen odklad školní docházky, musí požádat o přijetí znovu.

Dostaví-li se k zápisu rodiče s dítětem narozeným v době od 1. 9. do 31. 12. 2016 (tj. k 1. 9. 2022 nešestiletým) a požadují-li zahájení školní docházky, je nezbytně nutné v době zápisu podat písemnou žádost a doložit ji doporučujícím vyjádřením školského poradenského pracoviště a odborného lékaře.

Zápis se uskuteční ve dnech 4. a 5. 4. 2022 vždy mezi 13:00 – 17:00.

Dodatečný zápis je stanoven na 19. dubna 2022 mezi 13:00 – 17:00.

Doklady k zápisu:

 1. Rodný list dítěte
 2. Občanský průkaz zákonného zástupce (nebo pas u cizích státních příslušníků a doklad o pobytu)
 3. Pokud se k zápisu s dítětem nemohou dostavit oba zákonní zástupci, je nutné přinést Souhlas se zápisem dítěte do 1. ročníku podepsaný zákonným zástupcem, který se dostavit nemůže (naleznete v příloze tohoto příspěvku)

Odklad povinné školní docházky:

Pokud uvažujete o odkladu školní docházky pro své dítě, je třeba zažádat o vyšetření v PPP ještě před zápisem.

U zápisu je třeba už předložit doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Zápis probíhá formou pohovoru, kdy se jedna paní učitelka věnuje dítěti a druhá s rodiči vypisuje příslušné formuláře.

Před dnem zápisu, prosím, děti nestresujte, nestrašte je školou ... Chceme, aby se jim u nás líbilo, aby se do školy těšily. I my se těšíme na nové žáčky a přejeme jak dětem, tak i rodičům co nejklidnější a příjemná léta školní docházky.   

Přílohy:

Krátká videa o naší škole:

vedení školy


Publikováno 1. 4. 2022 11:41

Velikonoční jarmark

Vážení rodiče,
zveme vás na velikonoční jarmark do školní družiny dne 6.4. v čase od 13:30 - 15:00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Příloha:

vychovatelky ŠD


Publikováno 1. 4. 2022 11:40

Jaro ťuká na vrátka

21.3. žáci z 2.oddělení přivítali jaro. Každý si připravil básničku s jarní tématikou.
Po vyhodnocení soutěže každý dostal odměnu.
Hana Windischová

Publikováno 31. 3. 2022 15:24

1.A navštívila kulturní centrum

Dne 25.3. si žáci prvních ročníků mohli prohlédnout nové kulturní centrum v našem městě.

Prohlídka se všem velmi líbila obzvláště proto, že součástí byla i návštěva dětského oddělení knihovny, které se právě v tomto centru nachází.

Žáci i učitelé moc děkují za ochotu knihovnic, které se o nás pečlivě staraly a věříme, že se díky této návštěvě počet čtenářů v našem městě o kousek zvýší.

Fotogalerie

Mgr. Radka Maříková a Markéta Kalvachová


Publikováno 25. 3. 2022 17:44

Beseda v knihovně - 1.B

V pátek 25.3. byla naše třída na první besedě v městské knihovně. Paní knihovnice nás provedla celou novou budovou. Dětem ukázala prostory dětského oddělení a seznámila je s výpůjčním řádem. Všem se beseda líbila. V závěru si mohly děti některé knížky prohlédnout.

Fotogalerie

Mgr. Ilona Pekariková


Publikováno 25. 3. 2022 17:37

Školička nanečisto

24. března nás navštívili předškoláčci, aby si vyzkoušeli, jak to ve škole chodí. Zasedli do lavic a nejprve si poslechli písničku o neposlušném velbloudovi, kterou jim zazpívali žáci čtvrtých a pátých tříd. Pak už pracovali s paní učitelkou Danou Šimoníčkovou a Zdenou Mozikovou jako opravdoví školáci. Počítali, vytleskávali slabiky a uměli to na jedničku. Po práci je čekaly omalovánky, poznávání tvarů pomocí hmatu, házecí kroužky a další hry, při kterých jim pomáhaly naše paní asistentky Míša Zmeškalová, Helena Döringová a Naďa Veselá. Ještě je čekala prohlídka družiny s paní vychovatelkou Veronikou Součkovou. Dětem se ani nechtělo domů a my doufáme, že se jim v naší škole líbilo a že je brzy přivítáme u zápisu do prvních tříd.

Fotogalerie

Mgr. Doris Homolková


Publikováno 25. 3. 2022 17:27

The Colours of Science ve Španělsku - den čtvrtý

erasmus[2].jpg

Postupně jsme všichni pocítili příznaky "slabé" virózy. I přes to jsme si nenechali ujít historické památky a centrum Granady. Vyrazili jsme autobusem v plném počtu. Centrum, katedrála i přilehlé obchůdky se nám líbily. V odpoledních hodinách jsme se přepravili do Alhambry. Počasí nám sice moc nepřálo, bylo chladno a padal déšť s pískem, ale i tak se celodenní výlet vydařil. Alhambra a park stály za to. Unavení jsme se vrátili do hostelu na večeři. Zítra, v den odjezdu, máme v plánu projít si znovu Jaén. A pak v noci letadlem zpět domů.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová


Publikováno 25. 3. 2022 17:12