Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Únor v 3. oddělení ŠD

Únor v 3. oddělení ŠDNavštívili jsme naší keramiku, kde žáci vyráběli srdíčka k Valentýnu. Po vypečení v peci si je každý nabarvil podle své vlastní fantazie. K Valentýnu jsme ještě připojili srdíčkový zápich na špejli, který jsme vyráběli z barevného papíru a dekorovali různými přízdobami.

Z tvrdého kartonu si žáci vyrobili stojánek, kam poté nalepili mandalu, kterou si pečlivě vybarvili. Vyzkoušeli jsme 3D nalepovací obrázky, výsledek práce se žákům velmi líbil. Zahráli jsme si na malíře – žáci dostali plátna s motivem (zvířátka, nápis, peříčka…). Každý pracoval na plátno s tím, co mu nejvíce vyhovovalo – akrylové barvy, vodovky, fixy nebo kombinace. Pomocí vatové tyčinky, jsme si vyzkoušeli techniku tečkování. Každý dostal čtvrtku s obrázkem vázy a květiny, to následně barevně vytečkovávali. Stále nás baví skládat korálky do šablony, které se poté zažehlí žehličkou. Při práci rádi posloucháme písničky. Pravidelně využíváme naší tělocvičnu, kde soutěžíme a hrajeme žáky oblíbenou pamatovanou.

V měsíci únoru jsme oslavili narozeniny a svátky našich spolužáků, kteří nám do třídy donesli občerstvení a něco sladkého.

Fotogalerie

Bc. Veronika Karičková