Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Únor v 1. oddělení ŠD

Únor v 1. oddělení ŠDV měsíci únoru slavíme den sv. Valentýna. Děti pracovaly s tavicí pistolí, do které daly barevné náplně a vyrobily srdíčko. Potěší naše rodiče, učitele, kamarády, sestry, babičky i dědečky. Tvořili jsme z keramické hlíny srdíčka a vybarvili jsme je barevným centropenem. Zabalili jsme je do připravených celofánových sáčků a darovali jsme je tomu, koho máme rádi.

Žáci první třídy hledali v pracovním listě velká a malá písmenka, která označovali stejnou barvou. Pak řadili na stole abecedu. Děti si zahrály Valentýnskou hru. Hledaly srdíčka přilepená na skříních. Moc nás to bavilo.

Menší žáci skládali tulipán, který nalepili na bílou čtvrtku. Fixami nakreslili trávu, obláčky a Slunce. Potom vyráběli košíčky. Stříhali, lepili a zdobili barevnými stužkami. Dále jsme vytvářeli pozitiv a negativ. Stříhali jsme barevné papíry a lepili je na bílou čtvrtku. Použili jsme různá zvířata - motýla, žabku, koně, kočku pak tužku, slunce a raketu. Důležité bylo chránit přírodu a tak jsme vytvořili různé ptáky, které jsme malovali fixami a použili barevná peříčka na křídla. Použili jsme ruličku od kuchyňských utěrek a vytvořili strom - břízu. Tulipány tvořili i starší žáci. Na bílou čtvrtku namalovali mraky modrou křídou a přilepili barevný květináč. Ze zeleného papíru vyrobili listy a stonek a nakonec vystřihli a nalepili květ.

Těšíme se na další výrobky k Velikonocům.
 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová