Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 6.A a 7.B - Mýty a pověsti starého Řecka

6.A a 7.B - Mýty a pověsti starého ŘeckaVe středu 27. 2. a ve čtvrtek 28. 2. se třídy 6.A a 7.B zúčastnily zajímavé besedy v městské knihovně. Paní Dostálová nám velmi poutavě přiblížila svět řeckých mýtů a vysvětlila nám spletité příbuzenské vztahy nejznámějších řeckých bohů. Své vyprávění dokládala promítáním fotografií skutečného Olympu a antických památek s vyobrazením řeckých bohů a mýtických postav. Při besedě se žáci aktivně zapojovali do diskuze a oprášili si své znalosti řeckých bájí. Na závěr paní knihovnice připravila pro děti krátkou literární soutěž se sladkou odměnou.

A jak besedu hodnotí žáci?

Bavilo mě, jak Hérakles plnil dvanáct úkolů.

Líbila se mi hra na konci, jak jsme hledali žluté knížky a řešili rébus.

Nyní už víme, odkud pochází známá úsloví, jako je např. Achillova pata, Damoklův meč nebo sysifovská práce.

Fotogalerie

Mgr. Iva Máchová, Mgr. Zuzana Chládková, Lenka Granátová a Jitka Dvořáková