Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Přírodovědná vycházka 5.B

Přírodovědná vycházka 5.BDne 3. 5. v úterý jsme se vydali na přírodovědnou vycházku spojenou s cvičením v přírodě na zříceninu hradu Lestkov, která se tyčí nad naším krásným městem. Rozkvetlá příroda a veselá nálada nám dělaly společnost po celou dobu naší túry. Po cestě jsme se učili poznávat různé rostliny, hráli slovní hry a povídali se, co je u kohokoliv z nás nového. Zdolali jsme i prudký kopec, kterým vedla naše cesta na hrad. V našem cíli jsme si opekli špekáčky, prozkoumali okolí hradu a pročetli historickou tabuli, která nás seznámila s vývojem stavby a minulostí hradu. Po cestě zpět jsme si natrhali kytičky petrklíčů – prvosenky jarní – to pro potěchu našim milým maminkám a ještě jsme se občerstvili kláštereckou kyselkou ve stáčírně našich krásných lázní Evženie. Počasí nám přálo a tak naše túra byla opravdu zdařilá.

A jak jsme se měli? Podívejte se na naše fotografie a uvidíte sami.

Fotogalerie

žáci 5.B a Mgr. Zdena Moziková