Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Navštívili jsme výstavu o Lidicích

Navštívili jsme výstavu o LidicíchŽáci 8.B a 8.C společně navštívili výstavu Lidice 80 v galerii Kryt. Za několik dnů si totiž připomeneme výročí 80 let od chvíle, kdy byla v rámci heydrichiády (jako výstraha pro celý český národ) nacisty zlikvidována obec Lidice. Nejen 340 lidem, včetně 88 dětí, kteří v Lidicích zemřeli, ale všem obětem druhé světové války se věnuje zajímavá a emotivní výstava. Žáci měli možnost zhlédnout nejen video, na kterém přeživší popisují vlastní vzpomínky, ale také si mohli přečíst celý příběh od začátku, jelikož je zde připomínán i atentát na R. Heydricha. Značná část výstavy nakonec přibližovala taktéž ohlasy lidické tragédie po celém světě. Návštěvu plánují všechny třídy 8. a 9. ročníků.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková