Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Listopad v 1. oddělení ŠD

Listopad v 1. oddělení ŠDZačátkem listopadu jsme barevnými křídami barvili dubové listí. Byla to nenáročná práce a dětem se moc povedla. Povídali jsme si o dubové kůře. Používá se hlavně například ve zdravotnictví na kožní nemoci, dále na víka od vinných sudů a stavidla rybníků. Pak jsme pracovali s korálky a tvořili jsme sponu na vánoční ubrousky.

Žáci si přečetli historii, kdo byl sv. Martin. Pak jsme vyráběli na koně. Vystřihli jsme čtvrtku a na- barvili jí inkoustem, použili jsme i zmizík a s ním dotvářeli vločky. Děti byly nadšené. Dále jsme pracovali na sv. Martinské osmisměrce, která žáky bavila. Větší děti stříhaly hlavu koně a nalepily na čtvrtku. Pak je zdobily papírovými vločkami. V keramice jsme glazovali misky z javorového listu a barvili je glitrovými fixami. Z Vlny jsme tvořili andílky s hvězdou na čele. Děti výborně pracovaly.

Povídali jsme si o adventu a zapálili jsme první svíčku na adventním věnci.

Po celý listopad jsme vyráběli vánoční ozdoby na jarmark.  Moc se na něj všichni těšíme.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová