Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školní liga Česko vesluje

Školní liga Česko veslujeČesko vesluje je jedním z hlavních projektů Labe arény Ústeckého kraje, který vznikl za podpory Ústeckého kraje a Českého veslařského svazu. Hlavním motivem projektu je od roku 2016 podpora veslařského sportu prostřednictví veslařských trenažerů, a to především u dětí a mládeže.

Páteřní aktivitou projektu Česko vesluje je Školní liga ve veslování na trenažerech, tedy závodní klání mezi čtyřčlennými štafetami tvořenými žáky druhého stupně. Za neopakovatelné atmosféry mezi sebou závodí jednotlivé třídy i celé školy.

Do projektu se zapojilo více než 55 škol, z pěti krajů (Ústecký kraj, Liberecký kraj, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj a Severomoravský kraj) a celkem více než 5500 žáků a studentů.

Ambasadorem projektu Česko vesluje se stal úspěšný český reprezentant Lukáš Helešic, juniorský mistr světa na dvojce bez kormidelníka.

Po skončení 4. kola Školní ligy se vyhlašuje Finálová regata, která se bude konat v areálu Národního olympijského centra vodních sportů v račické Labe aréně.

Školní liga Česko vesluje se jede na veslařských trenažérech Concetp2, které si naše škola zapůjčila na tři týdny.

Vyhodnocení probíhá zvlášť pro ZŠ a určitě vás budeme informovat, jak si naši žáci ve Školní lize Česko vesluje stáli.

Fotogalerie

Ing. Monika Čermáková