Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 50. výročí otevření školy

50. výročí otevření školyV tomto týdnu si naše škola připomněla již 50. výročí otevření. Dne 3. 9. 1973 do ní nastoupili první žáci. Škola se stavěla od roku 1969. V prvním roce fungovala pouze hlavní budova s dílnami, teprve v průběhu školního roku se dostavěla školní družina s jídelnou a tělocvičny.

 Ve školním roce 1973/74 se zde učilo 470 žáků ve 13 třídách prvního a 4 třídách druhého stupně. Ve školní družině byla 4 oddělení.

Prvním ředitelem školy byl Bohumil Hrudka. Škola se v průběhu let zaplňovala žáky a nejvyššího počtu dosáhla ve školním roce 1980/81, kdy školu navštěvovalo rekordních 695 žáků. Pan ředitel řídil školu až do roku 1996, kdy odešel do důchodu. Novým ředitelem se stal Miroslav Andrle. V roce 2013 pana Andrleho vystřídala Monika Bártová, která je ředitelkou dodnes. V současné době má škola 308 žáků v 17 třídách prvního a druhého stupně.

A jak jsme oslavovali? Rozhodli jsme se, že 50 let je potřeba oslavit výjimečně a proto jsme uspořádali Akademii školy ve dnech 29. 11. a 30. 11. 2023 v KC Klášterec nad Ohří. V programu vystupovali nejen žáci, ale i pedagogové školy. Byla to skvělá podívaná. Viděli jsme berušky, čertíky, třídu 3.B, uklízečky Božku a Mařku, nahlédli do budoucnosti a také zavzpomínali na spartakiádu. Obě vystoupení měla velký úspěch.

Děkujeme za přípravu a organizaci Mgr. Radce Maříkové a Mgr. Simoně Kuncové a dále všem, kteří se akademie zúčastnili a podíleli se na její přípravě.

Součástí oslav byl i společenský večer pro bývalé a současné zaměstnance školy v restauraci Símalka, v rámci kterého všem zúčastněným zahrála hudební skupina Naplech, jejíž zpěvačkou je naše kolegyně Mgr. Alexandra Preislerová.

Oslavy jsme ukončili Dnem otevřených dveří dne 1. 12. 2023. Naši školu si přišel prohlédnout velký počet nejen bývalých žáků školy, někteří z nich ve škole nebyli i desítky let. S provádění m a ukázkami školy pomáhali žáci 9. tříd spolu s dalšími zaměstnanci školy.

Děkujeme.

Fotogalerie

Více fotografií, které fotil pan Oldřich Průcha, naleznete na odkazu https://eu.zonerama.com/oldovofotky/Album/10750971?secret=21x9Eln3R5julY423bvg32H63.

Ing. Monika Bártová