Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Listopad v 1. oddělení ŠD

Listopad v 1. oddělení ŠDZačátkem listopadu jsme si povídali o Sv. Martinovi. Dle pranostik by v tento den měl napadnout první sníh. Při té příležitosti jsme začali s nejmladšími žáky vyrábět svatomartinské koníčky. Použili jsme malou čtvrtku, vystříhali koníka a inkoustem i zmizíkem jsme ho nazdobili. Svatomartinského koně vyráběli i starší žáci. Z bílého papíru vystříhali koně, kterého nalepili na barevné papíry. Všem se obě varianty moc vyvedly.

Čeká nás „Vánoční jarmark“ a tak se na něj připravujeme. Z korálků vyrábíme barevné hvězdy, z malých kroužků vytváříme vločku, ze skleniček ozdobených ovčí vlnou s andílky jsme vyrobili svícny. Potom jsme z papírových talířů vytvářeli stromečky omotané vlnou a zdobené kouličkami. Vánoční dekorace se nám povedly. Korálky jsme zdobili drátky ve tvaru vloček nebo jsme z tvrdnoucí hmoty vyrobili hvězdice jako svícny.  Z kartónu jsme vytvarovali kornout a polepili ho nastříhanými stříbrnými drátky, vznikl nám tak dekorační vánoční stromeček. Z barevných třpytivých papírů jsme vyrobili krásné zvonečky. Tvořili jsme také andělíčky s vlnou omotanou kolem křídel. Všechny výrobky na vánoční jarmark se nám zatím povedly.

První třída lepila na namalovaný stromeček písmenka. V keramice jsme vyráběli sluníčka a ta jsme si namalovala podle své fantazie. Protože konečně napadl sníh, tvoříme z papírových talířů sněhuláky. Děti se těší na Vánoce.

 Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová a Michaela Zmeškalová