Byli jsme zapojeni jako partner i do MAP I. Nyní se chystáme využít zápůjčky a vyzkoušení pomůcek, exkurze pro žáky školy, DVPP pro pedagogické pracovníky školy (možné i pro rodiče) a zapojení pedagogických pracovníků do pracovních skupin: Čtenářská gramotnost a kulturní povědomí, Rovné příležitosti, Matematická gramotnost a digitální kompetence, Cizí jazyky a Polytechnika, kreativita žáků a kariérové poradenství.
webové stránky projektu: http://vzdelavani-kadansko.cz/
Facebookové stránky projektu: http://www.facebook.com/map2kadansko/
Naše škola se v roce 2017 zapojila do programu financovaného z dotací Ústeckého kraje „Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji v roce 2017“. Účelem podpory je zajištění spolufinancování aktivit v oblasti prevence rizikového chování pro rok 2017 pro školy a školská zařízení. Realizace projektu na naší škole probíhá od 1. 9. 2017 do 31. 12. 2017. V rámci projektu jsou financovány preventivní akce pro žáky školy „Život bez rizik“ a DVPP v oblasti prevence.
Naše škola se zapojila do dalšího z projektů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Evropského sociálního fondu. Tento projekt si klade za cíl zlepšit zájem dětí o knihy a zlepšit komunikaci v cizím jazyce.
Ve čtyřech ročnících naší školy se letos začnou vyučovat tzv. čtenářské dílny, které u žáků budou aktivně rozvíjet zájem o čtení zajímavých knih. Naše paní učitelky pro žáky vybraly několik zajímavých titulů, které si žáci budou v hodinách číst.
Naše škola se také snaží zlepšit výuku cizích jazyků a tak proběhly 2 intenzivní kurzy anglického jazyka pro pedagogy. Část žáků využije možnost výuky anglického jazyka a poznávání anglických reálií přímo v Anglii.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo projekt v rámci OP VK - EU peníze školám. V naší škole tento projekt probíhal v letech 2010 - 2013. Podstatou projektu byla možnost školy zvolit si oblasti vzdělávání, kterými chce zlepšit své zaměření formou přípravy nových výukových materiálů, individualizačních hodin nebo vzděláváním pedagogů.
Naši pedagogové vytvořili během dvou let úctyhodných 1920 výukových materiálů, které jim pomáhají lépe naplňovat náš školní vzdělávací program. Pro lepší výsledky našich žáků se materiály vytvořily pro všechny ročníky a většinu předmětů. Navíc se naši žáci dočkali i zlepšení vybavení tříd a odborných učeben. V průběhu realizace projektu jsme také rozšířili počet našich interaktivních tabulí.
Projekt prevence sociálně patologických jevů je projektem rozvoje osobnosti žáka školy. Jedná se o soubor akcí, které se svou náplní a provázaností snaží informovat žáky o podstatě negativních společenských jevů a zároveň ovlivnit jejich postoje a orientovat je na pevné a žádoucí životní hodnoty. Kombinací výuky a zájmových akcí jsou žáci formou aktivních besed , řízených diskusí, exkurzí, her, ale i sportovních aktivit orientováni žádoucím směrem. Kvalitní výsledek je podmíněn především aktivním přístupem žáků k jednotlivým akcím, pravidelným a dlouhodobým působením, kontaktem a komunikací mezi žáky a učiteli či lektory, ale i komplexností celého projektu. Zárukou kvality a účinnosti je spolupráce s PPP, K-centrem
Projekty související s profilací a konkurenceschopností školy
Škola získala dotaci z Revolvingového fondu MŽP na založení učebny v přírodě – malého školního arboreta. Na realizaci projektu podílejí žáci v předmětech pracovní činnosti, přírodopis a přírodověda spolu se svými učiteli.
Naučná stezka „Vzácné stromy a dřeviny v zámeckém parku v Klášterci nad Ohří“
Úspěšně jsou využívány dotační tituly vypisované Ústeckým krajem
Sport pro všechny
Plnění programů environmentální výchovy v rámci škol v přírodě