Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zážitkový preventivní program v 6.B

Zážitkový preventivní program v 6.BJsme součástí jedné rodiny, jednoho třídního kolektivu, jedné školy, a během slunečného středečního dopoledne jsme se stali také součástí jedné společné akce. Do naší třídy, kde už jsme byli v plném počtu a s nadšením pro práci připraveni, dorazily hned ráno dvě usměvavé lektorky Monča a Pavla z neziskové organizace Světlo Kadaň. Při své běžné práci se věnují lidem v nouzi, problematice drogové závislosti, vyloučených lokalit, bezdomovectví či prevenci proti šikaně. Za námi přišly s připraveným programem nazvaným Součástí systému. Nejprve jsme se seznamovali a představili si pravidla, která už ve škole dodržujeme, a která byla součástí i následné práce. Během první hodiny se žáci věnovali práci na téma šikana a kyberšikana, ve zbývajícím čase jsme si všichni společně zahráli několik zajímavých her a vybrali třídní „empatickou hvězdu“. Program nás moc bavil a odnášíme si z něj zajímavé poznatky o sobě i spolužácích. Nadále totiž zůstáváme součástí systému a všichni chceme, aby byl skvěle fungující a pohodový.

Fotogalerie

Mgr. Diana Homolková