Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zážitkový kurz v Zásadě u Kadaně

Zážitkový kurz v Zásadě u KadaněS žáky 6. a 7. tříd jsme se vydali na čtyřdenní dobrodružství do Zásady u Kadaně. Jelikož je to kousek, šli jsme pěšky tam i nazpět. Kurz byl plný různých aktivit – od stmelovacích her a činností, až po sportovní hry a túry. V pondělí se žákům věnovali pouze třídní učitelé a naše dvě skvělé asistentky, v úterý a ve středu nás přijely podpořit i dvě kolegyně, které si připravily moc pěkné hry (táborové a sportovní), ze kterých byly děti nadšené.

V úterý večer jsme pro všechny odvážlivce uspořádali stezku odvahy, a i přes to, že byla opravdu hodně strašidelná, tak jí většina dětí zvládla projít, a některé děti zkusily alespoň část. Věříme, že na tuhle stezku jen tak nezapomenou. Když jsme se večer po stezce vrátili na penzion, tak nás tam čekala jedna nepříjemnost – prasklo potrubí a netekla nám voda. Tento stav trval bohužel ještě i druhý den do oběda, a my už jsme si mysleli, že to budeme muset zabalit a jít domů. Nakonec jsme zjistili, že nás tato nepříjemnost dosti stmelila, protože nám děti se vším pomohly, dělaly různé věci navíc, a nakonec jsme se celé té situaci vlastně zasmáli. Odpoledne byla voda spravená, a tak jsme se mohli vrátit do normálního režimu.

Během pobytu hrály děti spoustu her, stavěly v lese obydlí pro zvířátka, ušly nemalé vzdálenosti za krásnými výhledy, opekly si buřty, hledaly poklady kolem táboráku, ale hlavně – bavily se. Ve čtvrtek ráno jsme se po snídani sbalili, na poli jsme si zaházeli s vajíčky a vydali jsme se zpátky do Klášterce ke škole, kde náš výlet končil. Věříme, že si děti odnesly skvělé zážitky, a že se jim zážitkový kurz líbil.

Fotogalerie

Mgr. Václav Homolka