Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > YPEF Žlutice XII. ročník (Young People in European Forests)

YPEF Žlutice XII. ročník (Young People in European Forests)Dne 5. 5. 2022 se uskutečnilo regionální kolo v této soutěži. Zúčastnili jsme se v kategorii mladší žáci, kterou zastupovali David Novotný, Natálie Vohralíková a Lukáš Barták z třídy 7.A.

Při zahájení nám zahráli žáci Střední lesnické školy Žlutice fanfáru na lesní rohy a soutěž mohla začít.

Prvním úkolem byl test, kde si mohli vyzkoušet znalosti z přírody (dle obrázků), následovala poznávačka druhů rostlin, stromů a živočichů. Nakonec byl poslední úkol, který byl velmi zábavný. Venku v rozloze cca 10 m měli najít materiál a udělat ohnišťátko, které bude hořet. Zároveň obdrželi pouze 4 zápalky a v čase 2 minut měli oheň zapálit. Jelikož nám trochu sprchlo, povedlo se to pouze jednomu týmu. Nevadí, příště to vyjde!!!!

Mohli jsme si prohlédnout celý areál této školy. Byl zde postaven nový skleník, kde se pěstují různé sazenice, květiny, které si můžete i zakoupit. Ve škole je k vidění spousta zajímavostí. Vycpaná zvířata, různé trofeje, naučné plakáty.

Na závěr nám opět zahráli žáci „Žlutickou píseň“, přišlo vyhodnocení, kde žáci obdrželi malé dárečky, rozloučili jsme se a vydali se na cestu domů.

Fotogalerie

Helena Döringová