Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Virtuálně v elektrárně

Virtuálně v elektrárněDne 11. 1. 2024 se zúčastnily třídy 8. A a 8. B online exkurze v rámci programu skupiny ČEZ „Virtuálně v elektrárně 4“. Tentokrát se žáci měli možnost podívat do jaderné elektrárny Temelín. Program byl hezky připravený a děti dostaly základní informace o výhodách výroby energie pomocí štěpení jádra. Nejvíce žáky zaujaly záběry elektrárny z ptačí perspektivy a vnitřku elektrárny, kam jinak není přístup. Zajímavé byly také údaje o výšce chladících věží, oběhu vody v primárním a sekundárním okruhu apod. Děti se úspěšně zapojily do online debaty s přednášejícími a odnesly si cenné poznatky. Na konec programu byla položena soutěžní otázka, kolik stupňů má voda v primárním okruhu. Otázku správně zodpověděl Jakub Mikeš a vyhrál malou věcnou cenu.  Děkujeme skupině ČEZ za možnost nahlédnout pod pokličku výroby elektrické energie a těšíme se na další virtuální prohlídky.  

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová