Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Virtuálně v elektrárně

Virtuálně v elektrárněDne 4. 1. 2023 mohli žáci 9. ročníků naší školy v hodině chemie virtuálně navštívit sluneční, větrné a vodní elektrárny ČR v rámci on-line prohlídky Virtuálně v elektrárně.  Žáci se během hodinové exkurze dozvěděli nejenom jak elektřina v elektrárnách vzniká, ale různé zajímavosti vybraných elektráren. Pomocí Teams se spojili živě s moderátory z moderního interaktivního TV studia. V průběhu hodiny se dostali do veřejnosti nepřístupných prostor elektráren, ptali se moderátorů na nejzáludnější otázky a dozvěděli se zajímavé informace o fungování slunečních, vodních a větrných elektráren. Virtuální prohlídku nabízí školám zdarma skupina ČEZ, a.s., za což jim moc děkujeme a těšíme se na obdobné akce.

Příloha:

Ing. Monika Bártová