Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tvoříme noviny

Tvoříme novinyV pondělí 21. 9. se v rámci projektu Šablony II. na druhém stupni naší školy rozjely projektové dny ve škole. První z nich máme s místní spisovatelkou Bc. Renatou Šindelářovou na téma „Tvoříme noviny“. První třídou, která si projektovým dnem prošla, byla 8. A. Žáci se dozvěděli zajímavé informace o tvorbě novin, o funkci hromadných sdělovacích prostředků, ale také o rozdílech mezi různými publicistickými žánry. Potom dostali možnost projevit svou vlastní kreativitu, když si zkoušeli role novinářů a vytvářeli vlastní malé noviny, které se skládaly z článku na libovolné téma, rozhovoru se známou osobností a reklamy. Stejný program o dva dny později realizovala i třída 8. B. Do poloviny října se ho pak zúčastní i žáci sedmých a devátých tříd.

Mgr. Václav Homolka

Fotogalerie