Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 1. oddělení – jak pracujeme v družině v novém školním roce

1. oddělení – jak pracujeme v družině v novém školním roceNa začátku září jsme hráli seznamovací hru s míčem, abychom se všichni poznali. Také jsme si povídali o letních prázdninách. Děti vyprávěly, kde byly a co zažily. Poté jsme hráli zvířecí bingo, to děti velmi bavilo. Každý výherce dostal malou odměnu.

V průběhu měsíce jsme například vyráběli:

  • skládané sovy z papíru a poté jsme je pověsili na strom přátelství v naší třídě,
  • srdíčka pro své maminky,
  • příšery z papírových formiček na muffiny,
  • lodě na vlnách zdobené barevnými flitry,
  • malé rybky v rybníce,
  • jablka a hrušky tisk z bublinkové folie,
  • motýlky, které děti zdobily fixami.

Děti také rády chodí do tělocvičny a ven. Lezou po žebřinách, hází míčem do koše nebo hrají hry  pamatovaná a molekuly. V družině máme také hernu, kde si žáci staví svoje vysněné domy, hrady nebo zámky. Venku jsme si hráli na ovečky, házeli jsme létajícím talířem, skákali přes  švihadlo.

Děti se moc těší na další měsíc v družině!

Mgr. Miroslava Šlosrová

Fotogalerie