Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Studijní zájezd do Anglie - den první a druhý

Studijní zájezd do Anglie - den první a druhýPo dlouhém a náročném plánování konečně 11. června ve tři čtvrtě na čtyři odjela skupina našich třiceti žáků do Anglie.

První den byl ve znamení dlouhého cestování, kdy jsme se přes Německo, Belgii a Nizozemí dostali v pondělí ráno do francouzského přístavu Calais. Noční cestování  nebylo snadné, ale přece jen se většině podařilo naspat pár hodin.

Cesta trajektem do anglického přístavu Dover byla pro mnohé první cestou na takovém to typu lodi. Bohužel nám počasí nepřálo tolik, jak bychom si přáli, sice nepršelo a bylo poměrně teplo, ale nad mořem se vytvořil mlžný opar, který nám neumožňoval pěkný výhled.

Problém s mlhou byl i v našem městě Brighton, kde opar také ovlivňoval viditelnost, ale také nedovolil sluníčku, aby přespříliš hřálo. Odpoledne se ale nebe vyjasnilo a výhled se zlepšil. Přesto jsme si prohlídku Brightonu užili, nějaký čas jsme pobyli na vyhlídkovém molu a pláži, seznámili jsme se s historií Brightonu a také jsme pozorovali vodní živočichy v Sea Life Centru.

V úterý, středu a čtvrtek čeká dopoledne žáky výuka angličtiny a odpoledne poznávací výlety do okolí.

Fotogalerie

Mgr. Jana Hortová