Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 8.A v Karlových Varech

8.A v Karlových VarechDne 8. 6. 2023 jsme se vydali na školní výlet do Karlových Varů, za poznáním i adrenalinem, tak jako to u nás bývá tradicí.

Jako první jsme navštívili Muzeum Becherovky, které se nachází v historické budově z roku 1867, která po více než 140 let sloužila jako původní továrna. 

Následně jsme se vydali na procházku městem, poznávali jsme krásná zákoutí, památky a přes vřídelní kolonádu jsme se dostali k lanovce, která nás vyvezla na Rozhlednu Diana. Lanová dráha vozí hosty z kolonády na Dianu již více než 100 let. Z rozhledny Diana si můžete prohlédnout z výšky nejen historické centrum lázeňského města a okolí, ale také vrcholky Krušných hor, Slavkovský les i lázeňské lesy pod rozhlednou. Diana nabízí již více než 100 let panoramatický výhled do vzdálenosti až 70 km. Ne nadarmo se říká: „Kdo nebyl na Dianě, neviděl Karlovy Vary“.

Na rozhledně jsme také navštívili Mini zoo a Motýlí dům. Papilonia – motýlí dům nabízí tropickou zahradu s živými exotickými motýly z celého světa. V tzv. letové zóně o rozloze 100m2 spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si tyto krasavce živočišné říše můžete z naprosté blízkosti a v absolutním kontaktu - žádné bariéry mezi hosty a motýly tam nejsou.

Vrcholem školního výletu byla návštěva Leser Game. Laser game je úžasná moderní týmová hra, u které jsme se královsky pobavili a i si zasportovali.

Děkuji své třídě za nezapomenutelné zážitky.

Fotogalerie

Ing. Monika Čermáková