Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Revolution train

Revolution trainRevolution train - cesta 6. B netradičním zážitkovým vlakem

Jaká je cena za špatné rozhodnutí? My už to víme.

V pátek jsme se s odhodláním podívali vstříc osudu člověka, který se neubránil drogám. Na nádraží čekala na žáky 6. tříd vlaková souprava s připraveným programem protidrogové prevence a interaktivní 5D projekcí. Velmi poutavým způsobem jsme si prohlédli místa, kam se snad nikdy nepodíváme. S naším sympatickým lektorem Filipem jsme se v každém vagónu seznámili s částí příběhu o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Žáci byli od začátku účastníky příběhu a díky připraveným technologiím mohli dění sami ovlivňovat. Nebudeme prozrazovat, co přesně další návštěvníky čeká, ale pro nás byl každý krok ve vlaku poučný a zajímavý. Prostor byl také pro otázky a diskuzi k různým událostem z příběhu. Teď už víme, jak se v takových případech zachovat.

Opravdu autentický zážitek byl pro nás všechny impulzem k přemýšlení o našem rozhodování, ale také k vyjádření vděčnosti za poskytovanou výchovu a vzdělání.

„Šťastný je člověk, kterého varuje cizí chyba.“ — Jan Amos Komenský
Fotogalerie 6.B

Mgr. Diana Homolková

 

7.A a Revoliution train

Dne 03. 06. 2022 jsme se zúčastnili velice zajímavého preventivního programu pod názvem Revolution train.

Hlavním tématem programu byly životní hodnoty, právní vědomí, trávení volného času, návykové látky, závislosti a závislostní chování, zdravý způsob života, rizikové chování a kriminalita, osobní svoboda, zodpovědnost a bezpečnost.

Vlakový příběh přináší několik způsobů, jak děti na základě silného zážitku a pocitu odpovědnosti za vlastní život, posunout o kousek dál. Vlak je vybaven kinosály a interaktivními místnostmi a děti sledují skutečný příběh o drogové závislosti.

Děti vyplňovaly dotazník a odpovídaly na otázky týkající se výše uvedených témat.

Program byl velice poučný a věřím, že napomohl nasměrovat děti ke správným budoucím volbám.

Děkujeme a budeme se těšit na návazné programy.

Fotogalerie 7.A

Ing. Monika Čermáková