Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úplně jiný týden ve škole

Úplně jiný týden ve školeerasmus[2].jpg

Žáci naší školy spolu s učiteli připravili program pro poslední výměnný pobyt projektu Erasmus+ „The Colours of Science“. V rámci tohoto projektu Českou republiku navštívili ve dnech 30. 5. až 3. 6. 2022 studenti a učitelé z Portugalska, Polska, Španělska a Slovinska.

A co u nás zahraniční hosté zažili? První den navštívili hlavní město, kde si prohlédli Pražský hrad a přilehlé zahrady, projeli se parníkem po Vltavě. Druhý den probíhaly aktivity projektu ve škole. V dopoledních hodinách přivítal všechny účastníky pan starosta Ing. Drozd a pan místostarosta Mgr. Kodytek. Poté probíhal tzv. Nation Fair spojený s ochutnávkou národních pokrmů. Ochutnat zahraniční dobroty mohli i žáci a učitelé naší školy. V odpoledních hodinách se konala vernisáž prací žáků školy “ Máme rádi Evropu“ spojená s vystoupením žáků naší školy. Akci nám pomohl zahájit pan starosta. Ve středu si naši hosté mohli prohlédnout v rámci exkurze výrobu porcelánu a poté následoval workshop. Dekorování vlastního porcelánu všechny velmi zaujalo a byli rádi, že si výrobek mohou odvést domů. Po workshopu se všichni vydali do lanového centra na Plešivci. Někteří tento adrenalinový zážitek zvládli bez zaváhání, jiní se raději spokojili s procházkou po okolí. Čtvrtek začal návštěvou našeho zámku a zámeckého parku. Připravili jsme si pro hosty prohlídku expozice porcelánu a okruh Atraktivity. Studenti si mohli vyzkoušet, jak se žilo v minulosti a prohlédnout si podzemí zámku. Poté byl tento den opět dnem aktivit ve škole. Naši žáci provedli hosty učebnami a prostory celé školy. Poté následoval tzv. Science Fair, na kterém se prezentovaly různé pokusy nejen z chemie a fyziky na hlavní téma projektu barvy ve vědě. Na Science Fair se přišli podívat i žáci naší školy. Poslední den již někteří hosté odjížděli. Zůstával pouze tým Slovinska, se kterým jsme se vydali poznat okolí řeky Ohře v rámci pěšího výletu do Perštejna.

Počasí vyšlo skvěle a setkání si všichni užili. Jen nám bylo líto, že už to byla poslední aktivita našeho projektu.  Doufáme, že zůstaneme v kontaktu i v budoucnosti.

Fotogalerie

Ing. Monika Bártová